Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Lumea iluziilor și visele adevărului.

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lumea iluziilor și visele adevărului.   Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Oct 04, 2014 2:21 pm

Imi place povestea, e foarte interesanta si pe alocuri ma treceau fiorii. Ai grija la unele mici greseli si mai putin dialog. Astept urmatoarea parte.


Do I contradict myself? Very well then I contradict myself,
I am large, I contain multitudes
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lumea iluziilor și visele adevărului.   Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Oct 04, 2014 2:26 pm

partea asta a fost descrierea voastră, ce vroiai să vă descriu pe toți într-un cuvânt Laughing daia este la next-ul asta mai mult dialog Smile
Sus In jos
OxygenX
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
OxygenX

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 385
Data de inscriere : 31/05/2014
Varsta : 21
Localizare : In my friend's dead body

Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lumea iluziilor și visele adevărului.   Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Oct 04, 2014 6:20 pm

Deci e cea mai smechera poveste,deci WOW!!!
Sus In jos
Poisoned
Veteran
Veteran
Poisoned

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 299
Data de inscriere : 06/03/2014
Varsta : 23
Localizare : Sub tine :D

Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lumea iluziilor și visele adevărului.   Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Oct 04, 2014 7:39 pm

Dă-i cu :SN:


Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 BWh3b0R
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lumea iluziilor și visele adevărului.   Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Oct 05, 2014 8:21 am

DeXe36 a scris:
partea asta a fost descrierea voastră, ce vroiai să vă descriu pe toți într-un cuvânt Laughing daia este la next-ul asta mai mult dialog Smile
Da' sti ca nu era neaparat sa ne descri pe toti intr-un NEXT, nu? Puteai sa vorbesti intr-un NEXT despre 2, in urmatorul despre alti 3 pe care i-ai intalnis in drumul spre ceva, si asa mai departe.
Oricum :SN:
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lumea iluziilor și visele adevărului.   Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Oct 05, 2014 10:31 am

Eu de preferat așa am vrut Ana Smile
Sus In jos
Ionutz
Veteran
Veteran
Ionutz

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 251
Data de inscriere : 25/09/2014
Varsta : 27
Localizare : in spatele tau

Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lumea iluziilor și visele adevărului.   Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Oct 05, 2014 11:48 am

cand pui next-ul :SN: :SN: :SN: :SN: :SB:
Sus In jos
Vixen.
Spammer
Spammer
Vixen.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 625
Data de inscriere : 04/07/2014
Varsta : 23
Localizare : Bacău

Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lumea iluziilor și visele adevărului.   Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Oct 05, 2014 12:09 pm

Ok o să iau capitolele pe rând , o să primești două note separate , deci .

Capitolul 1 :
Titlu - Se află la granița dintre obișnuit și metaforic . Îmi place că nu ai exagerat și nu te-ai chinuit prea mult să găsești un titlu stupid , încărcat de imagini artistice . Nota 10
Idee - Trebuie să recunosc că ideea de vis, coșmar sau adevăr nu e cea mai ingenioasă idee auzită de mine . Nota 9
Descriere&Exprimare - Ești una dintre puținele persoane care chiar știe cum să se exprime . Datorită descrierii ai reușit să faci din ideea ta un capitol reușit . Nota 10
Acțiune - Acțiunea e moderată . Întâmplările se desfășoară moderat , nici prea rapid și nici prea încet , reușind astfel să capteze atenția cititorului . Nota 10
Dialog - Dialogul nu este folosit în exces , ceea ce dă un plus poveștii . Nota 10
Punctuație - Nu las punctaj pentru că nu am apucat să citesc înainte să corecteze Dande .
Notă -9,80

Capitolul 2
Titlu - În cazul în care e continuarea primului capitol , trebuia să specifici . Dacă nu ai pus titlu și e capitol nou, nu îți pun notă .
Idee - Iarăși , ideea este frumoasă . Nota 10
Descriere&Exprimare - Din cauza dialogului folosit în abundență , descrierea și exprimarea nu sunt așezate sau formulate cum trebuie . Nota 9
Acțiune - Nu mi se pare foarte grăbită . Nota 10
Dialog - Dialogul este foarte abundent . Am înțeles că ai preferat să descrii toate personajele într-un capitol , însă , modalitățile de caracterizare a unui personaj sunt descrierea indirectă și cea directă . Puteai să îi descrii doar fizic în primă fază , ceea ce nu necesită dialog , iar din acțiunile lor să scoți o anumită caracterizare morală . Nota 8
Punctuație - Am găsit ceva greșeli de ortografie și de punctuație . Nota 9
Notă - 9,20

Aștept next-ul .


Baby, it's easy to fake a smile

When you've been doing it
for a while

                         
Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 2agp4l
Sus In jos
Dizzy
Designer
Designer
Dizzy

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 393
Data de inscriere : 17/09/2014
Varsta : 25
Localizare : B-N

Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lumea iluziilor și visele adevărului.   Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Oct 05, 2014 1:43 pm

O poveste interesanta din punctul meu de vedere, vreau sa vad cum evolueaza pe parcurs aceasta poveste. As vrea sa nu mai pui prima initiala a personajului inainte de linia de dialog. Hai cu nextul Smile
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lumea iluziilor și visele adevărului.   Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Oct 06, 2014 6:56 pm

Săpam printre crăpături să văd dacă a mai rămas ceva din amintirea mamei, dar atunci mi-am dat seamă că tot ce este aici, tot ce văd, tot ce simt este doar o iluzile... Cad pe jos și mă uit spre pământ de parcă nu mai știu cine sunt și ce caut aici. Încerc să găsesc o explicație posibilă, dar capul mă durea foarte tare și simțeam de parcă cineva sau ceva încearcă să îmi transmită un mesaj. Cad pe jos cu o durere foarte mare de cap și în acel moment în ceața îmi apare o persoană ce îmi zice: Întoarcete... nu pleca.. și atunci dispare și mă trezesc la loc în lumea iluziilor. Toti sau adunat în jurul meu și au început să spună ceva în soaptă și după mam întrebat:
Toți- Ce ai visat?!
Cadu- Era un vis din lumea adevărată?!
Eu - Lumea adevărată ?
Cadu - Da, se mai numesc visele adevărului
Eu - De ce am visat doar eu ?
Cadu - Pentru că tu trebuie să ne salvezi pe noi, să ne trezești la realitate
Cu țoți dădeau din cap și un zămbet mare și larg pe fața lor se vedea. Eu eram singurul care nu credea că nu voi salva pe nimeni, dar în acel moment pământul începe să se cutremure și să se desfacă pământul în 2.
Alle. - Vine...
Eu - Cine?!
Alle. - Night, cel ce a renuntat la viata și a devenit una cu lumea iluziilor..
Eu - Hmm... El ne va opri să sau el vrea să nu salute ?
Toți - Vrea să te omoare!!!!
Țipând toți, eu de fricos ce eram mam ascuns după Lazarus, el tot mă înpingea eu mă ascundeam, dar atunci Night miscă din degete și începe să se cutremure din nou pământul și din pământ apare corpurile tuturor celor pe care trebuie să îi salvez.
Eu - Voi sunteți?
Toți - Da...
Atunci din mânie și furie Sue începe să atace, katanele lui Sue nu îi făceau niste zgârieturi, dar în acel moment Night ridică un deget iar Sue zboară 10 case distanță și cu toți încercăm se ne ducem după ia, dar de picioare ne țineau niste demonii care încercau să ne tragă în pământ. Atunci de soc și frica prea mare mă simt ciudat și cad pe spate de parcă iar a fost un vis urât și cad pe o pernă moale. Mă trezesc ușor, dar simțeam că nu mai sunt în ace bătălie și că sunt într-un pat foarte pufos și în jurul meu doar alb. Mă ridic ușor din pat și încerc să mă plimb prin jur, dar îmi dădeam seama că era un infinit, când să îmi întorc privirea patu dispare și rămâne în fața mea doar o cabană dărăpănată și o lumină ce bate din interior. Încerc să păsesc încet cu încetul spre cabană, dar atunci calc o creangă și lumina se stinge. Am fugit repede după un copac și atunci am observat că din casă a iesit persoana care a încercat să mă mănânce, dar de data asta avea ochii și gură și era un tăietor de lemne. Încerc să stau ascuns pentru câteva secunde, dar dintr-o dată nu se mai aude nimic, crezând că a plecat mam dus repede în cabană să văd ce este, dar când am intrat pe ușa miaș fi dorit să fi rămas după copac. Pereții erau acoperiți cu sânge, tavanul era decorat cu mațe și foarte mulții ochii, iar pe jos era un pres făcut din piele umană. Încerc să mă abțin din a vomita, dar mirosul și ce vedeam cu ochii devenea din ce în ce mai scărbos. Ies repede afara și mă duc într-un tufiș si vomit, dar în acel moment când să mă întorc capul îmi este tăiat și aruncat ca o minge de fotball. : Din altă perspectivă: ???: Sefu, Sefu!!!
???- Ce dorești ?
???- Avem deja unu care tipă
???- Pe cine ?
???- Hmm.. stai să mă uit pe fișă a da, Paul.
???- Bine lucrat Rouzi, dacă mai continui așa te voi face stăpână peste tărmâmul de nord.
Rouzi- Mulțumesc stăpână.
???- Hmm... Cred că nu trebuia să îi dau acel arc infinit.
Rouzi- Ce ai zis Night?
Night- Cum mi-ai zis?!!
Rouzi- Pardon, stăpâne..
Night- Așa e mai bine.
Night și Rouzi erau dușmanii noștrii de moarte. Night era Lord al iluziilor iar Rouzi vrăjitoare. Tot ce puteam face acum era să țip de durere, dar atunci Night ordonă gardienilor să ne dezlege și să ne aducă la el. Gardienii erau demonii de lavă ce doar dacă îi atingeai ți se topea întreg corpul. Cătusele erau făcute dintr-un material foarte ciudat și energetic. Gardienii veneau foarte încet deoarece aveau armură făcută din cel mai rezistent metal din univers pentru a nu îl putea topii, distruge sau zgăria. Gardienii ne dezlegau, dar ceva ciudat s-a întmplat... Alexander începe să devină foarte luminos iar în acel moment o explozie uriașă a avut loc în pivnița Castelului.
Night- Ce se întmpla?!
Gardianul- A explodat pivnița unde erau tinuți prisionieri.
Night- Ce?!! Îmbecilior, unu lucru atât de simplu nu puteți face!!
Night foarte mânios și supărat se duce repede în pivniță se verifice dacă mai sunt întregi prizionerii, dar când a ajuns acolo un portal mistic se formează iar prin el au trecut toti prizionierii. Cu un glas furios și mânios zice: NU VEȚI SCĂPA DE MINE!!!!!!!!!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lumea iluziilor și visele adevărului.   Lumea iluziilor și visele adevărului. - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Lumea iluziilor și visele adevărului.
Sus 
Pagina 2 din 4
 Subiecte similare
-
» A bit of my paranormal life
» Visele celor trei calatori
» Lumea sfâşiată
» Lumea umbrelor
» Lumea noua

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: