Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Abilitatea I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Abilitatea I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Abilitatea I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Abilitatea I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Abilitatea I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Abilitatea I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Abilitatea I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Abilitatea I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Abilitatea I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Abilitatea I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Abilitatea I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Abilitatea I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Abilitatea I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Abilitatea I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Abilitatea I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Abilitatea I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Abilitatea I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Abilitatea I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Abilitatea I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Abilitatea I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Abilitatea

In jos 
AutorMesaj
LeonG
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 333
Data de inscriere : 01/11/2013
Varsta : 24
Localizare : ...

Abilitatea Empty
MesajSubiect: Abilitatea   Abilitatea I_icon_minitimeLun Iun 30, 2014 12:05 am

Abilitatea


Totul a inceput acum 5 ani cand tatal meu John care avea 33 de ani si mama mea Heleny care avea 30 de ani m-au dus intr-o pestera din varful unui munte inalt , pestera era foarte intunecoasa si cred ca era 23:00 , imediat ce am facut primul pas in pestera m-a trecut un fior de groaza pe sira spinarii si m-am dus repede in bratele calde si linistitoare ale mamei mele.Am mers ceva timp sau mai degraba parinti mei si dintr-o data o lumina orbitoare se vedea din spatele unei usi foarte vechi. Parintii mei m-au dus inauntru , acolo era un hol cu mii de usi care aratau aprope la fel , iar pe tavanul incaperii scria o poezie foarte enervanta :
"Ai venit in acest loc
Dar fiindca ai venit
Testul trebuie sa-l iei
Asculta-ma bine ce trebuie sa faci
Mergi cat vrei si alege o usa
Dar ai mare grija ce usa vei alege
Ascultati inima si alege intelept
Daca gresesti vei suferi!"

Mama mea m-a dat jos din bratele ei si m-a pus sa aleg o usa , dar fiecare usa parea identica , dar una avea scris pe ea "Don`t pick this door" , eu nestiind ce inseamna am ales-o pe asta , dar cred ca parintii mei nu au vazut ce scrie pe usa . Parintii mei m-au dus inauntru dar acolo era o fiara imensa cu tentacule lungi lungi de tot , cu ochii ei rosii se uita la mine de parca ar fi vrut sa ma manance , mama mea mi-a spus sa fug , eu asa am facut am fugit pe usa si asteptam sa iasa si parintii mei de acolo , dar dupa un timp iesise mama plangand intr-una. Dupa cateva minute , mama si-a sters lacrimile si mi-a spus sa aleg o alta usa dar de data aceasta sa fiu atenta .
De data aceasta am vazut o lumina stralucitoare ce vinea din spatele unei usi frumoase si albe cu flori roz pe colturi , am ales-o pe aceasta si cred ca nici de data asta nu a vazut ce era pe usa. M-a luat de mana si m-a dus inauntru , acolo zici ca erai intr-o biserica , cu altarul acela de lemn in fata , langa altar erau 3 persoane un barbat de o varsta ca tata , care inca nu stiu ce sa intamplat cu el , o femeie care semana mult cu matusa mea , care avea 27 de ani , si in spatele lor era un baiat de o varsta cu mine , el era foarte dragut si in acelasi timp si foarte timid , si mai era si o usa doar ca de culoarea verde. Dintr-o data a aparut langa noi o creatura inalta cat tata cu o sabie neagra in mana si care s-a repezit repede la acel barbat pe care il injunghiase. Acea femeie a inceput sa planga si l-a luat pe baiat in brate si a fugit pe usa verde , iar mama mea m-a luat in brate si am fugit pe usa noastra spre casa.Peste o saptamana la ora 8 dimineata eu ma jucam cu papusile , iar mama statea de vorba cu vecina noastra , care era foarte draguta , amabila si care ne ajuta mereu cand ne era greu. Toata lumea stia ca tatal meu a plecat in strainatate acum 7 zile in acea seara cumplita. Noi doua am inceput o viata noua pana acum 4 luni cand am mers din nou in acea pestera , in aceeasi usa , acolo erau din nou baiatul si mama lui , asta cred eu ca era ea si mai era un batran imbracat in haine albe ca de preot. Acel batran ne-a chemat in fata lui pe noi doi ( pe mn si pe baiat ) , el a inceput sa ne zica "Tu baiete ai puterea de a invia plantele moarte , iar tu fetito ai puterea de a ..." , atunci fata batranului incremeni speriata si arata spre un baiat care plange in colt , acel baiat era si el dragut , doar ca avea aripi negre si incepu sa spuna plangand "Veti murii , auziti ! veti muri!!!" . Dintr-odata acea aratare care l-a omorat pe acel barbat era in spatele batranului si cu aceeasi sabie la injunghiat pe batran. Mamele noastre au tipat "Fugiti repede!" , baiatul o lua pe usa verde la fel ca data trecuta si eu pe usa mea cu flori. Eu fugeam intr-una si auzeam tipetele mamei mele care se stingea pentru a ma salva si ami da timp sa scap , am fugit atunci si am fugit si acum de acel loc in care mi-au murit parintii.
Oooo , buna ! am uitat sa ma prezint , numele meu este Mihaela , am 15 ani , parul negru cu suvite rosii , sunt frumusica , timida , desteapta si am ochii diferiti unul este portocaliu , iar altul este albastru.   



Scz daca am greseli gramaticale in poveste.
Sus In jos
BlackThrax
Veteran
Veteran
BlackThrax

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 152
Data de inscriere : 28/06/2014
Varsta : 26

Abilitatea Empty
MesajSubiect: Re: Abilitatea   Abilitatea I_icon_minitimeLun Iun 30, 2014 12:13 am

Destul de interesanta povestea Very Happy Chiar mi-a placut,o intrebare cine era copilul cu aripi negre???Moartea????
Sus In jos
LeonG
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 333
Data de inscriere : 01/11/2013
Varsta : 24
Localizare : ...

Abilitatea Empty
MesajSubiect: Re: Abilitatea   Abilitatea I_icon_minitimeLun Iun 30, 2014 12:14 am

asteapta si ai sa vezi
Sus In jos
Mary
Spammer
Spammer
Mary

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 564
Data de inscriere : 02/02/2014
Varsta : 23
Localizare : Bârlad

Abilitatea Empty
MesajSubiect: Re: Abilitatea   Abilitatea I_icon_minitimeLun Iun 30, 2014 12:16 am

Hai, ia si baga next, sa nu ne suparam... De acord? Razz
Sus In jos
Libely
Veteran
Veteran
Libely

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 277
Data de inscriere : 01/03/2014
Varsta : 22
Localizare : Where ever you go

Abilitatea Empty
MesajSubiect: Re: Abilitatea   Abilitatea I_icon_minitimeLun Iun 30, 2014 12:18 am

boon... M-a suparat un singur fapt: ca sunt eu obosita si era sa scriu ca ai gresit ceva pe cand nu ai greseli. -.- Asta fiind spusa, next, te rog
Sus In jos
dream36
Veteran
Veteran
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 276
Data de inscriere : 08/07/2013
Varsta : 22
Localizare : In Iad, vad mii de demoni calcati in picioare de Satana

Abilitatea Empty
MesajSubiect: Re: Abilitatea   Abilitatea I_icon_minitimeLun Iun 30, 2014 9:00 am

next pare interesant Razz
Sus In jos
Mada❤
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Mada❤

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 309
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 24
Localizare : ai grija in spatele tau cu un cutit in mana

Abilitatea Empty
MesajSubiect: Re: Abilitatea   Abilitatea I_icon_minitimeLun Iun 30, 2014 9:49 am

:SN: 
Sus In jos
Ema
Veteran
Veteran
Ema

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 272
Data de inscriere : 17/06/2015
Varsta : 25
Localizare : Cluj-Napoca

Abilitatea Empty
MesajSubiect: Re: Abilitatea   Abilitatea I_icon_minitimeMier Sept 16, 2015 12:56 pm

Nu s-a mai postat de un an.
:subiect:
Sus In jos
Continut sponsorizat





Abilitatea Empty
MesajSubiect: Re: Abilitatea   Abilitatea I_icon_minitime

Sus In jos
 
Abilitatea
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: