Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Renașterea lui Sekhmet

In jos 
AutorMesaj
duluman2002
Membru
Membru
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 8
Data de inscriere : 30/10/2013

Renașterea lui Sekhmet Empty
MesajSubiect: Renașterea lui Sekhmet   Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeMar Oct 14, 2014 9:08 pm

Capitolul 1: M-am mutat intr-o noua casa

Bună,eu sunt Alice.Sunt o fată de 16 ani,cu părul lung și șaten,ochi albaștri iar de obicei port un tricou,niște blugi și niște teneși.Sunt din New York.Stau cu tata pentru că mama mea a murit dar cand il intreb pe tata dece a murit el schimba subiectul.Viața mea a fost normală,ca a celorlaltor fete de vârsta mea.Dar acum va trebui să salvez lumea.O să vă explic mai pe larg.
Bun.Deci eu eram la facultate.New York este un oraș mare,foarte aglomerat iar acasă la mine era foarte multă gălăgie din mai multe motive:vecini,mașini,etc.Trebuiam să-mi închiriez o casă.Când m-am trezit am luat ziarul și l-am răsfoit.M-am uitat la secțiunea Apartamente/Garsoniere/Case de inchiriat și am găsit o casă intr-un cartier linistit al orasului.Spunea in anunt: ,, Inchiriez o casă pe Strada Morți numărul 6,a șasea casă din cartier numărul 6.Mi sa părut convenabil.M-am dus la chiriaș și am discutat
-Bună.Aș vrea să inchiriez această casă,spun eu.
-Da desigur,vă costă doar 66 de lei lunar.
-Da accept
-Bine,fati bagajele si mutate.zice el.
Apoi il aud ca sopteste ceva
-Fraier-o,soptea el.
-Ce ati zis?
-Nimic
Eu am crezut ca ascunde ceva dar cine sunt eu să nu accept o astfel de ofertă.Poate nu mai găsesc vre-o ocazie ca asta.Bun.A doua zi m-am mutat in noua casa si m-am facut comoda era deja mobilata cu mobila de cea mai buna calitate,toata casa era curata.Eram foarte multumita.Am vazut si subsolul.Era foarte ciudat.Am vazut niste corpuri arse:o fetita moarta arsa pe rug iar niste pisici zaceau moarte pe acolo.Pe o masa de acolo era si o carte.Am luat-o,am luat acele cadavre si leam dus la gunoi iar cartea am dus-o in camera de zi.Era o carte mare,veche si prafuita.Dar ma gandeam eu:cam tot locul acela era ars dar cartea a ramas intacta.In carte gaseam multe chesti sadice.Am vazut o creatura in acea carte,parea un demon.Am citit incantatia kiba,kura,canda.Nu sa intamplat nimic.Cred ca e o pacaleala.In carte erau niste nume ciudate:Sekhment,Set,ș.a.M-am dus la culcare pentru că se făcuse târziu.

Astept pareri si scuze pentru greselile gramaticale
:SP:
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Renașterea lui Sekhmet Empty
MesajSubiect: Re: Renașterea lui Sekhmet   Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeMar Oct 14, 2014 9:38 pm

Imi place mult pentru inceput si idea povesti e super Very Happy Asa ca baga next!


Renașterea lui Sekhmet 250qlpd
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Renașterea lui Sekhmet Empty
MesajSubiect: Re: Renașterea lui Sekhmet   Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeMier Oct 15, 2014 8:49 am

Imi place inceputul , e dragut. Faza cu fata care se muta intr-o casa noua, iar aceasta e bantuita sau ceva, nu e tocmai original. Dar mi-a placut cum ai formulat-o , asa incat sa nu para ca toate celelalte. Si pune mai repede NEXT!
Sus In jos
duluman2002
Membru
Membru
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 8
Data de inscriere : 30/10/2013

Renașterea lui Sekhmet Empty
MesajSubiect: Renașterea lui Sekhmet   Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeMier Oct 15, 2014 7:42 pm

Capitolul 2: O zi foarte ciudata
Deci dupa cum am spus,dupa ce m-am uitat prin accea carte m-am dus la culcare.M-am pus in patul meu si am intrat intr-un somn adanc.Eu,in visul meu,vedeam o persoana care imi era foarte familiara si imi spunea: ,,Dece ai facut-o?,Dece?,Dece?''.Iar eu i-am zis ca nu am facut nimic.El mi-a spus:
-Ai grija,ea vine,vine dupa tine!
-Cine,cine sa vina?
Doar ca inainte sa-mi spuna m-am trezit.Era dimineata in jur de ora 8.
-Oare cat am dormit?,spun eu
Apoi ma duc sa-mi fac temele si sa-mi invat.Doar că,cineva batea la usa.Era exact tipul din visul meu.Purta un trenci negru si niste pantaloni de treening.
-Vino cu mine,a spus el.
-Să vin cu tine?Dar nici nu te cunosc.
-Cum nu mă cunoști?Eu sunt unchiul Amos.
Stiam ca fata lui imi era familiara.
-Bine.Si dece vrei sa vin cu tine?
-Pentru că Poliția te acuză de vrăjitorie pentru că o bătrână a spus că te-a văzut aruncând cadavre la gunoi.
-Si unde să mergem?
-Cel mai probabil in alt cartier mai departat al New York-ului unde poliția nu sa-r gândi să ne caute.
Dintr-o dată a apărut in fata casei mele o barca zburatoare iar la carma era o fantoma care conducea.defapt erau niste haine care conduceau.
-Si cum mergem cu barca?
-E o barca zburatoare,Alice
-Bine,haide uisa vedem cu o sa mergem cu asta.
Apoi ne-am urcat in barca si am inceput sa zburam deasupra New Yorkului cu o viteza uluitoare.In cateva minute am ajuns in fata unui depozit vechi.dar cand am clipit am vazut deasupra depozitului o casa foarte frumoasa.
-Dar cum,cum?
-Pai a fost nevoie sa te concentrezi.
Am intrat in casa impreuna cu Amos si pisica mea Briosa(a da am uitat
sa precizez ca am o pisica.Si am ales numele la 6 ani de asta e asa de caraghios numele.Ea are blana alba,ochi albastri si este pufoasa.
Bine.Am intrat in casa.Marea Sala avea in mijloc o statuie a lui Dumnezeu iar restul camerei era foarte frumos.Cu tot mobilat,foarte scump.
-Vreau sa-mi explici acum ce se intampla
-Iti voi explica maine totul,dar acum culcate,sunt sigur ca esti obosita
-Bine!,zic eu suparata
-Camera era foarte frumos decorata cu de toate.Asa ca m-am dus la culcare.

astept pareri si scuze pentru greselile gramaticale
:SP:
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Renașterea lui Sekhmet Empty
MesajSubiect: Re: Renașterea lui Sekhmet   Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeMier Oct 15, 2014 8:45 pm

Ai grija la greseli pentru ca sunt..... De exemplu: "dece" se scrie "de ce" Wink Sper sa nu crezi ca rad de tine sau ceva de genul Laughing))) Eu doar ti-am atras atentia Very Happy Oricum bag :SN:


Renașterea lui Sekhmet 250qlpd
Sus In jos
Intunericul
Veteran
Veteran
Intunericul

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 153
Data de inscriere : 23/10/2014
Varsta : 24
Localizare : pe Titanic

Renașterea lui Sekhmet Empty
MesajSubiect: Re: Renașterea lui Sekhmet   Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeLun Oct 27, 2014 11:06 pm

:SN: :SN: :SN:

Sus In jos
duluman2002
Membru
Membru
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 8
Data de inscriere : 30/10/2013

Renașterea lui Sekhmet Empty
MesajSubiect: Capitolul 3 Astept niste explicatii   Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeLun Oct 27, 2014 11:46 pm

Era dimineata.M-am trezit pe la ora 7 dimineata si soarele abia rasarise pe cerul albastru.Eu am coborat incet scarile urmata de pisica mea.M-am dus la bucatarie si l-am vazut pe Amos stand la masa.Masa era plina cu delicatese de care nu am gustat vreodata
-Buna dimineata
-Buna.Explicami si mie ,dece ai vrut sa plec din casa accea?
-Primul motiv este ca nu erai in siguranta si al doilea motiv este ca nu vroiam sa ai probleme cu politia
-Ok.Dar de cine sa ma protejezi?
-Mai ai accea carte?
-Da,sigur.
-Bine dami-o umpic.Ai citit aceste cuvinte?
-Da,de ce?
-Nu trebuia sa le citesti.Ai inviat-o pe Sekment
-Cine-i asta?
-Sora lui Lucifer.Doar ca ea e mult mai rea decat el.El este mai cumpatat.Cineva normal nu putea s-o renvie.Doar ca tu esti cam diferita
-La ce te referi prin diferita?
-Nu ai observat pana acum?Esti o vrajitoare,ca si parinti tai si ca si mine
Mda,cred ca are dreptate.Odata pe la 6 ani,la aniversarea zilei mele de nastere,ma-m enervat atat de tare incat tortul s-a imprastiat prin toata camera.Doar ca parinti mi-au spus ca poate l-am lovit din greseala dar stiam ca nu e adevarat
-Si ce vrea aceasta Sekment?
-Vrea sa se hraneasca cu cele 666 de suflete pentru a-si trimite armata pe pamant si pentru a distruge lumea.
-Si cum o pot opri pe aceasta Sekment?
-Tu nu esti un vrajitor complet,deci,trebuie sa inveti cateva vraji.Cum sa invoci un spirit si mai sunt si alte vraji care trebuie invatate.
-Bine.Deci m-am lamurit.

Astept pareri si scuze pentru greseille gramaticale

fara :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: ca nu iau in considerare.e usor sa dai cateva clikuri :SP:
Sus In jos
Intunericul
Veteran
Veteran
Intunericul

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 153
Data de inscriere : 23/10/2014
Varsta : 24
Localizare : pe Titanic

Renașterea lui Sekhmet Empty
MesajSubiect: Re: Renașterea lui Sekhmet   Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeSam Noi 01, 2014 10:30 pm

Cat mai repede next! Very Happy


Lacrimi din iubire,
Dar si despartire,
Asta e povestea ei,
Fata din randul trei!
👅  👅  👅

Sus In jos
7DaYs
Incepator
Incepator
7DaYs

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 24
Data de inscriere : 30/10/2014

Renașterea lui Sekhmet Empty
MesajSubiect: Re: Renașterea lui Sekhmet   Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitimeDum Noi 02, 2014 9:39 pm

Neeexxxtttt!!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Renașterea lui Sekhmet Empty
MesajSubiect: Re: Renașterea lui Sekhmet   Renașterea lui Sekhmet I_icon_minitime

Sus In jos
 
Renașterea lui Sekhmet
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: