Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Cele 100 de papusi bestemate

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Elful
Veteran
Veteran
Elful

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 199
Data de inscriere : 23/08/2014
Varsta : 23
Localizare : Pe un unicorn. :>

Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cele 100 de papusi bestemate   Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Oct 25, 2014 6:18 pm

                         ***Partea10***

Dupa mica festivitate care a durat o ora, eram gata sa parasesc scoala si sa ma indrept spre casa. Sally era la vreo 4 metri in spatele meu si o puteam auzi razand si glumind cu Eliza. Parca o facea intentionat doar ca sa aud eu si sa ma simt prost. Dupa mica mea suparare, am ales sa o ignor si sa fiu indiferenta. Eram gata sa ies pe usa, dar am vazut-o pe Larisa cititnd aceeasi carte groasa pe o banca  unde nu misunau prea multi studenti. Ma intrebam de ce statea doar in locurile ferite de oameni...M-am apropriat de ea si am salutat-o prieteneste din nou. A ridicat privirea mirata, socata chiar, spre mine intrebandu-ma ce caut aici. Cam nepoliticos, dar nu i-am dat atentie si m-am asezat langa ea oricum; parea umpic cam nervoasa deja.

-De ce vrei sa fim prietene?! Ma intreba ea cu un chip mirat si in acelasi timp iritat.

-Nu stiu...Imi pari de treaba, atata tot. Eu nu inteleg de ce esti atat de izolata. Ii explicam eu.

Larisa isi scoase un elastic negru, isi lua tot parul si incepu sa si-l prinda, lasansu-si doar o suvita pe afara, dupa care imi raspunse:


-Asta nu te priveste. Imi spuse ea inchizandu-si cartea zgomotos si ridicandu-se de pe banca nervoasa.


Apoi pleca in sala de sport, unde din fericire nu era nimeni inca. Pentru ca voiam sa vorbesc neaparat cu ea. Am urmarit-o din nou, cu riscul ca as putea sa o enervez si mai tare, si stateam in fata ei. I-am smuls cartea din mana si am rugat-o sa ma asculte.

-DA-MI CARTEA INAPOI! Tipa ea la mine incercand sa o recupereze.

-Doar...asculta-ma. Ce fredonai in clasa?

-Ce-ti pasa tie?! Ma intreba, facandu-si ochii mici.

Si-a pus mainile-n san si astepta un raspuns rapid.

-E o poveste lunga, dar zi-mi de unde ai auzit cantecul ala!

Fara un raspuns, Larisa se uita la cartea din mana mea apoi la mine, si din nou la carte. Observand-o, am deschis cartea si i-am citit titlul: "Incantatii". Deci nu era doar o carte obisnuita. La pagina 66 era o incatatie "Cum sa dai viata unei papusi". Iar acolo aparea cantecul acela...Dar de unde il stia Aly?! Oare avea si ea aceeasi carte? Ramanea de vazut. I-am inapoiat cartea Larisei dupa care am intrebat-o:

-Deci sti ce mi se intampla?

-Cam da. Aly mi-a spus tot.


-De unde o cunosti?

-Este sora mea mai mica. Imi explica ea. Dar mama nu m-a vrut niciodata, asa ca a ales sa spuna tuturor ca are doar o fiica: pe Aly.

-Aly stie de tine?

-Da. Nu-i spune despre mine te rog. Crede ca am murit. Fac asta ca sa o protejez, dar daca iti vrei binele, stai departe de casa ta. Ma avertiza Larisa dupa care iesi pe usa. Am incercat sa alerg din nou dupa ea, dar disparuse. Nu era pe hol, nu era in fata scolii...Pur si simplu disparuse. Mi-am luat rucsacul de pe jos si am inceput sa fug catre toaleta. Acolo nu prea mergea nimeni, pentru ca este dezgustatoare, dar cum este un loc izolat cred ca Larisei i-ar fi placut, indiferent de miros. In scoala nu mai era nimeni, sau...asa credeam eu. In timp ce alergam, m-am ciocnit de un baiat, scapandu-mi rucsacul de unde iesisera toate cartile.


-Imi pare rau, dar ma grabesc. Imi spuse el si plecare mai departe.

Era Adam.

-Nataraule! Uita-te pe unde mergi! Tipam eu la el dar nu cred ca ma mai auzea.


Mi-am continuat drumul; imi tineam respiratia gata sa intru in toaleta. In fata usii era chiar...Lily! Oh nu...


NEXT la cateva pareri. ^^ Very Happy
Sus In jos
Intunericul
Veteran
Veteran
Intunericul

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 153
Data de inscriere : 23/10/2014
Varsta : 24
Localizare : pe Titanic

Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cele 100 de papusi bestemate   Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Oct 25, 2014 7:22 pm

Hai mai repede cu :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: daca nu te taiii!
Sus In jos
Daria_yo
Avansat
Avansat
Daria_yo

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 64
Data de inscriere : 04/03/2014

Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cele 100 de papusi bestemate   Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeLun Oct 27, 2014 9:10 pm

:SN: imi place .Asa ca :SN:
Sus In jos
Anasy
Veteran
Veteran
Anasy

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 212
Data de inscriere : 14/10/2014

Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cele 100 de papusi bestemate   Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeMar Oct 28, 2014 10:16 am

PUNE Next...Next...[size=18]Next...Next[size=24]...Next!... :SN: [/size][/size]
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cele 100 de papusi bestemate   Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeMar Oct 28, 2014 12:17 pm

Fătică, ce e cu tine fătucă? Cum poţi scri aşa o poveste grozavă?! Povestea e uimitor de tare şi se superbă, mă bucur că pui continuările rapid! O poveste genială, după părerea mea. Povestea e de 5 stele, pentru că idee e foarte frumoasă, şi se observă că evoluezi.

⭐  ⭐  ⭐  ⭐  ⭐


Do I contradict myself? Very well then I contradict myself,
I am large, I contain multitudes
Sus In jos
Elful
Veteran
Veteran
Elful

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 199
Data de inscriere : 23/08/2014
Varsta : 23
Localizare : Pe un unicorn. :>

Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cele 100 de papusi bestemate   Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Oct 29, 2014 10:51 am

                                 ***Partea 11***

Lily statea chiar in fata mea si isi ascutea micul ei cutit de argint patat de sange. Isi intoarse incetisor capul spre mine si ma privi cu un ranjet criminal.

-N-am sa te mai iert! Tipa ea spre mine dupa care vru sa-mi infige cutitul direct in inima.


Am impins-o cand obiectul de argint era chiar la un centimetru distanta de inima mea. Am inceput sa fug, dar in urma mea nu auzeam pasi. M-am oprit si m-am uitat in spate, dar Lily disparuse. Unde s-ar fi putut duce?! Ma intorceam catre toaleta cu pasi lenti si tacuti. Respiram greu iar dintr-o dat am auzit un tipat. Venea de la etajul 1. Am urcat pe scari in graba, cand am observat ceva. Gipsul imi disparuse, dar nici macar mana nu ma mai durea. Cum era asta posibil?! Sirul gandurilor mi-a fost intrerupt de inca un tipat asurzitor care rasuna prin toata scoala. In capatul holului de la etaj, intr-o balta de sange zacea Candy. Era o fetita din clasa a2a, cu parul scurt blond ca soarele si ochi negri ca si carbunele. M-am apropriat de ea si am observat ca pe mana ei erau niste muscaturi cat si zgarieturi. Tremura de parca era posedata, iar din gura ii se sgurgea un lighid negru care se tara spre mine. M-am dat un pas in spate, iar acesta m-a urmat, am mai facut cativa pasi in spate pana cand,in cele din urma am inceput sa alerg strigand dupa ajutor. Dar nu mai era nimeni in scoala.Chiar atunci, cand ramasesem fara speranta, de dupa colt, in fata mea, iesi Larisa cu o sticla in care se afla un lichid transparent. Ma impinse la o parte si turna lichidul din sticla peste cel negru, care intr-o clipita, se evaporase.


-CE S-A INTAMPLAT?! Intreb eu socata.

-Papusile alea sunt blestemate. Asa au fost mereu, doar ca tu n-ai stiut si i le-ai dat lui Aly. Acum vor razbunare. Imi explica ea.

-Pai si cum le opresc?!


-Inca nu stiu. Caut un raspuns in carte de cativa ani deja. Vreau sa o protejez pe Aly. Si ea le va arunca intr-o buna zi.

-Ok, sa plecam de aici. Ii spusesem eu cu glas tremurand si ochi umezi.

Pe drumum spre casa, imi tot aparea in minte fetita aceea moarta, sfasiata chiar. Nu m-am mai putut abtine si am intrebat-o pe Larisa daca stie ceva.

-Papusile vor continua sa ucida oameni nevinovati pana cand li te oferi tu.


-Si gipsul meu?

-Cineva ti-a facut o vraja protectoare, dar n-am fost eu.

Astfatul era umed de la ploaia de ieri, iar norilor inca nu le trecuse supararea pe deplin. La mijlocul drumului, eu si Larisa ne despartisem in parti diferite. Era deja seara, iar eu mergeam singura cu toate sunetele stranii din jurul meu ce-mi inundau mintea. Ciorile faceau zgomot deasupra mea, iar vantul imi soptea la urechi. Cand in sfarsit am ajuns in fata casei matusii mele, am batut la usa, dar nu imi raspundea. Am mai batut odata, de 2 ori, de 3 ori..Nimic. Usa era deschisa, asa ca am intrat singura pana la urma.


-Matusa! Matusa Amalya!

Linistea era asurzitoare in incapere. Crezand, ca este plecata cu treburi, am intrat in baie pentru a ma spala pe maini. Cand am aprins lumina...In cada era un lichid rosu sangeriu in care zacea chiar matusa mea draga. Vazand-o in ce hal era, am scos un tipat cu un ecou indepartat. Sangele mi-a inghetat in vene, iar inima parca mi s-a oprit in loc pret ca cateva minute bune...
Sus In jos
iluminati
Incepator
Incepator
iluminati

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 14
Data de inscriere : 26/10/2014
Varsta : 23
Localizare : pe satana

Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cele 100 de papusi bestemate   Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeVin Oct 31, 2014 10:11 pm

Inca o data imi place aceasta poveste! Cred ca nu ma voi saruta nici o data de ea!
Astept :SN: :SN: :albino:  :albino:

Sus In jos
Intunericul
Veteran
Veteran
Intunericul

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 153
Data de inscriere : 23/10/2014
Varsta : 24
Localizare : pe Titanic

Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cele 100 de papusi bestemate   Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeVin Oct 31, 2014 10:14 pm

Iluminati m-ia furat vorbele din gura! Ce sa zic?....
Astept :SN: :SN: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:



Lacrimi din iubire,
Dar si despartire,
Asta e povestea ei,
Fata din randul trei!
👅  👅  👅

Sus In jos
Anasy
Veteran
Veteran
Anasy

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 212
Data de inscriere : 14/10/2014

Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cele 100 de papusi bestemate   Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeMar Noi 04, 2014 10:12 am

Mdeah..super poveste pune urmatoarea parte!
Sus In jos
Mya:3
Avansat
Avansat
Mya:3

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 52
Data de inscriere : 15/09/2013
Varsta : 29
Localizare : in lumea cosmarului

Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cele 100 de papusi bestemate   Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitimeMar Noi 04, 2014 11:57 am

Nu am mai comentat de multa vreme. Titlul povestii tale mi-a sarit in ochi,o citesc de putina vreme, dar reusesti sa ma surprinzi. Imi place tare mult, si ca idei, dar si continut. Sper sa pui urmatoarea parte curand :SL: :SN:


Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 2zid3rr
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cele 100 de papusi bestemate   Cele 100 de papusi bestemate - Pagina 5 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Cele 100 de papusi bestemate
Sus 
Pagina 5 din 6
 Subiecte similare
-
» Cele 1001 de fantome din blocul 666...
» Cele două A
» Cele 3 fete
» Cele zece umbre
» Cele 1000 de gaini

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: