Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Halloween Story

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Poisoned
Veteran
Veteran
Poisoned

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 299
Data de inscriere : 06/03/2014
Varsta : 23
Localizare : Sub tine :D

Halloween Story - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Halloween Story   Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Noi 02, 2014 3:28 pm

AnimeCosmin a scris:
Cred ca se apropie inmormantarea Addei Laughing)). Baga :SN: .
Băăi...Broken Heart((((


Halloween Story - Pagina 3 BWh3b0R
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Halloween Story - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Halloween Story   Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Noi 02, 2014 9:32 pm

Nu pot sa cred! E absolut genial!
Baiete, daca nu pui NEXT, vin noaptea in camera ta si te sugrum!
Sus In jos
Dizzy
Designer
Designer
Dizzy

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 393
Data de inscriere : 17/09/2014
Varsta : 25
Localizare : B-N

Halloween Story - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Halloween Story   Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Noi 04, 2014 6:54 pm

Foarte tare, imi place mult Smile Cand am citit "Calaretul fara cap" mi se udcea mintea la Scooby doo Rolling on the floor Lasa ca-i bine Razz Hai cu next-ul.
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Halloween Story - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Halloween Story   Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Noi 16, 2014 12:22 pm

IV


   Ne îndreptăm spre casa de unde se auzea ţipătul Alexandrei. Era chiar casa părinţilor săi. Intrăm în casa ei. Se afla în bucătărie. Aparent, era singură în casă. Privea speriată spre o ţeavă ce ducea afară. Adda îi face cu mâna. Ochii Alexandrei se mişcară brusc, după care începu să strige isteric.
  -Woogy e aici! L-am vazut! Era aici în bucătărie, şi când am intrat aici, a început să se exitindă în jurul gîtului meu! A dispărut prin ţeava aia când se auzeau paşii voştri. Spuse speriată Alexandra, arătând spre o ţeavă.
  -Dar de ce se rotea în jurul tău? Adică de ce te “sugruma”? Credeam că ne terorizează doar în vise. Spuse Adda puţin îngrijorată.
  -Ei bine, se pare că ne vânează şi în realitate. Spun eu privind ţeava prin care Woogy părăsise camera.
    Îi dau Alexandrei să bea un pahar cu apă, după care ieşim din casă şi ne îndreptăm înnapoi spre centrul comunei, unde urma să ne pregătim de Halloween. Acolo era şi bărbatul pe care Adda şi Alle îl plăceau. Îi spun Alexandrei că el o căutase pe ea, şi i-am spus şi ce îi răspunsese Adda lui. Adică, i-am vorbit despre fraza cu psihiatrul. Alle îi arătă un gest care ar semnifica un “Te prind după colţ”, şi fugise de lângă noi spre bărbat.


Seara, ora 22:00

    Stau de vorbă cu prietenii mei în centrul comunei. Eu, Alle, Mihaela, Traian şi Adda discutăm despre planurile noastre pentru Halloween. Trebuie să decorăm locul, să aducem mobilă, să cumpărăm produsele necesare pentru mâncare. Se lasă brusc o ceaţă peste comuna noastră, în special în locul unde ne aflam, însă nimeni nu băgase acest lucru în seamă. Se aude un tropot. Ne îndreptăm privirile să vedem ce provoacă sunetul, însă din cauza ceţei nu vedeam nimic. Se aude un nechezat, iar apoi se văd 3 luminiţe apropiate una de alta. Luminiţile se apropiau de noi, şi observasem că erau luminile unui dovleac ce stătea în locul unui cap de om. Era Călăreţul fără cap!
  -F-f-fugiţi ! Exclamase speriată Mihaela.
    Ne îndreptăm spre mica pădurice ce se afla nu chiar departe de centrul comunei. Din păcate, nici o casă nu se afla în direcţia în care fugeam. Îmi întorc speriat privirea în urmă şi văd cum Călăreţul fantomatic galopează. De parcă nu vrea să ne facă rău, de parcă ar vrea să ne terorizeze, prelungeşte satisfacţia pe care o simte. Îşi scoate dovleacul de pe gât şi îl ridică în mână. Dovleacul începe a râde, auzindu-se un râs malefic şi foarte vesel.
  -Să ne despărţim, poate aşa va fi confuz şi va pleca! Strigă speriat Traian.
    Ne-am despărţit în diverse direcţii de la Est spre West. Fiecare dintre noi se ascunse după un copac. Călăreţul se apropie confuz de locul unde ne pierduse urma. În sfârşit puteam să îl văd clar. Purta o mantie albastră închisă. Pantalonii, după câte văzusem, erau albi cu o dungă pe ei. Purta o cămaşă de nobil de prin anii 1700 şi avea cu el o sabie destul de ascuţită. Calul său era gri. Avea o coamă lungă, negră, iar ochii lui erau roşii. Se auzeau răsuflările noastre disperate, iar fantoma încerca să înţeleagă din ce parte vin. Deodată, o vede pe Alle. Se îndreaptă rapid cu sabia spre ea. Alexandra scoase un ţipăt puternic dar scurt. Se auzi cum ceva se lovise de pământ. În acea clipă închisesem ochii, însă când i-am deschis, am vazut-o, pe Alle la pământ, întreagă, şi Adda era peste ea. Aparent o feri din calea sabiei.
  -Acum sper că nu o sa mă crezi o târfă! Spuse Adda şi o ridicase de pe jos pe Alle.
  -Mulţumesc, însă vorbim despre asta mai târziu, fugi! Strigă Alexandra fugind împreună cu Adda de lângă călăreţ.
    Acum iar ne-am unit împreună. Fantoma fără cap se ţinea după noi. Aparent încerca să ne taie capurile. Unele legende spuneau că el îşi caută capul său, însă realitatea dovedeşte că el caută capetele celor vii. Se aude murmurul lin al unui izvor ce trece prin mica pădure. Adda, auzind acest sunet, începe a fugi şi mai repede.
  -Încă puţin! Dacă trecem de izvor suntem salvaţi!
  -De ce?! Întreb eu.
  -Pentru că se spune că fantoma Călăreţului fără cap nu poate trece de o apă curgătoare! Strigă Adda.
    Ajungem lângă izvor. Călăreţul îşi face avânt ca să ne oprească din a-l traversa. Intrăm în apă. Ce rece e! Brrr... Apa ne era până la brâu. Tremur de frig dar încerc să ajung pe celălalt mal. Pe partea opusă, primul ajunge Traian, apoi eu. După, le ajutăm pe fete. Când Mihaela ieşise din apă, observasem că călăreţul se oprise pe celălalt mal. Calul se ridică în membrele din spate, şi dispăru cu tot cu stăpânul său în ceaţa densă.


Între timp, la casa fostei familii Morgan

    Ceilalţi rămaşi acasă stăteau şi petreceau timpul degeaba. Mihai şi Manuel priveau un meci de fotbal. Alessia se plictisea „citind” o carte. Citea 3 rânduri, apoi făcea o pauză de 10 minute privind podul. Raluca, fiind îngrijorată că Woogy ar putea să o infecteze cu coşmarurile lui, căuta în tot Google-ul informaţii despre el, însă nu găsea nimic altceva decât informaţia pe care o avea Manuel în carnetul său. Se auzi o răsuflare cu un ecou straniu. Cu toţii şi-au întors privirile unul spre altul, însă atenţia le fusese atrasă de ceva negru ce plutea în aer, în colţul salonului. Era Woogyman. Raluca sărise de pe scaun şi fugi spre ceilalţi prieteni ai ei.
  -M-am întors, fricoşilor! Spuse norul de fum.
  -C-c-ce? Poate vorbi? Dar nu are gură, cum vorbeşte? Întreba speriată Raluca.
  -Întreabă-l pe el. Răspunse Mihai.
    Woogyman se apropia încet de cei 4, mărindu-şi dimensiunile. Alessia îl privea încordată. Privea patul, şi creatura gazoasă care se afla lâng el. Îi veni în minte o idee. Îşi făcu avânt, şi începu să fugă. Sărise cu un picior pe pat, şi pe celălat îl ridicase în sus. Se aruncase pe orizontală spre Woogy, în speranţa de-al lovi, însă uitase că Woogyman era gazos, nu solid. Alessia, trecu prin norul negru, şi aşa cum corpul ei se afla pe orizontală, se lovi de perete cu piciorul, apoi şi cu partea sa dreaptă a corpului, şi căzu, rostogolindu-se pe jos. Rămase la pământ, fără a face vreo mişcare. Era inconştientă.


Do I contradict myself? Very well then I contradict myself,
I am large, I contain multitudes
Sus In jos
Poisoned
Veteran
Veteran
Poisoned

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 299
Data de inscriere : 06/03/2014
Varsta : 23
Localizare : Sub tine :D

Halloween Story - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Halloween Story   Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Noi 16, 2014 12:53 pm

Bun, acu' treci la Next. Poate nu te mai omor cand te prind pe strada.


Halloween Story - Pagina 3 BWh3b0R
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Halloween Story - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Halloween Story   Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Noi 16, 2014 1:02 pm

Adda mi-a salvat viața Surprised Mersii Adda!Pwp!Aștept next Razz


They said: Don't do bad things  you'll go to hell.
But what if I'm alrdeay living in hell?✌️
Sus In jos
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

Halloween Story - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Halloween Story   Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Noi 16, 2014 1:40 pm

Si-a cam luat-o Alessia, dar daca n-a invatat la fizica ca nu poti atinge gazul, oarecum. Hai baga next. :SN: :SN:


Be a fish. Halloween Story - Pagina 3 21es3r8
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Halloween Story - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Halloween Story   Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Noi 19, 2014 8:53 pm

Da, scuze pentru un fleac, insa simteam nevoia de a o face Laughing De a posta poza cu cele 2 creaturi malefice:3

Halloween Story - Pagina 3 65qwl5

In caz ca va intereseaza ce e chestia aia neagra de langa cal, va spun ca e Woogy :3 Da da, el.
Next ceva mai tarziu ca ma iau cu scoala stiti cum e Laughing
Mersi pentru comentarii :3


Do I contradict myself? Very well then I contradict myself,
I am large, I contain multitudes
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Halloween Story - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Halloween Story   Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Feb 15, 2015 12:57 pm

Alex, ce incerci sa faci ? Sa nu mai pui continuarea ? Nu nu nu, nu merge asa. Cu toata inimioara mea, te rog sa continui, altfel palng... Sad
Sus In jos
Continut sponsorizat





Halloween Story - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Halloween Story   Halloween Story - Pagina 3 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Halloween Story
Sus 
Pagina 3 din 3
 Subiecte similare
-
» Ouija [Halloween Story]
» Halloween-ul
» Halloween-ul...
» **Story , No Name**
» One story & one life

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: