Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Pozele prezic viitorul

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Anasy
Veteran
Veteran
Anasy

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 212
Data de inscriere : 14/10/2014

Pozele prezic viitorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pozele prezic viitorul   Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Oct 27, 2014 12:40 am

Intr-adevar,Staisie i-a aratat surorii ei ca in coltul intunecat din hol se zarea o poza.Facandu-i semn cu mana,a inaintat hotarata catre cotlonul umbros,in timp in care Chelsea inainta nesigura,impacientandu-se tot mai mult cu fiecare pas.Comunicand din privire scurte cu sora ei si-a intins mana tremuranda spre fotografie...SI L-A VAZUT.A vazut acel copil care o privea fix pe ea,fara sa isi miste capul sau ochii.O fi
Sus In jos
Anasy
Veteran
Veteran
Anasy

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 212
Data de inscriere : 14/10/2014

Pozele prezic viitorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pozele prezic viitorul   Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Oct 27, 2014 11:04 am

-...?....???..
Nu putea sa spuna nimic,desi vroia,dar nu stia ce sa spuna.Totul parea atat de real pentru ea,cea ce si era,doar ca nu vroia sa creada.Privea impietrita poza,cu un sentiment de....de...nici nu avea un sentiment anume,era o combinatie dintre toate starile sufletesti pe care le-a avut ea.Astepta un semnal,ceva..orice..care sa o dezmeticeasca din asta......pana cand un imbold veni ca din senin,trezind-o la realitate.S-a simtit usurata,a aruncat fotografia departe,in cel mai intunecat si prafuit colt.Cu greu s-a ridicat,iar cand a facut-o,a cazut la loc,timp in care trupul ei a facut contact cu pardoseala,determinand praful sa se amestece prin aer.
-Uh...uh..ce s-a intamplat,Chelsea?
-...Sad...:'(...e..e acolo!
Staisie vazu si ea.Totusi era destul de impacata cu situatia,si leacul pentru o frica fara margini cu asa consecinte era gandul ca totul e o fictiune.Staisie,cu mintea ei de copil,a avut parte de prea multe in acea zi,iar mintea ei nu a perceput totul cu o asa mare claritate.Dupa parerea ei,daca nu i s-a intamplat nimic inseamna ca visa...sau poate era o farsa...dar fata lui Chelsea care trase o speritura sora cu moartea la vederea acelei fotografii nu juca teatru,nu era trucata...
O poza clara,cu rame de argint domina intreaga camera cu stralucirea ei.Fețele fetelor se luminara iar colturile intunecate si prafuite au devenit mult mai vizibile.
Poza parea destul de noua in comparatie cu cealalta,si,dupa analizele lui Chelsea,trebuiau sa arate de parca au aceeasi vechime tinand cont de aspectul fizic al copilului care avea aceeasi varsta.Mesajul transmis de aceasta nu era asa de luminos,descoperi Staisie cateva momente mai tarziu,cruzimea fara margini cu care acesta omora o femeie chiar in acea camera era de nedescris.Gandul la moarte o facea pe Staisie sa tremure numai cand se gandea,daramite ca asta poate a fost sau va fi...nu,,,sigur a fost!Si atunci unde-s petele de sange?Trebuia ca aceasta camera sa fie dezastruoasa daca acest eveniment s.ar fi petrecut...dar nu...luandu-si privirea de la femeia care suspina din greu,exprimandu si durerea printr-un tipat ce parca il auzeau,a vazut in poza doua umbre in spate,una mai mica decat cealalta.Misterul prezentei lor acolo nu a fost inca deslusit de fete,dar vor gasi cauza in cele din urma....IAR ASTA IN URMATOAREA PARTE.
Sus In jos
oShiori
Veteran
Veteran
oShiori

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 157
Data de inscriere : 25/05/2014
Varsta : 30
Localizare : Pe Marte..:o3

Pozele prezic viitorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pozele prezic viitorul   Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Oct 27, 2014 11:17 am

Povestea e interesantă şi merită citită, dar din păcate capitolele sunt mult prea scurte.



Uite un sfat, de fiecare dată când faci un capitol nou scriel prima dată pe în calculator, deoarece poate, la un moment dato să rămâi în panică de idei, dar mai târziu o să-ţi vină idei noi şi o să poţi continua şi astefel o să faci capitole mai lungi. De asemenea, dacă ţi se întâmplă să nu ştii cum să începi un nou capitol, citeşte ultima frază din capitolul precedent, poate te ajută cu o idee de început pentru capitolul nou.  



Eu una aşa fac şi chiar mă ajută mult, încearcă şi tu, poate te ajută şi pe tine. Very Happy


Baftă! Smile



Keep Calm and Never Give Up!

Pozele prezic viitorul - Pagina 2 410120140
Sus In jos
Anasy
Veteran
Veteran
Anasy

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 212
Data de inscriere : 14/10/2014

Pozele prezic viitorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pozele prezic viitorul   Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Oct 27, 2014 5:19 pm

Multumesc.Stii,eu deja o am scrisa,sa stii,toate povestile pe care le voi scrie sunt deja scrise in telefonul meu...deci,din fericire,nu voi fi in pana de idei.Si nu m-am gandit pana acum,dar povestea mea nu are capitole,toata povestea reprezinta un capitol.Si,bine,o sa incerc sa le fac mai lungi.S-a rezolvat.Dar stii eu pun parti scurte in intervale de o zi sau doua deci pun f repede.In orice caz mi-ai spus parerea ta si ce pot face e sa fac partile mai lungi. :SR: :SP: IN CONTINUARE.
Sus In jos
Intunericul
Veteran
Veteran
Intunericul

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 153
Data de inscriere : 23/10/2014
Varsta : 24
Localizare : pe Titanic

Pozele prezic viitorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pozele prezic viitorul   Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Oct 27, 2014 10:17 pm

Astept :SN: :SN:
Sus In jos
oShiori
Veteran
Veteran
oShiori

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 157
Data de inscriere : 25/05/2014
Varsta : 30
Localizare : Pe Marte..:o3

Pozele prezic viitorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pozele prezic viitorul   Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Oct 28, 2014 10:27 am

Pune next că-mi place povestea:)


Keep Calm and Never Give Up!

Pozele prezic viitorul - Pagina 2 410120140
Sus In jos
Anasy
Veteran
Veteran
Anasy

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 212
Data de inscriere : 14/10/2014

Pozele prezic viitorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pozele prezic viitorul   Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Oct 28, 2014 6:48 pm

Doua pareri e de ajuns,hai cu Nextu'!
Abia reusind sa isi ia ochii de la acea imagine terifianta Chelsea strapunge linistea tacerii spunand in ecou:
-Haide la mama si tata!si fugi intr-un suflet,aparent grabita,dar de fapt disperata de a iesi din acea camera.
-Ce?Stai!
Staisie se straduia sa tina pasul cu sora ei dar in zadar incerca...,,Calatoria" catre parintii a durat ceva caci casa era uriasa.O greseala minora care era imposibil de evitat in goana lui Chelsea a fost ca scarile abia mai rezistau bocaniturilor apasate care le faceau din ce in ce mai fragile.Cu un salt mai mare ca ea,fata cea mare ajunse jos in 2 timpi si 3 miscari,gafaind obosita si tragandu-si sufletul in fata scarilor.
Crezand ca a pierdut-o de tot,Staisie pasea incey pe scarile abia ațânțate care incepeau sa se balanseze.Simtitnd frica o data ce trupul ei a inceput si el sa se clatine a incercat sa fuga pentru a ajunge cat mai repede la sora ei sa tina pasul cu ea.
Un zgomot asurzitor,un tipat de disperare,o incercare zadarnica,iar scarile s-au distrus in milioane de bucati de lemn....
Pun :SN: la pareeri!Sa va aud!Stiu ca e :SS: dar cu cat puneti pareri mai repede cu atat continui.Minim 2 pareri sau o parere. :S+: :SSB: :SK:
Sus In jos
Anasy
Veteran
Veteran
Anasy

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 212
Data de inscriere : 14/10/2014

Pozele prezic viitorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pozele prezic viitorul   Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 30, 2014 7:52 pm

Haideti cu parerile!
Sus In jos
Vixen.
Spammer
Spammer
Vixen.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 625
Data de inscriere : 04/07/2014
Varsta : 23
Localizare : Bacău

Pozele prezic viitorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pozele prezic viitorul   Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 30, 2014 8:12 pm

Ce e cu părțile așa scurte ? N-au nicio coerență și-mi pierd interesul în citirea a trei rânduri .


Baby, it's easy to fake a smile

When you've been doing it
for a while

                         
Pozele prezic viitorul - Pagina 2 2agp4l
Sus In jos
Anasy
Veteran
Veteran
Anasy

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 212
Data de inscriere : 14/10/2014

Pozele prezic viitorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pozele prezic viitorul   Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Oct 31, 2014 1:41 am

Nu e adevarat!E chiar o poveste f reusita!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Pozele prezic viitorul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pozele prezic viitorul   Pozele prezic viitorul - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Pozele prezic viitorul
Sus 
Pagina 2 din 3
 Subiecte similare
-
» Viitorul este in trecut
» Viitorul ne ataca...FUGITI!!!
» Lasa trecutul,priveste prezentul si planifica-ti viitorul.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: