Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Dark Hour with Alfa - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Dark Hour with Alfa - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Dark Hour with Alfa - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Dark Hour with Alfa - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Dark Hour with Alfa - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Dark Hour with Alfa - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Dark Hour with Alfa - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Dark Hour with Alfa - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Dark Hour with Alfa - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Dark Hour with Alfa - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Dark Hour with Alfa - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Dark Hour with Alfa - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Dark Hour with Alfa - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Dark Hour with Alfa - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Dark Hour with Alfa - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Dark Hour with Alfa - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Dark Hour with Alfa - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Dark Hour with Alfa - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Dark Hour with Alfa - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Dark Hour with Alfa - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Dark Hour with Alfa

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Erised29
Incepator
Incepator
Erised29

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 35
Data de inscriere : 14/10/2014
Varsta : 30
Localizare : Lupeni

Dark Hour with Alfa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dark Hour with Alfa   Dark Hour with Alfa - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Sept 15, 2015 10:25 am

Hai ca ma apuc acuma de ea, ceapa ta, nici timp de o .... nu am avut si tu vroiai sa scriu.


The life is short, but is more fun with you don't forget to smile.

Dark Hour with Alfa - Pagina 2 Giphy
Sus In jos
Erised29
Incepator
Incepator
Erised29

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 35
Data de inscriere : 14/10/2014
Varsta : 30
Localizare : Lupeni

Dark Hour with Alfa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dark Hour with Alfa   Dark Hour with Alfa - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Sept 15, 2015 11:09 am

O văd pe Daria sărind de pe canapea, și fugind la tipul ranit.
-Doară nu vrei să te las aici? Ce ai? Ai înebunit!
-Daria! Fugi de aici, ia-l și pe tipul acela, voi încerca să-l rețin cât pot de mult! Priveam, spre el, și mă bufnea râsul, cineva care își face griji pentru mine, înseamna ca e genul care îi pasă mai mult de ceilalți decât de el.
-Dacă e să rămână cineva în urmă să-l rețină acela ar trebui să fiu eu, pentru mine nu contează dacă e să mor, nu-mi pasă deloc de voi, dar măcar tu!Și priveam spre tip.Tu, ești cam idiot, îți pasă de ceilalți mai mult ca de tine, deci meriți să trăiesti să te chinui să fi aşa, așa că plecați amândoi. În momentul acela o văd pe Daria cum vine spre mine și-mi trăzneste o palmă de mă înrosi istant.
-Nu te gândesti la ce vor simți cei care te cunosc, când te vor pierde. Mă uitam la ea, și cu un zâmbet acru, îi răspund.
-Cine să simtă ce? Nu e nimeni căruia să îi fie dor de mine, îs singur, de acea vă spun să plecați, pentru voi are cine să vă ducă doru, eu nu-i voi lipsi nimănui, așa că nu-mi spune mie astfel de lucruri că le spui degeaba.
-Nu vă mai certați, și plecați amândoi, mergeți prin usa din spate, și să nu vă aud comentând, nici unu din voi nu e în stare să se lupte cu așa ceva. Așa că valea, nu-mi furați momentul de glorie.
În acel moment, o văd pe Daria cum mă prinde de mână și mă strânge de ea, după care mă  trage după ea, ne îndreptam probabil spre ușa din spate, se pare că a înţeles că nu-mi pasă ce se întâmplâ cu mine.
În timp ce ne apropiam de uşa din şpate, vedem cum se zdruncină toate balamalele din casă, se pare că accea chestie de care fugea ăla, încearcă să între înăuntru, vedem cum usile din spate sunt lovite de ceva masiv.
- Ou nu, vine şi prin spate, trebuie să urcăm mai sus, înainte să între înăuntru.
O vedeam pe Daria cum încerca să fie calmă, dar îi simţeam mâna cum tremură, probabil se gândeste cum sa facă să scape cu bine, iar fi mai usor să mă lase aici, să-l distragă ca ea să scape.
-Auzi, mai bine mai lăsa aici, ca şi momeală, ţi-ar fi mai usor să scapi aşa.
-Să nu te aud, nu am te gând să te sacrific doar pentru a scăpa, chit că tu abia astepţi să mori, nu am de gând să te am pe constinţă, aşa că miscă spre acoperis.
Începusem să urcăm scările, treceam pe la fiecare etaj, care erau prea linistite nici nu-mi dădeam seama daca e cineva înăuntru sau nu, ajunsi pe acoperis, observai distorsiunea orei întunecate asupra orasului, dar ce era ciudat că acest hotel era neafectat, mă uitam spre cer si vedeam un cer întreg fără pic de stele, fără nici un strop de lumină după care să te ghidezi, şi o lună rosie întreagă care îţi soptea în ureche ca nu ai cum să supravieţuieşti în această lume.
-Am ajuns, cumva aici, şi încă întregi, deci de aici ce facem?
-Pe mine mă întrebi, tu ai vrut să venim aici, de unde naiba să stiu eu ce să facem.
-Sper că Marius să fie bine, şi să se descurce cu acee... Nu apucase să termine când am văzut o mână neagră cum se ridică peste marginea blocului, era mai neagră decât, bezna totală dintr-o cameră aflată în beznă, după care se ridică tot corpul, care era la fel de negru, iar chipul lui era ca o mască albă, cu dungi pe diagonală aflate de jos în susul feţei, iar gura cu niste dinţi atât de mari, încât dacă îmi puneam antebraţul pe lângă ele, erau mai mari, deci acestă creatură putea musca din mine, şi să rămân fără jumatate de eu, părea tentantă ideia, oare cum te-ai simţi pe jumate.
Deodată se trânteste uşa din spate, şi pe ea întră o fată, de vreo 1,68 metri, un păr lung saten, care îi ajungea pe la jumătatea spatelui, cu niste ochii verzui, şi o privire care îmi dăduse un fior pe sira spinări, avea o privire rece şi înrăită, niste ochii care spunea clar că nu te poţi apropia de ea cu uşurinţă, căci e o persoană încercată la greu cu cele mai negre cosmaruri, e o fată care o văzut cele mai negre părţi ale oamenilor, nu stiu de ce dar din prima împresia îmi plăcea acea fată.
Fata se opri în drept cu noi, şi se uita la noi cu aceas privire rece, care ascundea multe, dar totusi căruia îi păsa de noi, doar pentru simplu fapt că ne aflam în faţa ei, se uita la Daria, care se pare că nu mai avea nici un glas să zică ceva, rămăsese mută şi panicată până în măduva oaselor, încât până la urmă pica din picioare, fata îşi întoarese privirea spre mine, se uita la mine cu ochii aceeia verzi, dar mai observai ceva, ca pe cum mi sa părut la început accea privire, pe atât de tristă părea acuma, o tristeţe care nu stiam cum să o înţeleg, e clar fata asta ascunde multe lucruri pe care nu are cu cine să le discute.
-Esti bine?
-Din păcate, sunt bine. Răspunsul meu o miră un pic pe fată.
-Se pare că încă mai ai putere să faci şi glume.
-Cine a zis că glumesc? Şi schiţăi un zâmbet, gen crezi că-mi pasă de ce mi se întâmplă.
-Interesant, se pare că nu ai pic de frică de ceea ce ai în faţă. Si-mi întoarse zâmbetul, dar care îmi spunea crezi că chiar îmi pasă de ce ţi se întâmplă, singurul motiv pentru care sunt aici era că eram prin apropiere.Nu ar trebui să fi atât de sigur pe tine în legătura cu ceea ce ai de a face. Când privi spre umbra ce adineauri apăruse, observai că au mai apărut alte cinci mai mici pe lângă el. Deci acuma ce zici?


The life is short, but is more fun with you don't forget to smile.

Dark Hour with Alfa - Pagina 2 Giphy
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Dark Hour with Alfa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dark Hour with Alfa   Dark Hour with Alfa - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Sept 15, 2015 2:50 pm

tu stii ca imi plac povestilet ale Very Happy de asta te-am si batut la cap vreo 2 luni Rolling on the floor , dar ma bucur ca ai scris, astept next, totusi parca ai pus cam multa descriere, sau cel  putin asa mi se pare dupa 3 de vorbit numai in franceza Rolling on the floor


Va ador Dark Hour with Alfa - Pagina 2 Grinfaceplz
Sus In jos
Erised29
Incepator
Incepator
Erised29

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 35
Data de inscriere : 14/10/2014
Varsta : 30
Localizare : Lupeni

Dark Hour with Alfa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dark Hour with Alfa   Dark Hour with Alfa - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Sept 17, 2015 12:22 pm

Ma e ceva mai multa descriere de fel, si crucea ta, n-am inspiratie nici sa te omor si tu vrei sa scriu, eh pun eu mana pe tine sa vezi atunci inspiratie de moment.


The life is short, but is more fun with you don't forget to smile.

Dark Hour with Alfa - Pagina 2 Giphy
Sus In jos
Continut sponsorizat





Dark Hour with Alfa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dark Hour with Alfa   Dark Hour with Alfa - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Dark Hour with Alfa
Sus 
Pagina 2 din 2
 Subiecte similare
-
» The Long Dark
» Dark Secrets
» Dark angel
» - AiDee - the dark mistery
» Amnesia: The Dark Descent

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: