Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Armele Diavolului.

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Armele Diavolului. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Armele Diavolului.   Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Noi 03, 2014 1:41 pm

În timp ce citiți,ascultați melodia asta:


Capitolul III-Creatura

                    *
Simbolurile ilustrate în această carte îmi păreau cunoscut-o,o stea într-un cer, piramidă întoarsă într-un cerc,o cruce întoarsă,semnul acela pe care toți rockerii îl fac din mâini,lucruri pe care le știam deja.
Am tot dat paginile cărți pentru a găsii ceva mai interesant,o pagină pe care se afla îngroșat ceva,era o simplă propoziție: „Diabolus,veniam ad te”
Am citit propoziția cu voce tare,după mi-am aplicat toate cunoștințele mele de latină pentru a deslușii ce însemna asta.
-Diavolule,mă alătur ție!
Am clipit ca o proastă câteva clipe apoi m-am ridicat imediat de pa scaun și mi-am pus mâinile la gură.
-Cartea asta este...
-Blestemată! a spus o voce demonică
M-am uitat prin toată camera,în cautarea sursei de unde venea vocea.În fața ușii se afla o creatură mult mai înaltă decât mine,avea pielea neagră,ochii aveau culoarea sângelui,pe cap avea 2 coarne ascuțite și după ghearele pe care le avea la mâini,ar fii putut ucide un om cu ele.
-Blestemată..la fel cum ești și tu!
Creatura a alergat spre mine prinzângu-mă de gât,am dat cu,capul de perete și am simțit cum ghearele monstrului îmi intrau în gât.
Am scos un răcnet puternic de disperare,respirația mi s-a îngreunat,mi-am simțit venele explodând,iar inima oprindu-se.
                                              **
-Sunteți siguri că nu este grav?
Vocea mamei mele plină de îngrijorare m-a liniștit știiind că acum mă aflam în grija lor,sau mă rog,a spitalului.
Am deschis ochii abea când am auzit ușa închizându-se.
Mama stătea acolo în pragul ușii cu mâinile încrucișate la piep uitându-se urât la mine,bătea cu talpa pantofului în podea,cee ce înseamnă ce era gata să mp omoare.
Tata sforăia pe fotoliul de lângă patul în care mă aflam eu,nu părea el să fie îngrijorat deloc,Marisa stătea pe podea jucându-se cu plușurile ei.
-Ce s-a întâmplat?
-Asta să ne spui tu nouă! a țipat mama
-Poftim?
-Cum ai putut încerca să te sinucizi!?a zbierat mama gata să izbucnească în lacrimi.
Eram prea comfuză ca să înțeleg despre ce zicea ea,dar cum adică să încerc să mă sinucid,nici măcar nu mi-a trecut prin cap vreodată acest gând.Am făcut ochii mari și mi-am trecut mâna de-alungul gâtului,am simțit materialul bandajului ,m-am gândit să îmi pun mâna și în creștetulu capului.Și acolo eram pandajată,ceea ce mi s-a întâmplat nu a fost doar un vis,a fost real.
-Mamă eu...
-Nici să nu te aud! Haideți să mergem,Faith dimineață vei fii  externată,venim să te luăm.
Marisa a apucat-o pe mama de mână,iar tata s-a trezit și el urmând-o.
Am privit cum propria mea familie mă lasă singură și acum ce voi face până. Dafapt ce se presupune că aș putea face eu până dimineața?
                                     ***
„Credință!Credință!Credință!”
Acelaș lucru am auzit în visul meu,dar acum sunt sigură 100% că nu visez.
Am căutat cu privirea un ceas pentru a-mi înștința conștința cât era ora,am găsit unul pe noptieră.
03:00,ora Diavolului și a spiritelor malefice.
Am auzit o spărtură de pe hol dar mi-a făcut prea teamă să ies pentru a vedea ce a fost asta.Un scaun din camera de spital în care mă aflam s-a răsturnat,apoi noptiera a căzut și ea.
Patul a început să se miște,am căzut în șezut și am privit uimită toată șcena. Toate corpurile,obiectele din cameră pluteau în aer. Dar cum?
Atunci am văzut-o,aceeași creatură care m-a rănit,aceeași creatură din cauza căreia familia mea crede că am avut gânduri de suicide,aceeași creatură pe care o urăsc mai mult decât orice pe lumea asta.
Am sărit în picioare,m-am apropiat de monstru,iar acesta a avut tupeul să rânjească la mine,mi-am încleștat pumnii,iar lacrimile mi s-au prelins pe obraz.
-Mă hrănesc cu ura ta!
După aceste cuvinte,pe monstru l-a apucat râsul,un râs demonic,plăcerea și pofta din zgomot mă făceau să-mi pierd mințile.
Am căzut în genunchi,ținându-mi mâinile la urechi și legănându-mă ca un copil mic speriat de Bau Bau.
-Ești un demon!
-Ți-a luat ceva să te prinzi.


They said: Don't do bad things  you'll go to hell.
But what if I'm alrdeay living in hell?✌️


Ultima editare efectuata de catre Alle. in Joi Noi 06, 2014 12:03 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Alex Evulescu
Incepator
Incepator
Alex Evulescu

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 12
Data de inscriere : 08/10/2014
Localizare : Pe un caine zburator care scuipa curcubee.

Armele Diavolului. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Armele Diavolului.   Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Noi 03, 2014 1:59 pm

Smecher.Dar incearca sa scrii mai putin, ca mi-e cam lene sa citesc cam cat ai scris acolo. :SL: :SN: :SB: :S+:
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Armele Diavolului. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Armele Diavolului.   Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Noi 03, 2014 11:42 pm

Ești primul care îmi spune să scriu mai puțin Laughing),restul vor să scriu ceva mai mult.Lol o.o^^


They said: Don't do bad things  you'll go to hell.
But what if I'm alrdeay living in hell?✌️
Sus In jos
Mya:3
Avansat
Avansat
Mya:3

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 52
Data de inscriere : 15/09/2013
Varsta : 29
Localizare : in lumea cosmarului

Armele Diavolului. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Armele Diavolului.   Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Noi 04, 2014 12:08 pm

Deci cat ai scris tu in ultimul capitol, e perfect : nici mult nici putin. In ceea ce priveste lungimea, ai strica aspectul daca ai scurta-o doar pentru ca unor spectatori le este prea mult sa citeasca putintel mai mult o poveste. Pentru a o citi trebuie sa ai ''chef'', placere, indiferent de lungime. Oricum eu te sfatuiesc sa pastrezi lungimea din capitolul asta. Wink Acum imi place foarte mult povestea ta si ma tii in suspans. Hai cu next Kiss :SN: :SN:


Armele Diavolului. - Pagina 2 2zid3rr
Sus In jos
oShiori
Veteran
Veteran
oShiori

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 157
Data de inscriere : 25/05/2014
Varsta : 30
Localizare : Pe Marte..:o3

Armele Diavolului. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Armele Diavolului.   Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Noi 04, 2014 12:34 pm

Deci, ador povestea asta aşa că aştept next:o3


Keep Calm and Never Give Up!

Armele Diavolului. - Pagina 2 410120140
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Armele Diavolului. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Armele Diavolului.   Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Noi 06, 2014 10:06 am

În timp ce citiți,ascultați asta


Capitolul IV-Hotărârea

*
Mi-am ridicat privirea către creatură,mi-aș fii dori să-i smulg zâmbetul de pe față.Singurul lucru pe care nu-l înțeleg este de ce eu?De ce?Ce s-a întâmplat?Cu ce am greșit? Atunci mi-a picat fisa. CARTEA! Cartea aceea este devină!
Mi-am aruncat privirea în jurul patului,cartea era căzută lângă noptieră. M-am târât până la ea și am început să-i rup pagininile,demonul stătea în dreptul ușii în continuare,privind cu amuzament către mine.
Rupând foile am găsit și desenul acestui monstru,desupra sa scriind cu roșu „Andrax”.
Acesta era Andrax!Din câte am învățat eu,Andrax era generalul iadului și al tuturor demonilor,îi plăcea să-și urmărească victimele,să le înebunescă apoi să le ucidă fără vreun strop de milă.Deci aceasta avea să-mi fie soarta,o moarte chinuitoare,fără pic de milă.
Am continuat să rup foile cărții,apoi am aruncat-o în coșul de gunoi aflat lângă ușă.
La răsăritul soarelui,Andrax a dispărut lăsând camera un dezastru sublim.Când ușa s-a deschis și asistenta a văzut ce m-a apucta de umăr și m-a dus către un doctor.
-Cămașa,a spus asistenta
-Cămașa,a repetat doctorul.
Doctorul mi-a făcut semn să-l urmez
M-a condu într-o cameră în care se afla un simplu scaun și o cămașă plină de lanțuri.
A chemat doi paznici care m-au ținut în loc,în timp ce dictorul punea aceea cămașă.Atunci am realizat că aceea era cămașa de forță despre care văzusem de multe ori în filme și pe care speram să n-o port niciodată.
După ce au terminat m-au transmis să stau pe scaun și să nu fac nimic ce m-ar putea rănii.
Nu trecuseră nici 20 de minute de când au plecat că Andrax a sosit să-mi distrugă liniștea.Mi-a mângâiat chipul cu mâinile sale aspre,apoi și-a trecut ghearele peste unul din obrajii mei.




**

După aproximativ două ore au venit părinţii mei să mă „ridice”,când doctorii m-au găsit au fost șocați.Pierdusem destul de mult sânge,dar familia mea a insistat că mi-ar fii mult mai bine acasă,până la urmă i-au convins.
Când am ajuns acasă nu am mai stat să-i aud țipetele și morala mamei,m-am dus în camera mea și m-am încuiat acolo.
Mi-am plimbat privirea prin toată camera,cartea era pe pat deschisă.
M-am apropiat cu pași domoli de ea,aceeași limbă retardată care domină cartea,latina:
„ Hostia maledictio uno modo poterit :
Et erant qui non credebant in sublimitate necare.”
Ce ar trebuii să însemne asta?

Am căutat laptopul,poate aș fii găsit un site unde pot traduce cuvintele acestea.
Când l-am găsit am căutat imediat traducerea acestor cuvinte.
„Gadza poate scăpa de blestem într-un singur fel:Uciderea celor ce nu l-au crezut și s-au purtat cu superioritate”
Asta ar însemna că-mi ucid părinții..dar..NU.
Am închis monitorul laptopului atât de tare încât i-am spart ecranul.Mama a venit imediat la mine.
-De ce e ușa încuiată?!
Am apucat cartea și laptopul,pe care le-am băgat sub pat,apoi am descuiat ușa ca mama să vină să țipe iar la mine.
-Scumpo,așează-te.
M-am pus pe pat,mama mi-a luat mâinile într-ale ei și m--a privit cu ochii în lacrimi.
-Având în vedere incidentele din ultima vreme.
Am înghițit în sec,aveam o pură bănuială că știam ce avea să zică.
Și-a cuprins fața cu palmele,îi puteam auzii inima bătând,bătea atât de încet,atât de încet,încât unei persoane i-ar fii greu să trăiască cu ritmul acesta.
-Trebuie să faci un control la psihiatru,a spus mama într-un final.
Am făcut ochii mari,credeau că am luat-o razna,chiar credeau asta.
-Mamă ieși..am spus izbugnind în plâns.
-Dar..
-Ieși am spus! am zbierat eu arătând spre ușă.
Mama a ieșit imediat din cameră trântind-o în urma sa.



They said: Don't do bad things  you'll go to hell.
But what if I'm alrdeay living in hell?✌️
Sus In jos
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

Armele Diavolului. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Armele Diavolului.   Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Noi 06, 2014 4:42 pm

Se pare ca o dai pe maica-ta afara din camera ta, nu ti-e frica de o pedeapsa Laughing))) Oricum baga next ca ador povestea.


Be a fish. Armele Diavolului. - Pagina 2 21es3r8
Sus In jos
Mya:3
Avansat
Avansat
Mya:3

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 52
Data de inscriere : 15/09/2013
Varsta : 29
Localizare : in lumea cosmarului

Armele Diavolului. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Armele Diavolului.   Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Noi 07, 2014 8:03 pm

Nu pot sa cred cum se schimba totul, adica cum decurge. Imi place foarte mult ma tii in suspans... Laughing Abia astept sa citesc continuarea multa inspiratie Very Happy


Armele Diavolului. - Pagina 2 2zid3rr
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Armele Diavolului. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Armele Diavolului.   Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Noi 10, 2014 12:04 pm

În timp ce citiți,ascultați asta:


Capitolul V-Pregătirea

*
„Cu toți purtăm măști colorate,iar sub acestea suntem doar niște monștrii fără scrupule ce așteaptă să devoreze sufletele celor nevinovați”Asta îmi spusese bunica mea înainte să fie găsită moartă în propria casă,asta urmată de întrebarea „Tu când ai de gând să-ți scoți masca?”
Cuvintele acstea îmi răsunau în minte de fiecare dată când mă gândeam să fac ceea ce probabil m-ar scăpa de blestem și mi-ar elibera sufletul dintr-o veșnicie de întuneric.

Stăteam pe pat privind în gol,când Andrax a apărut în spatele meu,m-a cuprins cu brațele dându-mi senzație unei călduri plăcute și unui sentiment de iubire.
Ochii lui nu mai erau atât de furioși ca de obicei,acum erau blânzi și calzi,chipul său nu mă mai înfiora atât de tare c la început,dimpotrivă când îl vedeam în jurul meu știam că sunt în siguranță.
I-am auzit glasul răgușit întrebând ceva,nu am înțeles ce și nici nu-mi păsa,acum vocea lui îmi mângâia urechile.
Nu,nu m-am îndrăgostit de el,dar simt o anumită atracție pe care nu o pot descrie,e ciudat.
-Ascultă-ți inima,mi-a șoptit el
Așa am să fac,dar..ce spune inima mea?


**

După două ore de la micuța mea ieșire,mama împreună cu tata și Marisa au plecat să facă o mică plimbare prin pădure,iar eu am fost nevoită să rămân acasă doar pentru că mama s-a enervat și tata nu a vrut să le strig buna dispoziție,asta a fost de-a dreptul jignitor,mama a fost cea care mi-a stricat mie ce mai rămăsese din buna mea dispoziție,dar nu o condamn,am fost urmărită și torturată de o creatură a iadului,nu e ca și cum ea ar fii fost cea care le-a făcut tuturor rău.

„Tu când ai de gând să-ți scoți masca?!”,întrebarea asta mă roade pe interior,din simplul motiv că nu știu la ce se referea.
Îmi amintesc de bunica cu drag,a fost mereu o femeie corectă,mică de statură,slăbuță,părul ei nu a apucat să capete culoarea unui pensionar Laughing a avut mereu părul de un brunet natural și strălucitor,ochii aceia căprui ce mă priveau cu tristețe,bunica a fost o femeie secretoasă și retrasă,dar mereu îmi povestea despre viață,că nu este ceea ce pare,că mereu trebuie să te aștepți la cei mai rău de la cei mai buni oameni,îmi spunea că viața este doar un test care o dată trecut se va încheia,în acelaș timp cu zilele tale de trăit.
În această maniera am crescut,cu aceste cuvinte am conviețuit și acum nu fac altceva decât să mă plâng.


***
În timp ce familia mea era în pădure am luat un rucsac în care am îndesat 3 cuțite,o bâtă de basseball și o frânghie pe care aveam de gând să le folosesc în micul nostru război civil purtat în tăcere.
Da,m-am decis să fac ceea ce simt,iar eu am să fac ceea ce-mi zice inima,am să-mi ucid familia,nu am să-i las să mă înjosească în așa hal.Voi devenii egoistă,voi devenii un monstru,dar am să plătesc asta cu prețul vieții.


They said: Don't do bad things  you'll go to hell.
But what if I'm alrdeay living in hell?✌️
Sus In jos
oShiori
Veteran
Veteran
oShiori

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 157
Data de inscriere : 25/05/2014
Varsta : 30
Localizare : Pe Marte..:o3

Armele Diavolului. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Armele Diavolului.   Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Noi 10, 2014 2:30 pm

oo, se lasă cu crime, abia aştept:)


Keep Calm and Never Give Up!

Armele Diavolului. - Pagina 2 410120140
Sus In jos
Continut sponsorizat





Armele Diavolului. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Armele Diavolului.   Armele Diavolului. - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Armele Diavolului.
Sus 
Pagina 2 din 3
 Subiecte similare
-
» Ora Diavolului.
» Existenta Diavolului
» Fiul Diavolului
» Lăcașul Diavolului
» Atingerea Diavolului

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: