Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Casa Unde Bantuie Raul

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Lucas
Expert
Expert
Lucas

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 113
Data de inscriere : 07/09/2013
Varsta : 24
Localizare : Craiova

Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casa Unde Bantuie Raul   Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Iul 28, 2014 7:05 pm

Mi se pare ca vazusem acel bilet cand intrasem in casa, langa usa, insa din cauza emotiilor nu l-am citit, eh, macar acum avea sa ni-l citeasca Claudia. Interesant, oare ce scria in acel bilet?
-Claudia, ce scrie acolo? Am intrebat eu.
-Nu stiu, raspunse Claudia, nici eu nu l-am citit.
-Atunci da-i drumul, spuse Alexandra curioasa. Claudia incepu a citi.


Dragi copii, sper sa va distrati timp de aceste 10 zile cat veti sta in casa aceasta. Aveti grija sa nu spargeti sau sa stricati nimic, dupa ce veti pleca, vreau sa vand casa. Nu intrati in padure, unchiul Emmei va veni in fiecare zi sa vada ce faceti si cum va descurcati. Stiu ca va suna straniu insa, incuiati usile camerelor voastre noaptea in timp ce dormiti, nu are importanta de ce... nu stati treji pana la 3 noaptea, un sfat care mi l-a dat sora mea inainte de a muri... asa trebuie. Aveti grija de voi.


Nu intelegeam de ce scria sa ne incuiem noaptea si sa nu stam treji pana la ora 3, ce importanta are? Ceilalti gandeau ca si mine, ce rost aveau acele cuvinte? Deodata se aude cum Ale striga de la bucatarie. Incerc sa intru acolo, insa iese ea cu un buchet de trandafiri ofiliti impingandu-ma innapoi in salon.
-Chiar nu puteau pune trandafiri vii in vaza de la bucatarie?! Striga furioasa Ale.
-Stai, sunt florile de la bucatarie? Dar erau vii atunci cand am intrat in casa, spuse Vlad mirat privind florile.
-Cum ele sa se ofileasca in 2 ore? Delirezi! Striga Ale.
-Eu il cred pe Vlad, am spus eu. Si eu si Bianca am vazut florile vii acum 2 ore. Ale dadu din cap si le arunca la gunoi. Nu inteleg cum s-au ofilit florile in 2 ore? Aveau apa, lumina. Chiar nu intelegeam, insa nu vroiam sa cred in ceva supranatural.
Peste cateva ore am urcat cu totii in camera Brindusei ca sa jucam adevar sau provocare. Oribil era faptul ca provocarile cu mancarea imi veneau numai mie. A trebuit sa mananc 2 petale ale florilor moarte si sa mananc 4 linguri de mustar fara sa beau apa, si eu detest mustarul! Alexandra plecase la baie, iar mai apoi Ana cobora la bucatarie sa bea apa. Peste 2 minute se aude cum ceva cade pe podea la parter, apoi inca un sunet care semana cu sunetul unui obiect care cade pe jos. Am coborat la parter unde era deja Ana. O poza in rama statea la 2 metri de perete, iar 3 carti de pe un raft stateau la cativa pasi de scari.
-Ana, ai decis sa te lupti cu podeaua folosind tablouri si carti? Intreba ironic Vlad. Aia e poza surorii acelui om! Nu arunca cu portretul ei, daca se spargea sticla?
-O nu, stop! Nu am fost eu! Se indreptati Ana privind-ul furioasa pe Vlad.
-Asa e, cartile si fotografia si-au facut picioare si au plonjat pe podea, vorbi Bianca.
Atunci cobora si Ale scarile, auzind discutia. Toti dadeau vina pe Ana, care incerca sa se indreptateasca. Am pus tabloul pe perete si cartile la loc. Eram gata sa urcam iar la etaj, insa se auzi iar un zgomot venind din spatele nostru. Erau 2 carti care erau la capatul scarilor, jos.
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casa Unde Bantuie Raul   Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Iul 28, 2014 8:25 pm

Baga :SN:
Sus In jos
Dandelion
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Dandelion

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/04/2014
Varsta : 24
Localizare : Marte

Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casa Unde Bantuie Raul   Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Iul 28, 2014 8:31 pm

Interesant...

 :SN: 
Sus In jos
Ale
Spammer
Spammer
Ale

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 532
Data de inscriere : 27/10/2013
Varsta : 23
Localizare : In patutul meu cald si moale de unde nu ma va putea lua NIMENI O.O

Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casa Unde Bantuie Raul   Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Iul 28, 2014 8:33 pm

E bine pentru inceput,insa un mic sfat: Cand in poveste apare o faza cu un bilet sau o pagina dintr-un jurnal/dintr-o carte/revista etc. , poti sa pui acel fragment(fragmentul pe care il prezinti) in ghilimele. Daca vrei Laughing poti sa faci cum vrei tu,asta e parerea mea :3 oricum, :SN: Razz
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casa Unde Bantuie Raul   Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Iul 29, 2014 10:23 pm

Mai pui :SN: ???
Sus In jos
Lucas
Expert
Expert
Lucas

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 113
Data de inscriere : 07/09/2013
Varsta : 24
Localizare : Craiova

Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casa Unde Bantuie Raul   Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iul 31, 2014 8:52 pm

De data asta Ana nu putea fi de vina, era chiar langa mine. Privind camera cu atentie am pus cartea la loc si am urcat innapoi la etaj. Poate Ana avea dreptate, poate nu ea dadu tabloul jos...nu! Nu poate fi ceva inexplicabil, totul trebuie sa aiba o explicatie. Am continuat sa jucam adevar sau provocare timp de inca o ora. Dupa am mancat ce am gasit la bucatarie. Macaroane si cateva oua prajite si suc de portocale. Mie nu-mi plac portocalele, asa ca am lasat portia mea de suc la ceilalti. Dupa aceea am inceput a cauta carti interesante prin reafturi. Robin Hood, Monte Cristo, Razboiul celor 2 lumi...m-am oprit la Omul Invizibil. Am citit cartea aia timp de 3 ore, cat timp Claudia Alexandra si Ale isi faceau una la alta manichiura. Timpul trecu repede, nici nu observasem ca se facuse 11.
-Lucas, iar te apuci de citit? Ma intrebase plictisita Ale.
-Da, imi place cartea, e interesanta, plus ca acum seara nu am ce face, am raspuns eu. Din bucatarie se auzi glasul Anei.
-Pai daca cautai alta ocupatie poate faceai ceva mai interesant. Emma nu te misca ca nu pot sa iti fac manichiura!
-Bine, nu e nevoie sa te enervezi.
Peste cateva minute fetele venira si ele in salon. Vlad a vrut sa spuna ceva, insa lumina se stinse. Peste 2 secunde se aprinse la loc, si iar se stinse. Lumina palpaia, se auzea cum lucreaza becul si cum electricitatea se oprea si aprindea. Pana la urma, lumina se stinse. Super, acum chiar o sa las cititul. Vlad aprinse o lumnare. Se primbla prin camera cu lumnarea ca sa vada dacasuntem toti. Unele fete se cam speriara putin, si incepeau sa vorbeasca despre ceva supranatural. Deodata lumina se aprinse, insa iar palpaia. Pana la urma se aprinse si asa ramase.
-Nuuu, am o presimtire rea! Bianca, hai cu mine la baie, spuse Alexandra.
-Ok, vin, raspunse fata.
-Singura nu puteai merge? Striga Vlad batjocoritor, insa Alexandra ii aratase limba si urcase la etaj.

Peste 2 minute, in baie
-Bia, suna ciudat dar am o presimtire rea...
-Stai calma, cred ca doar au fost probleme cu lumina.
-Esti sigura? Tot nu ma simt bine.
Bianca puse mana pe umarul Alexandrei. Ea dadu drumul robinetului sa isi spele fata cu apa, insa cand il opri ridicase capul si striga. O apucase de umar pe prietena sa care statea intoarsa si ii arata ce se alfa in oglinda. O fata palida ca varul, cu par negru statea in fata lor. era cu capul aplecat, si pe ea purta ocamasa de noapte alba ca si pielea ei. Fantasma ridica capul. Fata ei era plina de taieturi din care curgea sange, privirea ei plina de furie le faceau pe fete sa fie si mai speriate ca niciodata. Ochii ei rosii le priveau pe fete. Alexandra si Bianca isi facura vant spre usa, deschizand-o rapid si incepand sa fuga jos la parter. Cand au ajuns la noi ne-au povestit ce au vazut in baie. Erau speriate de-a binelea, iar inimele le bateau extrem de repede. Sa le credem sau nu...nu stiam nici unul din noi ce sa spuna. Nu vroiam sa nimerim intr-o casa cu fantome, ci intr-o casa normala!
Peste jumate de ora
Cu totii ne culcaseram, si eu am inchis usa camerei cu cheia, exact cum scria in scrisoare. Nu puteam adormi, ma tot gandeam la ce au vazut fetele. Sa fie o farsa sau chiar era o fantoma. Pe la ora 1 aud pasi pe hol, se pare ca cineva nu are somn. Apoi pasii vin in fata usii mele. Aud o bataie inceata la usa. Inima imi tresari, cu toate ca putea fi cineva din prietenii mei. Peste cateva secunde aud pasii cum se indeparteaza de camera mea. In sfarsit, sper ca a fost cineva dintre noi. Intr-un final am reusit sa adorm. La ora 3 ma trezesc din cauza unui tipat. Era un tipat de fata. Am sarit din pat imbracandu-ma, insa un urmatoarea clipa vad pe fereastra cum ceva, sau mai exact cineva cade jos.Sper ca nu era cineva dintre noi!
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casa Unde Bantuie Raul   Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iul 31, 2014 9:23 pm

Baga :SN:
Sus In jos
Dandelion
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Dandelion

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/04/2014
Varsta : 24
Localizare : Marte

Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casa Unde Bantuie Raul   Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iul 31, 2014 9:26 pm

Hmmm...văd că acţiunea începe să se "încingă" :3 .
Nu sunt eu atât de fricoasă , aşa cum scrie în poveste , dar nu contează...totuşi , aştept continuarea Razz .
Sus In jos
Ambrose
Spammer
Spammer
Ambrose

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 673
Data de inscriere : 22/06/2014
Varsta : 22
Localizare : Piteşti

Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casa Unde Bantuie Raul   Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iul 31, 2014 10:09 pm

E bine pentru inceput. Ideea lui Ale cu ghilimelele este foarte buna. Astept NEXT.
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casa Unde Bantuie Raul   Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iul 31, 2014 10:47 pm

:SN: :SN: :SN: :SN: mai repede!!!!!!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casa Unde Bantuie Raul   Casa Unde Bantuie Raul - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Casa Unde Bantuie Raul
Sus 
Pagina 2 din 4
 Subiecte similare
-
» FENOMENE STRANII - ACOLO UNDE BANDESTE RAUL
» ZIUA DE VINERI CU MINE #2 Miss Maria imi bantuie casa-playgame the house
» Răul Nemuritor, eroii din umbra.
» Oare ma bantuie vreun spirit?
» Unde? :|

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: