Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
 O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
 O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
 O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
 O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
 O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
 O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
 O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
 O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
 O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
 O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
 O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
 O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
 O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
 O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
 O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
 O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
 O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
 O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
 O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
 O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

  O mie de ani în întuneric

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Andra.
Moderator
Moderator
Andra.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 105
Data de inscriere : 13/08/2014
Varsta : 24
Localizare : Alba

 O mie de ani în întuneric Empty
MesajSubiect: O mie de ani în întuneric    O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeDum Oct 19, 2014 1:00 am

O mie de ani în întuneric

  Deci nu-mi vine să cred . Pur şi simplu nu-mi vine să cred că stai în acest moment în faţa ecranului şi îmi citeşti povestea de viaţă . Mulţumesc . Dar înainte de a te obosi cu rândurile de mai jos , spune-mi , partenere , ce ai face dacă toată viaţa ta ar lua o întorsătura grozavă . Dacă tot ce credeai a fi alb este de fapt negru , dacă ce era demonic este de fapt ce ai tu mai drag , dacă tot ce ţi-ai fi dorit tu din suflet să obţii şi să fie defapt un monstru cu ochii galbeni ? Spune-mi , partenere , ce ai face ? Eu una am intrat în noapte . Noaptea şi întunericul sunt totul pentru mine acum . Noaptea îţi poate distruge inima , ţi-o rupe în mii de de bucăţi şi pleacă , lăsându-te în urmă ca pe un obiect stricat . Întunericul este diferit . Dacă vede că îl poţi controla şi nu plângi dintr-o cauză banală, va deveni una cu tine , făcându-te să uiţi de ceea ce era uman. Dar noaptea are ceva mult mai special .. luna . Luna mea întunecată ..
   
   Capitolul I ~ Ucenică la munca de jos

 

Şi îi văd . Îi văd pe toţi de la fereastră cum se îndreaptă spre academie . Fete şi băieţi , mult mai mari decât mine , cu săbiile argintii atârnându-le în mână , zâmbitori şi plin de viaţă . Şi eu o să fiu la fel ca ei într-o zi ! Voi absolvi academia şi voi deveni o Războinică a Societăţii . Iar atunci , voi intra în slujba regelui , devenind una dintre căpitanii celor zece echipe . Asta este dorinţa mea , acesta mi-e destinul !  
    Însă până atunci , trebuie să termin de şters praful de pe geam .. Îmi văd reflecţia în sticlă . Părul scurt şi şaten-închis , tipic unei fete de şapte ani . Fereastra .. o mai las deschisă zece minute . Poate că stăpâna se va supăra pe mine că nu va fi destul de răcoare în propiul dormitor . Prenumele meu este Nyo şi am şapte ani . Ce caută o copilă ca mine în rol de servitoare ? Nu toată lumea are noroc în viaţă. Nici nu ştiu dacă am părinţi . Croitoreasa familiei , Dubois , m-a luat de pe străzi când aveam câteva luni şi m-a adus aici , îngrijindu-mă câţiva ani de zile până când fierarul familiei a văzut că am mână de lucru . A plătit-o pe Mary cu o sumă bogată şi eu am devenit , eh , fiica fierarului şi menajera indirectă a lui Melany Dubois , mezina familiei . Am obligaţia ca în fiecare zi să-i fac curat prin cameră şi să-i pregătesc două feluri de deserturi. Unele dulci cu aromă de fructe şi altele mai amare . Ea , ea .. O pot vedea de la geam stând printre cei din anul doi de la academie . Norocoasa . Înaltă , blondă , de viţă nobilă . Toată lumea o iubeşte şi are doar 18 ani . Va ajunge o conducătoare puternică , spune lumea . Dar inima ei nu este făcută pentru aşa ceva .. Este arogantă şi orgolioasă . Şi acum stă într-un grup uitându-se în gol .. Dacă aş începe anul viitor cursurile , toată lumea m-ar considera la capătul societăţii. A da .. Nu toată lumea poate intra în academie pentru a deveni Războinici . Doar cei care au putere . Eu .. eu nu am putere . Familiile înstărite au aşa numita putere . Sau ţâncii de pe maidan care pot crea o sferă de lumină . Însă eu , nimic .
    Şi eu aşa mi-am terminat programul pe ziua de azi . Ador camera lui Melany . Este cât trei camere de-ale mele . Un pat imens făcut din fire de aur , mobilă strălucitoare din marmură şi pe lângă celelalte decoraţiuni , are un loc special unde îşi poate depozita sabia . Sabia este cel mai important obiect a unui Războinic . Este cel mai bun prieten .
   Eu nu am prieteni . Sunt îmbrăcată ca o ţărancă , o rochie parţial şifonată de culoare maro . Nimeni nu s-ar uita la mine în acest cartier al bogaţilor , al ducilor ..  La revedere familia Dubois , bine ai revenit pivniţa murdară  a fierarului Johnson . Bătrânul Johnson este un om de treabă . Îl ajut la tot ce pot pentu a-i uşura viaţa . Înţelege că am doar şapte şi nu mă obligă să lucrez în fiecare zi .. Casa lui este la două străzi depărtare de Dubois . Şi aşa arată camera mea . Doi pe doi metri şi o saltea în mijloc . Nici măcar o carte . Asta explică analfabetismul meu ... Casă dulce casă cu miros de mucegai . Nu pot comanda pe nimeni pentru asta . Of , bătrânul din nou a uitat să-mi lase de mâncare. Nu este o problemă , pot găti şi eu ceva . Dar sunt mult , mult prea obosită . Salteaua este ruptă , dar mi-e pat . Aceeaşi rochie îmi serveşte ca pijama . Este miezul zilei , dar în cămăruţa mea nu intră un strop de lumină . Lumânarea este singura sursă . Închid ochii .
   
    Se aud strigăte . Strigăte venite de afară . Ies din cameră rapid . Miros de fum .
-Domnule Johnson ! Unde sunteţi ?!
 L-am putut auzi .. Era la câţiva metri depărtare de mine .. întins pe podea . Mă uit la el , la ultimele minute de viaţă . Pot vedea criminalul cu acei ochi roşii şi sabia în mână. Cu ultimele sale cuvinte , îmi spune : '' Fugi , fata mea.. '' În acel moment am încremenit . Bărbatul râdea . Nu îi puteam vedea faţa . Este întuneric în casă . Este noapte afară . Lacrimile fierbinţi îmi trădează sentimentele şi mă paralizează . Bărbatul râde cu sabia deasupra mea . Încă mă holbez la cadavrul bătrânului . Ce naiba se întâmplă ? Un atac în Societate ? Societatea nu poate fi .. invadată . Este mult prea păzită . Mai ales partea aceasta a statului ..  Simt o mână rece cum mă cuprinde .
-Vino aici , micuţo !
 Lama .. puteam simţi fumul ieşind din ea . Este cu siguranţă o sabie de Războnic . Dar nu mâna acelui om m-a atins . O fracţiune de secundă am avut timp să văd faţa salvatoarei mele . Şi nici nu am putut profita . M-am ferit la timp de atacul mortal al criminalului . Lama s-a înţepenit în podea .    
 -Fugi !
 A fost moment în care i-am auzit pentru prima dată vocea . Am realizat că locuinţa noastră era în flăcări . Vedeam doar silueta fetei . Un fular îi acoperea gura şi era îmbrăcată destul de gros . Ochii îi erau acoperiţi de breton . Culoarea pielii , nu o pot vedea . Prea mult fum .. M-a prins pentru a doua oară de mână şi m-a tras din cameră în iadul de afară . Casele , magazinele , oamenii .. erau în flăcări care se ridicau până la cer . Aud ţipetele , le aud rugăminţile de a fi lăsaţi în viaţă , aud sunetul săbiilor încrucişate . Sânge pe ziduri ..
Fugi !
 Mă trage după ea . Mâna îi este rece .  Privirea-mi este pierdută la Melany care-şi înjunghie propia mamă cu sabia . Societatea este invadată . Lacrimile care-mi curgeau pe obraz aveau să fie printre ultimele . Sunt doar o fată de şapte ani .. Strânsoarea devine mai puternică , înţelegând semnul de ''grăbeşte-te ''. Fără să mai pot spune ceva , mă cred în străină şi o urmez , ţinând-o puternic de mână . Nu aveam de unde şti că astfel mi se va schimba viaţa .

 O mie de ani în întuneric 2dklohj
★ Topic corectat de Dandelion


Ultima editare efectuata de catre Andra in Dum Oct 19, 2014 9:53 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



 O mie de ani în întuneric Empty
MesajSubiect: Re: O mie de ani în întuneric    O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeDum Oct 19, 2014 1:31 am

Epic o.o Da, iubire, da, povestea ta o.o E epica o.o Tu esti geniala o.o Next, vtm, next o.o
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

 O mie de ani în întuneric Empty
MesajSubiect: Re: O mie de ani în întuneric    O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeDum Oct 19, 2014 7:44 am

Am ramas masca! Foarte tare! :SN: care mai repede!
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

 O mie de ani în întuneric Empty
MesajSubiect: Re: O mie de ani în întuneric    O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeDum Oct 19, 2014 9:12 am

Daca Ana a ramas masa, eu am ramas scaun. O poveste foarte frumoasa, interesanta si care trezeste interesul cititorilor fata de ea. Cred ca aceasta poveste are una din cele mai frumoase aranjari in pagina de pe forum. O naratiune superba, bat din palme la punctul asta. Descrierea e suficienta, frumoasa. Ortografia e aproape perfecta:

1. Nimeni nu s-ar uita la mine în acest cartier al bogaţiilor , al ducilor ..
2. Aceaşi rochie îmi serveşte ca pijama ..

Nu sunt greseli mortale, presupun ca e neatentia sau oboseala. Adunand tot ce am spus pana acum la un loc, afirm ca povestea e una reusita si ca astept continuarea.
Sus In jos
Dandelion
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Dandelion

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/04/2014
Varsta : 24
Localizare : Marte

 O mie de ani în întuneric Empty
MesajSubiect: Re: O mie de ani în întuneric    O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeDum Oct 19, 2014 9:17 am

Au fost nişte greşeli, probabil de tastare, şi nişte virgule în lipsă, dar nu-i nimic, ţi le-am corectat.

Ideea poveştii este una foarte interesantă . Aştept continuarea .
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



 O mie de ani în întuneric Empty
MesajSubiect: Re: O mie de ani în întuneric    O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeDum Oct 19, 2014 2:29 pm

Alex. a scris:
1. Nimeni nu s-ar uita la mine în acest cartier al bogaţiilor , al ducilor ..  
2. Aceaşi rochie îmi serveşte ca pijama ..

Era bine cum a scris Andii, Halecs o.o Cartier al bogatilor (oamenilor bogati). Si "aceeasi" era scris bine. În limba română, nu există cuvântul aceaşi.
Forma corectă este aceeaşi, la singular feminin.
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

 O mie de ani în întuneric Empty
MesajSubiect: Re: O mie de ani în întuneric    O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeDum Oct 19, 2014 2:32 pm

Pai eu am copiat exact cum era scris, cu doi de "i" si aceasi, greseli pe care le-am evidentiat, nu am corectat.
Sus In jos
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

 O mie de ani în întuneric Empty
MesajSubiect: Re: O mie de ani în întuneric    O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeDum Oct 19, 2014 4:15 pm

Cat de tare, si cum ai fost salvata. :SN: si :SL:
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

 O mie de ani în întuneric Empty
MesajSubiect: Re: O mie de ani în întuneric    O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeDum Oct 19, 2014 6:21 pm

Îmi place foarte mult tema și felul în care descrii personajele,cum se petrecea acțiunea,îți ador poveștile^^ Aștept next.
Sus In jos
Andra.
Moderator
Moderator
Andra.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 105
Data de inscriere : 13/08/2014
Varsta : 24
Localizare : Alba

 O mie de ani în întuneric Empty
MesajSubiect: Re: O mie de ani în întuneric    O mie de ani în întuneric I_icon_minitimeLun Oct 20, 2014 3:46 pm

Capitolul II : O nouă prietenă – identitate necunoscută



        A trecut un an .
        Se pare că în acea seară a fost un masacru . Câţiva elevi din anul doi şi trei a academiei s-au întors împotriva Societăţii declarând război , printre care şi Melany . Cadavrele şi pagubele districtului nobilimii au fost uriaşe .. Familia Dubois a fost distrusă mai puţin capul familiei , Johan Dubois , căpitanul uneia dintre cele zece echipe , a cincea mai exact .. Avea inima sfâşiată un timp . Însă pierderea soţiei dragi şi trădarea fetei lui scumpe l-au făcut să-şi schimbe părerea despre lume . Doreşte cu orice preţ să ucidă pe acela care a comandat această operaţiune ..
       Cât despre mine , un an întreg am cerşit pe străzi . Fără bătrânul Johnson am fost pierdută şi înfometată . El lucra în grădină , iar eu doar culegeam fructele . Nu ştiu de ce nu mai cresc legumele .. Nu ştiu de ce nu mai găsesc lemne pentru foc .. Nu ştiu ce ar trebui să fac în continuare .. Uită-te la mine , nespălate de două săptămâni , slăbită şi desculţă umblând pe străzile nepopulare ale cartierului. Iar fata aceea care m-a salvat de la moarte m-a condus până într-un loc sigur , apropiat de casele celor mai modeşti . În întunericul acela nu i-am putut vedea faţa . Nu i-am putut vedea pielea .. Era acoperită de haine groase . Şi fularul acela  îi acoperea întreg gâtul . Din acea noapte nu am mai văzut-o niciodată. Nici măcar o dată ..
      Am până acum o mână de bănuţi de argint strânşi de dimineaţă , aproape apusul .. Acasă  îi spun în continuare camerei mele mici de la subsolul casei fostului fierar . O întreţin cum pot , însă nu ştiu cum se găteşte la foc şi nu ştiu cum să chem apa caldă la robinet .. Trăiesc de pe mila altora . Şi dacă tot veni vorba , cămăruţa mea este la două ore depărtare de mine . Am parcurs mult drum astăzi dovadă fiind băşicile de pe tălpi .
     Oamenii se uită la mine ca la un nebun . Unii nici măcar nu se obosesc . Iar alţii îşi intind mărunţişul din buzunare către mine . Nyo , fata fără nume . Mă uit la reflexia mea din balta de apă murdară . Nu m-am prea schimbat de când eram în slujba lui Dubois . Părul mi-l tai cu cuţitul când văd că  luna apare pe cer totală . Când o văd în adevărata ei formă albă şi graţioasă . Iar apa aceasta , oare este bună de băut ?
 - O , hey !
 Lângă reflexia mea a mai apărut cineva . Îmi întorc capul şi o văd stând aproape de mine . Momentul acesta nu ştiu cum să-l numesc .. bucurie , euforie sau cum a apărut ea aici ? O văd stând în faţă pe fata care m-a salvat , îmbrăcată exact la fel cu aceleaşi haine groase care îi acoperă întreg corpul şi fularul pus în aşa fel încât să nu i se vadă pielea de pe gât . Iar ochii , nu îi pot observa din cauza părului alb . Este palidă .. foarte palidă . Iar vocea sa nu este a unei fete normale . Este .. vibrantă .
  - Ai exact 7 arginţi în mână . Se vede că ţie foame .. Uite , spune arătând cu degetul către o casă , acolo este un mic restaurant . Să mergem să mănânci acolo . Şapte bănuţi îi poţi irosi pe aşa ceva .
 M-a luat de mână şi am fugit înspre casă . Nu .. am ... putut-o .. întreba .. absolut .. nimic . Inima îmi bate prea tare pentru această revedere . Are dreptate totuşi . Mi-e foame şi nu am mai mâncat de mult ceva comestibil .
 - Mami , de ce fuge fata aceea aşa ciudat ?
 
 -Comandă meniul săptămâni . Scrie pe tăbliţă că primeşti ciorbă de văcuţă , pireu de cartofi şi friptură de porc . Pe lângă asta şi o sticlă cu apă . Părerea mea , este destul de bine . Este un mini-restaurant cu terasă cu tot . Preţuri rezonabile , mâncare gustoasă .
 -Tu ... tu .. nu vrei să mănânci ? îmi fac curaj să întreb .
 - Neh , nu am nevoie .
 Ştie să citească ! Acum mi-am dat seama că fata asta ştie să citească !!!
 Am comandat şi am mers pe terasă . Se pare că restaurantul este amplasat destul de bine , prinzând în peisaj un lac .
 -Hop-aşa ! Cât timp aştepţi , vreau să te învăţ ceva, Nyo . Poftim , răsfoieşte , fă ce vrei un minut . După , trecem la treabă !
 Fata a venit , s-a aşezat pe scaunul din faţa mea şi mi-a întins .. o carte . Am privit-o şi am înşfăcat-o de îndată . Nu am atins nici măcar una aşa demult . Însă acele simboluri îmi sunt prea grele pentru ochi. Acestea sunt oare literele ? Are chiar şi poze . Oare .. este un animal ? Este portocaliu , are ceva negru şi lung şi nişte urechi ascuţite .
  -Este o felină , un tigru mai bine spus . Vezi , T-I-G-R-U . Aceasta este litera T . I este o simplă linie , şi-a reglat glasul . Ştiu că nu şti citi Nyo , aşa că o să te învăţ chiar acum ! În trei ore vom termina şi vei şti tot, tot , TOT !
  Mirarea mea este peste limite .
 -Cine .. eşti tu ?
- Nu contează momentan . O să-mi spui peste câtva timp . Să începem . Deci A este prima liter..
 
  În acel moment , reţineam orice spunea ea . Această fată care nu mă cunoaşte s-a oferit să mă ajute să învăţ alfabetul. L-am învăţat . Acum ştiu să citesc . Acum ştiu să scriu . Mâine voi şti să calculez . Mi-a promis că va veni ziua următoare să mă ajute să încălzesc apa , să gătesc şi să plantez legumele . Nu m-ai am nevoie de banii altora . O săptămână întreagă a tot venit la mine şi m-a învăţat lucruri esenţiale despre agricultură . În şapte zile am făcut ceva extraordinar : am învăţat lucruri pe care alţii cu care alţii nici la vârsta a doua nu le pot face . În doar o săptămână . Chiar de o întrebam cum o cheamă , ea îmi răspundea :'' Asta să-mi spui tu ! '' ,'' De ce porţi haine groase ? '' '' Fiindcă mi-e cald !'' . Cel mai mult mă îngrijorau oamenii .'' Fata asta e nebună ! Vorbeşte singură .'' spuneau ei . Nu mi-am dat seama că totul începea să prindă contur , albul devenea negru şi ce credeam eu că este mai drag era demonic .
Mulţumesc mult tuturor !PS : Cât despre melodie , ascultaţi-o cu volumul .. nu exagerat de tare . Doar pentru ambianţă  :tongue: Sper că m-am putut sincorniza  :pale:


Ultima editare efectuata de catre Andra in Mier Oct 22, 2014 4:30 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat





 O mie de ani în întuneric Empty
MesajSubiect: Re: O mie de ani în întuneric    O mie de ani în întuneric I_icon_minitime

Sus In jos
 
O mie de ani în întuneric
Sus 
Pagina 1 din 4
 Subiecte similare
-
» De-a v-ati ascunselea in intuneric
» -Cei din intuneric-
» Fantoma din intuneric
» In intuneric(poezie)
» Frica de întuneric

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: