Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Doi in Unul - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Doi in Unul - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Doi in Unul - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Doi in Unul - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Doi in Unul - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Doi in Unul - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Doi in Unul - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Doi in Unul - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Doi in Unul - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Doi in Unul - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Doi in Unul - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Doi in Unul - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Doi in Unul - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Doi in Unul - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Doi in Unul - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Doi in Unul - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Doi in Unul - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Doi in Unul - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Doi in Unul - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Doi in Unul - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Doi in Unul

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
D3R3K
Incepator
Incepator
D3R3K

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 33
Data de inscriere : 24/12/2014

Doi in Unul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Doi in Unul   Doi in Unul - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Apr 08, 2015 5:02 pm

CAPITOLUL III

Partea 1

Dupa 3 ani de la incidente...

Da, probabil va intrebati cum am reusit sa-mi controlez sa spunem "partea sumbra" din mine.Pai, sa ne intoarcem putin in timp...Dupa ce am reusit sa evadez din inchisoare, am mers direct spre casa mea care era la 20 KM distanta.Iar acum cand stau si ma gandesc am fost cel mai prost dintre toti cei care au reusit sa evadeze din inchisoare, si am motive bune:
1) Dupa 2 ani m-am casatorit cu Anne
2) Identitatea mea a ramas aceeasi
3)Acum 1 an si 2 luni Anne a nascut un baiat pe nume Felix.
Probabil m-ai sunt si altele, dar oricum am spus pe cele mai importante.Am reusit sa imi controlez partile sumbre si am reusit sa aflu niste detalii despre ele:
1) Acea parte sumbra... sau mai bine sa ii spunem Dark, se activeaza pe la ora 12 noaptea pana la ceea ce pare a fii intre ora 5 si 4.
2) Cand am cunscut-o pe Anne am fost foarte sincer cu ea si i-am povestit totul despre Dark.Cu exceptia acelor *ehem* persoane...
3)Am facut o regula sa dormim in paturi separate ca ea sa ma lege cu o sfoara de pat in fiecare seara.
Si cam asa a mers viata mea de atunci, bine si linistita,stiti voi... am devenit acel gen de om... Acel gen de om care isi iubeste familia si isi uraste slujba.Sunt un postas amarat, da leafa nu e cea mai mare dar e suficient pentru un trai decent.
Mereu am fost fericit ca am reusit sa-l controlez pe Dark cumva, pacat pentru ca nu am fost instiintat ca aceasta fericire nu v-a dura foarte mult...
Eu si cu Anne am fost invitati la o petrecere a ceva var dulce de al iei daca nu ma insel.Oricum am venit acasa pe la ora 2 noaptea.Desigur ca Felix era deja la somn cum l-am lasat, si ce noroc ca nu s-a trezit!
Eram beat si la fel si Anne.De aceea am luat taxi-ul.Eram foarte obositi ca se ne mai amintim de Dark...NE-AM CULCAT SI IN ACELASI PAT!
Am avut un somn decent si nu am visat mult din cate imi amintesc.Singurul motiv pentru care am fost trezit la ora 8:50 a fost faptul ca am auzit pe Felix plangand.Mi-am dat seama ca Anne ii da de mancare acum, niciodata nu i-a placut sa fie hranit.M-am ridicat si m-am indreptat spre camera lui Felix.
Dar tipatul nu venea din acea parte.Am decis sa ma indrept spre bucatarie.Calcam incet pe gresia care din cate imi amintesc avea culoarea albastra, dar aveam sa aflu incurand de ce era rosie.Odata ajuns in bucatarie am gasit-o pe Anne sau... ce mai era din ea.
(Nota de la autor:Nu sunt nebun dar nu va imaginati descrierea lui Anne in urmatoarele randuri, OK?)
Se pare ca stomacul ei a fost rupt cu o forta foarte puternica si cu o gaura mare in ea.Matele au fost asezate in forma de aripi pe langa corpul ei, resturile din stomac asezate in spatile dintre aripi.Ambele brate au fost taiate cu un cutit de bucatarie si puse in locul picioarelor iar picioarele in locul bratelor.Ochii ii erau scosi si pusi in locul urechiilor iar urechiile erau infipte in gura ei parca incercand sa o faca sa zambeasca.Nasul ei a fost taiat si probabil lipit cu scotch de fruntea ei.Iar sanii ei la fel taiati, desi Dark a pus hainele la loc pe ea.Acesti sani au fost asezati inapoi in stomac parca formand o plapuma moale.Cand am pomenit de gaura din stomac, aceasta era destul de mare iar apoi am observat ca in toata mizeria aceea Felix se afla in stomacul lui Anne.Dark a fost inteligent de data asta si a folosit ceva sclipici ce l-a pus pe langa aripi, dar abia atunci am observat ca nu era sclipici... erau toti dintii lui Anne.



Si cam asta este tot.Nu imi cer scuze pentru absenta, sper sa nu fii facut greseli gramaticale...Si... sper ca v-am scarbit Smile.Seara buna!
Sus In jos
D3R3K
Incepator
Incepator
D3R3K

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 33
Data de inscriere : 24/12/2014

Doi in Unul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Doi in Unul   Doi in Unul - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Apr 22, 2015 1:27 pm

CAPITOLUL III Cel din mine
Partea a 2-a din cele 5

*Perspectiva lui Stanford*

Inca o zi banala.Fraierul ala a uitat sa isi ia masurile de precautie.Si uite ca acum ma plimb liber.Oare ce sa fac...Am atatea variante...Pot sa-i ucid copiilul asta nenorocit, l-ar scutii pe Stanley despre atatea explicatii cand va creste copilul(daca va scutii de atatea explicatii inutile) si macar il duc si intr-o lume mai buna langa mama-sa.Dar nu e o jucarie asa de mare, de bine dezvoltata ca mama-sa.Trebuie sa recunosc dintre toti cu ea m-am distrat cel mai bine.Doar cand am inceput sa o aud cum urla si cum i-am scos toti dintii a fost fantastic.Dar, cea mai tare parte a fost probabil cand lacrimile ei au cazut incet pe sangele ei atat de pur si de sarat care impreuna cu lacrimile ei zaharoase, oarecum am avut parte de cel mai bun sange.Pot face desigur lucruri diverse acum ca e randul meu.Probabil ca voi merge prin oras.Sa-l gasesc pe nenorocitul ala de Alex J care mi-a arestat cealalta parte.Desigur ca pe langa asta pot sa fac diverse lucruri cum ar fi: sa-i ard casa, sa-i ucid familia (in caz ca are desigur) , sa-l omor.Ah... atatea lucruri de facut in seara asta!Dar, trebuie multa precautie si desigur, multa scarbosenie!Gata cu atata discutat in mintea asta neroada sa trec la munca pana cealalta parte nu afla timpul meu e scurt!
Am luat masina lui Stanley din garaj si m-am indreptat spre sectia de politie.
???:La fix, uite-l pe nenorocitul ala de Alex J! S-a cam schimbat... se va schimba si mai tare cand il voi ucide, va fi o placere de nedescris.
Dupa 30 de minute de condus, pentru ca nenorocitul ala s-a oprit sa-si cumpere niste "Cerculete cu glazura" de la magazinul "Gogosele pentru toti" am ajuns la casa lui care era chiar in capatul orasului cea ce mi-a cam furat din timp...oricum, nu asta conteaza, doar placerea si suferinta lui Stanley, da, doar asta conteaza!
A intrat in casa iar eu m-am oprit cu masina chiar peste drum.Se pare ca e seara mea norocoasa!A uitat sa incuie usa!Am intrat incet in casa.L-am gasit in patul sau, se pare ca locuieste singur.Acolo acoperit sub o plapuma groasa manca din "Cerculetele glazurate" uitandu-se la ceva serial de dragoste.Mai intai trebuia sa-mi gasesc armele caci am uiat sa-mi aduc ceva la mine, nu-i nimic mereu gasesti ceva interesant in casa omului.Am luat un cutit tipic si pentru amatori din bucatarie, dar totusi am luat si cuptorul, am planuri marete cu el.M-am indreptat spre camera lui.Am aruncat rapid cutitul in mana lui.Cutitul a trecut prin mana sa, iar apoi in canapeaua patului, astfel blocandu-i mana acolo.Am sarit repede spre el si am inceput sa-l lovesc cu, cuptorul in cap pana cand am vazut sange.Timp de 3 minute am continuat sa-l lovesc.Dupa ce am terminat m-am uitat la arta, nu se mai recunostea fata lui, era doar, sa zicem... un castel de nisip distrus?Am decis sa ma servesc si cu o gogoasa iar una i-am pus-o pe varful "castelului de nisip distrus"
Ora 3 noaptea... nu m-ai am mult timp.
M-am indreptat repede acasa unde l-am gasit pe bebelus...
Nah, il mai las pe el si Stanley sa sufere putin.Nu stie de abilitatile mele de a vedea tot ce face el cat timp eu sunt in "pauza mea" si nici ca pot comunica prin mintea lui.Heh, ma voi distra pe cinste maine-n zori!



Ok, deci da, partea asta probabil o sa va aajute sa intelegeti mai multe chestii.Oricum nu o sa va dau indici despre ce anume.Dar in final o sa se afle secretul.
Sus In jos
Dany12
Incepator
Incepator
Dany12

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 21
Data de inscriere : 03/05/2015

Doi in Unul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doi in Unul   Doi in Unul - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Mai 04, 2015 11:13 pm

next,povestea este tare
Sus In jos
Continut sponsorizat





Doi in Unul - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doi in Unul   Doi in Unul - Pagina 3 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Doi in Unul
Sus 
Pagina 3 din 3
 Subiecte similare
-
» Poveste cu unul din voi
» Unul din cosmarurile mele
» Cum sa te joci DE-A V-ATI ASCUNSELEA de unul SINGUR

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: