Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Dincolo de filele cartii I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Dincolo de filele cartii I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Dincolo de filele cartii I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Dincolo de filele cartii I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Dincolo de filele cartii I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Dincolo de filele cartii I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Dincolo de filele cartii I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Dincolo de filele cartii I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Dincolo de filele cartii I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Dincolo de filele cartii I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Dincolo de filele cartii I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Dincolo de filele cartii I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Dincolo de filele cartii I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Dincolo de filele cartii I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Dincolo de filele cartii I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Dincolo de filele cartii I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Dincolo de filele cartii I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Dincolo de filele cartii I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Dincolo de filele cartii I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Dincolo de filele cartii I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Dincolo de filele cartii

In jos 
AutorMesaj
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

Dincolo de filele cartii Empty
MesajSubiect: Dincolo de filele cartii   Dincolo de filele cartii I_icon_minitimeMier Aug 27, 2014 1:13 pm

Din cele mai vechi timpuri se spune ca a existat o carte numita ''Potentia'' adica ''Puterea'' in latina.Ea avea incantatii care puteau distruge lumea, daca ajungeau pe maini gresite.Multi oameni si-au pierdut viata cautand-o, iar acum, in era oamenilor cu puteri, se crede ca este doar o legenda, dar se mai gasesc oameni care sa moara incercand s-o gaseasca.Acum urmatorul la rand este Phantom,un inamic al orasului Gaudeamus.Vestea cum ca Phantom se duce in cautarea cartii s-a raspandit repede, pana si la turnul Imparatului Sfant, conducatorul orasului Gaudeamus.
-Cer cei mai buni 6 cavaleri ai mei!Am nevoie de ei pentru al opri pe Phantom, nu vreau sa gaseasca cartea, ii ordona Imparatul Sfant unui slujitor.
-Imediat stapane!Dar cartea nu era decat un mit?
-Ai dreptate, era, pana am descoperit-o in turnul de cristal.
-Am inteles, va voi aduce cavalerii!
Dupa o ora, in care s-au tinut cateva teste pentru a determina cei 6 cavaleri, slujitorul vine alaturi de ei.
-V-am adus cei mai buni 6 cavaleri, stapane, Asha, un Issis, controlator de sange cu o putere speciala :vedeti acest ochi rosu fara pupila acoperit de niste suvite? cu el poate copia orice putere oculara.Al doilea cavaler este Reva, un Soim, poate vedea pe o distanta de 10 km si prin pereti, dar poate si sa zboare sau sa devin invizibila. Al treilea este Snake, un Snaker. Poate sa se transforme intr-un sarpe si poate controla otrava de sarpe sau chiar sa se transforme in otrava.Urmatoarele doua sunt Rosalie, Rose pe scurt, si Izabella, Bella pe scurt, surori gemene, amandoua vampiri cu aceleasi puteri, adica controlul mintii, un scut invizibil si abilitatea de a face o persoana sa simta durere doar spunandu-i cuvantul ''durere".Si acum ultimul, Sonic, este un Speeder, adica foarte rapid si cu abilitatea de a sari foarte sus.
-Suntem gata sa va ascultam ordinele, spun toti 6 in acelasi timp.
-Bun, vreau sa il opriti pe Phantom si sa-l aduceti aici, dar aveti grija, este un Shadow, poate sa faca imediat din zi noapte si se poate contopi cu intunericul, dar mai poate crea si umbre solide pe care le poate modofica cum vrea el.
Aceasta este prima parte, iar acum va voi prezenta trasaturile fizice celor 7 personaje:
Phantom- Inalt, par negru, piele gri, ochi mov.
Asha- Inaltime medie, par roscat, ochi caprui.
Reva- Inaltime medie, par negru, ochi gri spre negri.
Snake- Inaltime medie, par negru, ochi verzi.
Rose si Bella- Inaltime medie, par castaniu, ochi aurii.
Sonic- Inaltime medie, par albastru, ochi albastrii.
:SN: la cateva pareri.
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Dincolo de filele cartii Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de filele cartii   Dincolo de filele cartii I_icon_minitimeMier Aug 27, 2014 1:22 pm

Mama ce imi mai place ideia si cum ai descris tu. Baga :SN:
Sus In jos
Vixen.
Spammer
Spammer
Vixen.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 625
Data de inscriere : 04/07/2014
Varsta : 23
Localizare : Bacău

Dincolo de filele cartii Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de filele cartii   Dincolo de filele cartii I_icon_minitimeMier Aug 27, 2014 1:26 pm

Imi place inceputul . Ai grabit putin actiunea si ai folosit liniile de dialog cam in abundenta . Printre conversatie poti strecura si putina descriere. Ma rog,astept next .
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Dincolo de filele cartii Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de filele cartii   Dincolo de filele cartii I_icon_minitimeMier Aug 27, 2014 2:06 pm

Imi place ideea povesti si da, e cam mult dialog dar in rest totul e OK si vreau :SN:
Sus In jos
Continut sponsorizat





Dincolo de filele cartii Empty
MesajSubiect: Re: Dincolo de filele cartii   Dincolo de filele cartii I_icon_minitime

Sus In jos
 
Dincolo de filele cartii
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: