Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Familia Addams

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Lucas
Expert
Expert
Lucas

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 113
Data de inscriere : 07/09/2013
Varsta : 24
Localizare : Craiova

Familia Addams - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Familia Addams   Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Feb 10, 2015 4:01 pm

O.o Ok, povestea e interesantă, mi-a plăcut sfârşitul. Sper să pui continuarea repede.


Viața e ceea ce se întâmplă în timp ce planificăm viitorul.
Familia Addams - Pagina 2 16kdtvm
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Familia Addams - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Familia Addams   Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 14, 2015 1:47 am

Ce adoram familia asta când eram mic. Hai Alle bagă acolo next.
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Familia Addams - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Familia Addams   Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 14, 2015 2:00 am

Capitolul IV


Sus în pod, Miercuri ședea solemnă pe un scăunel printre obiectele de familie depozitate acolo. Avea zece ani, părul negru ca mangalul și pielea albă palidă, a mamei sale. Stătea absolut nemișcată, cu capătul unei ațe legat de un dinte iar celălalt capăt legat la un chepeng.
Chepengul se trânti deodată pe podea, iar Mamaie - o cotoroanță bătrână și hlizită, realmente înspăimântătoare - scoase capul pentru a vedea dintele smuls al lui Miercuri legănându-se de capătul firului.
- Mulțumesc, Mămăică, spuse cu gravitate Miercuri.
Mămăica bombăni ceva neinteligibil și se săltă tropăind în pod, cu părul atât de zbârlit încât arăta de parcă ar fi fost în cada de la baie când căzuse feonul înăuntru.
- Ăștia mici, va trebui să v-o omorâți voi singuri gustărica-n dimineața asta, spuse ea arțăgoasă.
Miercuri dădu din cap și deschise mica tabacheră pe care o avea în poală.
Înăuntru, păstra feluriți dinți omenești și de animale, colți și danturi, deopotrivă cu o colecție de ochi de sticlă. Acest dinte nou, încă însângerat, avea să fie o adăugare fermecătoare la colecția ei.
Până acum, toți membrii familiei Addams aveau o dimineaţă absolut perfectă.

Îmi cer scuze că acest capitol nu depășește 15 rânduri.


•Topic corectat de Lucas


They said: Don't do bad things  you'll go to hell.
But what if I'm alrdeay living in hell?✌️
Sus In jos
Andrada.
Expert
Expert
Andrada.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 127
Data de inscriere : 31/12/2014
Varsta : 22
Localizare : Smooch's planet.

Familia Addams - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Familia Addams   Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 14, 2015 11:19 pm

Vai,vai Alle. Ma dezamagesti. In capitolul III ai o singura greseala,destul de bine. In schimb,in capitolul IV, ai 5 greseli...Oricum,astept next mom.


Morți sunt cei muriți.
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Familia Addams - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Familia Addams   Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Feb 17, 2015 1:55 pm

Știu, n-am prea fost atentă când am scris și m-am grăbit, dar voi încerca să nu mai fac greșeli.


They said: Don't do bad things  you'll go to hell.
But what if I'm alrdeay living in hell?✌️
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Familia Addams - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Familia Addams   Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 21, 2015 9:39 am

Soarta ca nu depaseste 15 randuri. Povestea e foarte frumoasa, imi place cum descrii pai.. totul. Next ! (Trebuia sa iti citesc povestea, inainte sa ma uit la film... Acum stiu tot ce se v-a intamplat in continuare... Sad)
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Familia Addams - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Familia Addams   Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 21, 2015 8:24 pm

Capitolul V

Aflați încă sus în dormitorul lor, Gomez o cuprinse pe Morticia cu brațele. În timp ce i se așternea laguroasă peste piept, fu prinsă într-o neașteptată rază de soare. Strânse ochii și se smulse din calea ei, iar uriașa orhidee carnivoră aflată pe noptiera de lângă ea, fremătă.
-Gomez, spuse, cu voce slabă. Soarele.Il me perce comme un poignard.
-Tish, exclamă Gomez, teribil de excitat, asta-i în frațuzește!
-Oui, făcu Morticia și ridică din umeri cu nonșalanță.
-Cara mia!
Își croii drum de sărutări în sus pe gâtul ei, după care, izbucnind cu entuziasm și simț de răspundere, sări din pat, trăgându-și sabia din teaca de lângă noptieră și agitând-o spre insolenta rază de soare.
-En garde, Monsieur soleil! strigă el, înpungând și parând cu spada, mimând astfel un duel cu raza de soare.
-Gomez? întrebă Morticia, lăsându-și mâna să atârne moale peste marginea patului.
Gomez continuă să dea din spadă.
-Querida? replică el întrebător
-Azi noapte, ți-ai... ieșit din țâțâni, spuse ea, examinându-și lacul de unghii roșu ca sângele.Parcă erai un demon desperat, urlând. M-ai speriat.
Tăcu, apoi izbuti un surâs pierdut.
-Mai vreau.
Gomez aruncă spada și reveni la ea pe dată.

Pe acoperiș, Mamaie îi dădu mașinii ei de ceață un șut țâfnos.
-Găleată de șuruburi împuțită! o ocărî ea.
Mașina de ceață, rablagită și greoaie, funcționa prost, chinuindu-se să-și închege peticele de ceață deasă, așa că-i mai arse una și mai tare.

În fereastra dormitorului, Gomez scoase capul afară în timp ce, în spatele său, Morticia ședea la masa de toaletă, periindu-și părul cu o perie de argint filigranat.
_mamaie, strigă el spre acoperiș, nemulțumit de-a binelea. Unde și-e ceața?
Singurul răspuns pe care-l primi fu mașina de ceață prăvălindu-se în jos, câțiva milimetri salvându-l de la decapitare. Hărăbaia găurii acoperișul verandei și se făcu țăndări pe pământ.
Gomez privi la mașinăria paradită, apoi ridică din umeri și închise fereastra.

Pândiș, giganticul valet al familiei, stătea lângă ușa de la intrare ținând în mâinile sale enorme două pungi de hârtie maro cu gustarea pentru școală a copiilor. Conținutul pungilor foșgăia și se zvârcolea, nerăbdător să scape.
Miercuri, gata să iasă, întinse mâna să-și ia punga:
-Mulțumesc, Pândiș.
Boxișor- revenit la obișnuitele sale proporții bondoace- își luă punga, deschizând-o să fure o privire înăuntru. Pândiș mârâii la el, iar Boxișor închise repede punga și-și urmă sora afară.
Lui Pândiș nu-i plăcea când copiii Addams întârziau la școală.Nu-i plăcea deloc.

La etaj, Gomez stătea pe balconul dormitorului exersându-și lovitura de golf. Lovea minge după minge, cu Cioacă pe post de crosă. Morticia se așezase în spatele lor, privind și sorbindu-și ceaiul de dimineață.


They said: Don't do bad things  you'll go to hell.
But what if I'm alrdeay living in hell?✌️
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Familia Addams - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Familia Addams   Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Feb 25, 2015 2:50 pm

Ce-mi place cum descrii totul. Vreau next repede.
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Familia Addams - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Familia Addams   Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Sept 04, 2015 9:35 pm

Povestea este blocată

:subiect:


Do I contradict myself? Very well then I contradict myself,
I am large, I contain multitudes
Sus In jos
Continut sponsorizat





Familia Addams - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Familia Addams   Familia Addams - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Familia Addams
Sus 
Pagina 2 din 2
 Subiecte similare
-
» Familia lui Jeff The Killer(parodie) episodul 1-Basescu bantuie familia de criminali.
» Familia Tomphson
» Familia Realitate.
» Familia moarta
» Familia Blood

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: