Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Pusa sa lucreze pana la moarte

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Pusa sa lucreze pana la moarte Empty
MesajSubiect: Pusa sa lucreze pana la moarte   Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeDum Iun 29, 2014 9:20 pm

-Mama, pot sa ma uit la TV?
-Nu pana nu iti strangi lucrurile din camera!
Buna! Numele meu este Mara si am 15 ani, locuiesc in Franta, Paris. Am parul saten, lung pana la fund, ochi caprui, piele mereu bronzata si sunt inalta. Am doi frati Teo si Matei care au amandoi 8 ani. Am si o sora mai mare Alina care are 18 ani. Pe parintii mei ii cheama Sergiu si Andra.
Mama mea vrea mereu sa ma puna la treaba. Ea a spus sa imi fac curat in camera si nu m-a lasat sa ii zic ca eu mi-am facut curat in camera. Ea mereu ma pune DOAR pe mine la treaba mereu. Uitand ca am o sora mai mare.
Cum ea e mereu rea cu mine a spus cu o zi inainte de plecare ca nu am voie sa merg. Unde sa merg? Pai ar fi trebuit sa ma duc in Italia. De ce? Pentru ca am castigat un concurs de dans si premiul era o vacanta in Italia. Acum ca nu mai merg, eu trebuie sa fac toata treaba din casa.
-Mara, ti-ai facut curat in camera?
-Da mama, normal.
-Perfect. Acum trebui sa: speli vasele, rufele, cainele, pisica, sa duci gunoiul...
-Mama oprestete acum!!! M-am saturat pana peste cap sa ma pui la treaba! Uiti cumva ca am o sora mai mare si ca mai e si tata in casa? De ce ma pui mereu pe mine la treaba? Lasa-ma putin sa ma odihnesc. Sunt ostenita de la atata treaba. Pana acum am facut curat in toate camerele din casa si casa noastre are 30 de camere, am plantat in gradina multe flori si am predatit masa!!! Poti si tu sa faci ceva in casa? Nu ma pune doar pe mine la treab!!! :x :x :x  Nu mai suport sa lucrez!!!
-Copil neobrazat ce esti!!! Eu, sora te si tatal tau facem foarte multe lucruri!
-Cum ar fi? :?: intreb eu ironica.
-Pai noi am am... Nu conteaza ce am facut noi, conteaza ce faci tu! Noi toti am facut multe lucruri! Acum la treaba!! Poti lua pauza cand termini.
-Bine! :x 
Ma apuc imediat de treaba. O termin in 5 ore. Cat timp fac treaba primita de la mama fratii mei ma tot incurcau si distrugeau unde faceam curat. Daca nu o faceau mizerie as fi terminat in 3 ore. De parca asta nu era tot sora mea Alina vorbea de iubitul ei si cat de super era. Nu m-ar fi deranjat daca nu urlau. Ea tinea telefonul pe spiker.
In sfarsit termin treaba. Ma pun pe canapea deoarece sunt franta de oboseala si vreau sa ma relaxez. Cand deodata vine mama si spune:
-Sus, sus! Trebuie sa iti duci sora mai mare la cursurile de vals si pe frati tai la locul de joaca.
Eu, parca lovita de fulger strig:
-Nu am de gamd sa ami misc nici un muschi!! Plus nici nu am voie sa conduc!! De ce nu conduce Alina?
-Pentru ca ea trebuie sa se concentreze pe dansat. Acum hai imbracate si la drum.
Nu pot sa cred. Dupe ce ca fac curat in toata casa, acum trebuie sa mai si conduc?
Nu are sens.as vrea sa nu mai trebuiasca sa muncesc atat de mult. Pana atunci trebuie sa ma pregatesc. In 10 min sunt gata, la fel si soare mea si fratii mei.
-Nu uita Mara, trebuie sa o duci pe sora ta la cursuri, apoi sa ii duci pe fratii tai la locul de joaca si sa ii supraveghezi pana ce te cgeama sora ta sa o iei. Ai inteles?
-Da, am inteles.
In sfarsit plecam. Cum mergeam frumos noi pe drum, in cale ne apare...
Bag  :SN: la 4 pareri pozitive si scuze pt greseli daca sunt.
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Pusa sa lucreze pana la moarte Empty
MesajSubiect: Re: Pusa sa lucreze pana la moarte   Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeDum Iun 29, 2014 9:35 pm

Foarte frumos! :SB: Astept cu drag :SN:
Sus In jos
Mada❤
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Mada❤

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 309
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 24
Localizare : ai grija in spatele tau cu un cutit in mana

Pusa sa lucreze pana la moarte Empty
MesajSubiect: Re: Pusa sa lucreze pana la moarte   Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeDum Iun 29, 2014 9:36 pm

Tare Ana astept  :SN: 
Sus In jos
Teodora Teo
Spammer
Spammer
Teodora Teo

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 513
Data de inscriere : 14/05/2014
Varsta : 22
Localizare : In spatele tau

Pusa sa lucreze pana la moarte Empty
MesajSubiect: Re: Pusa sa lucreze pana la moarte   Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeSam Iul 05, 2014 9:31 am

next
Sus In jos
Close
Spammer
Spammer
Close

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 592
Data de inscriere : 07/05/2014
Varsta : 24
Localizare : All over

Pusa sa lucreze pana la moarte Empty
MesajSubiect: Re: Pusa sa lucreze pana la moarte   Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeSam Iul 05, 2014 4:59 pm

Interesant,baga nextu:>
Sus In jos
Anasy
Veteran
Veteran
Anasy

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 212
Data de inscriere : 14/10/2014

Pusa sa lucreze pana la moarte Empty
MesajSubiect: Re: Pusa sa lucreze pana la moarte   Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeLun Oct 27, 2014 11:27 pm

next hai ca a trecut mult timp te rog nu abandona
Sus In jos
oShiori
Veteran
Veteran
oShiori

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 157
Data de inscriere : 25/05/2014
Varsta : 30
Localizare : Pe Marte..:o3

Pusa sa lucreze pana la moarte Empty
MesajSubiect: Re: Pusa sa lucreze pana la moarte   Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeMar Oct 28, 2014 11:18 am

:SL: la poveste şi aştept :SN: Smile
Sus In jos
7DaYs
Incepator
Incepator
7DaYs

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 24
Data de inscriere : 30/10/2014

Pusa sa lucreze pana la moarte Empty
MesajSubiect: Re: Pusa sa lucreze pana la moarte   Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeVin Oct 31, 2014 6:11 pm

Tare, baga next!!!!
Sus In jos
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

Pusa sa lucreze pana la moarte Empty
MesajSubiect: Re: Pusa sa lucreze pana la moarte   Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeVin Oct 31, 2014 8:15 pm

Ana nu renunta la poveste, e smechera.
Sus In jos
Intunericul
Veteran
Veteran
Intunericul

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 153
Data de inscriere : 23/10/2014
Varsta : 24
Localizare : pe Titanic

Pusa sa lucreze pana la moarte Empty
MesajSubiect: Re: Pusa sa lucreze pana la moarte   Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitimeSam Noi 01, 2014 10:26 pm

Uau....super poveste! Cand pui :SN: ??
Sus In jos
Continut sponsorizat





Pusa sa lucreze pana la moarte Empty
MesajSubiect: Re: Pusa sa lucreze pana la moarte   Pusa sa lucreze pana la moarte I_icon_minitime

Sus In jos
 
Pusa sa lucreze pana la moarte
Sus 
Pagina 1 din 3
 Subiecte similare
-
» Pusa sa lucreze pana la moarte - Am nevoie de personaje!
» Pana de curent
» Împreună până la sfârșit!
» Perfect, dar pana cand?
» Dincolo de moarte

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: