Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
l Menirea l - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
l Menirea l - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
l Menirea l - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
l Menirea l - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
l Menirea l - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
l Menirea l - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
l Menirea l - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
l Menirea l - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
l Menirea l - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
l Menirea l - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
l Menirea l - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
l Menirea l - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
l Menirea l - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
l Menirea l - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
l Menirea l - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
l Menirea l - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
l Menirea l - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
l Menirea l - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
l Menirea l - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
l Menirea l - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 l Menirea l

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

l Menirea l - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: l Menirea l   l Menirea l - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 03, 2014 4:03 pm

Cam mult dialog,ar trebuii să adaugi descriere Smile


They said: Don't do bad things  you'll go to hell.
But what if I'm alrdeay living in hell?✌️
Sus In jos
Dandelion
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Dandelion

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/04/2014
Varsta : 23
Localizare : Marte

l Menirea l - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: l Menirea l   l Menirea l - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 03, 2014 4:37 pm

Ok , a fost ceva mai bine decât data trecută . Ai mai avut nişte greşeli de punctuaţie . De asemenea , adaugă şi nişte descriere . Ţi-am pus eu , în locurile în care era mai necesară , dar totuşi , încearcă să pui şi tu ; ) .
Sus In jos
dyanadya
Expert
Expert
dyanadya

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 135
Data de inscriere : 19/11/2013
Varsta : 25
Localizare : In Cabana Creepypasta

l Menirea l - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: l Menirea l   l Menirea l - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 03, 2014 8:16 pm

:SN: :SD: :SD: :SN:


"Apai cu tineri d-astia
Nici viitorul nu mai e ce-o fost" - citat Codrinel Smile
Sus In jos
llHorrorLifell
Incepator
Incepator
llHorrorLifell

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 14
Data de inscriere : 06/08/2014
Varsta : 21
Localizare : Stand in negura noptii alaturi de spirite q.q

l Menirea l - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: l Menirea l   l Menirea l - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 03, 2014 9:14 pm

Era 8 dimineata . In mica incapere , îsi face aparitia acea doamna din padure .

-Bun . Antrenamentele vor incepe la 9 fix , în pădurea de alaturi . Nu doresc sa intarzie nimeni !
Zis si facut . Am mai stat putin de vorba cu noii mei prieteni . Niklaus este un vampir de grad Alpha . Are parul negru , ochii de culoarea mierii iar pielea alba . E foarte de treaba , chiar ma inteleg cu el . Zack ... păi , Zack este un semi-demon . E destul de retras si tacut . Parul lui este roscat aprins , ca si o flacara , iar ochii lui sunt negri . Ce pot spune despre Alice , pai , parul ei este saten si lung pana la genunchi , ochii ei sunt verzi ca si frunzele ciresului . Din cele vorbite cu ei , am inteles ca toti au avut o viata perfect normala , pana au aflat de menirea lor , doar Niklaus isi stia menirea . Ne uitam spre ceas si observam ca este 9 fara 10 . Cu totii sarim de pe canapea si fugim spre padurea de alaturi . Ajunsi acolo observam ca aceea doamna ne astepta
-Hmm , 9 fix . Observ ca sunteti punctuali , si ne priveste pe fiecare in ochi . Deci , sa incep prezentandu-ma , numele meu este Eva . Fiecare aveti o menire , Selena si Zack au menirea de a terifia si a distruge lumea , pe cand Alice si Niklaus  au menirea de a o proteja .
Cand aud asta raman masca . Adica , eu cu Zack va trebui sa luptam cu Alice si Niklaus , sau nu inteleg eu ?
-Adica , Alice si Niklaus vor fi dusmanii nostri ? zic eu confuza .
-Da , ei vor fi dusmanii vostri , ai tai si ai lui Zack , zice ea serioasa .
Incepem antrenamentul . Trebuia sa ma lupt cu Alice , chiar nu vroiam sa o ranesc , dar trebuia .
-Selena , foloseste ceea ce ti-am aratat cand ne-am intalnit , imi zice Eva .
Atunci o prind pe Alice de maini si ma uitam atent in ochii ei , acei ochi de un verde rar . Eram foarte concentrata , simteam cum stralucirea disparea din ochii ei , iar sufletul gemea de durere .
-STOP ! tipa Eva la mine .
Imediat m-am oprit si am observat ca Alice era aproape moarta .
-Doamne ! zic eu socata .
-Selena , iti reamintesc , puterea ta este mult prea mare ! Daca o mai priveai o secunda pe Alice , ea murea ! Data viitoare nu iti folosi puterile la maxim ! imi explica ea .
Ma ridic de jos , si o iau prin padure , trebuia sa ma linistesc . Plimbandu-ma agale , observ ca am ajuns la un lac . Mi se parea foarte cunoscut , simt ca am mai fost pe aici de o suta de ori . Ma asez pe iarba si priveam cum razele soarelui se jucau pe suprafata neteda a lacului . Ma întind , priveam soarele prin crengile copacilor , adormisem .

//VIS//
Vad o doamna care era insotita de o fetita . Uitandu-ma atent observ ca aceea fetita eram eu . Ma indrept spre cele doua , amincercat sa vorbesc cu ele dar parca nici nu existam .
-Mami , imi mai canti o dată cântecelul ?
-Desigur , scumpo !
Se pare ca aceea femeie era mama mea . Dar cum e posibil ? Eu nici macar nu o cunosc . Pun punct gandurilor mele si observ ca mama mea canta . Avea o voce superba , parca desprinsa dintr-un basm , adormeam doar cand auzeam .
//SFARSITUL VISULUI//

-Selena !
Ma trezesc de graba si observ ca langa mine era Zack . El ma priveste si rade .
-De ce razi ? zic eu cu o fata de catelus .
-Pur si simplu , esti asa draguta cand dormi . Apropo , cand dormeai , fredonau un cantec , zice el uitandu-se ciudat la mine .
Atunci ii povestesc cele visate . Totul despre aceea femeie si despre fetita , care defapt eram eu , absolut tot visul .
-Destul de ciudat . Oricum , hai sa mergem inapoi la cabana , Eva sigur e nervoasa pe noi .
Tot drumul am vorbit cu Zack , se pare ca nu era asa timid pe cum credeam eu . El defapt era vorbaret , foarte mult chiar . Ajunsi la cabana observam ca nu e nimeni , ciudat . Cand ne asezam pe canapea pe usa au intrat : Eva , Alice si Niklaus .
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Imi cer scuze pentru greseli si pentru faptul ca este mai mult dialog decat descriere . Eu chiar ma straduiesc sa scriu corect .
In fine , umatoarea parte o voi pune ori in seara aceasta ori maine (depinde de idei)
Sus In jos
Continut sponsorizat





l Menirea l - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: l Menirea l   l Menirea l - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
l Menirea l
Sus 
Pagina 2 din 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: