Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Lacul bantuit - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Lacul bantuit - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Lacul bantuit - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Lacul bantuit - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Lacul bantuit - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Lacul bantuit - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Lacul bantuit - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Lacul bantuit - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Lacul bantuit - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Lacul bantuit - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Lacul bantuit - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Lacul bantuit - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Lacul bantuit - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Lacul bantuit - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Lacul bantuit - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Lacul bantuit - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Lacul bantuit - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Lacul bantuit - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Lacul bantuit - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Lacul bantuit - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Lacul bantuit

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Lacul bantuit - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lacul bantuit   Lacul bantuit - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Iul 05, 2014 10:36 pm


        Eliza era foarte suparata ca nu v-a avea o zi de nastere cand v-a implini optisprezecz ani. Pana acum ea era obisnuita sa nu aiba o zi de nastere dar, acum era ceva special. Mama elizei i-a promis ca atunci cand v-a implini optisprezeca ani ca o sa ii de a ceva special si o sa ii spune ceva important. Chiar si acum Eliza isi aminteste ultimele cuvinte ale mamei ei, pe care i lea spus inainte ca mama fetei sa moara. Aceste cuvinte au fost : ,,Scumpa mea, te iubesc enorm si nu as vrea sa patesti nimic rau...Uite, in cutia asta vvvei gasi ceva extrem de importantttt... In cutie o sa mai fesesti si un bilet. Te rog eu mult nu te uita in cutie pana nu vei implini opttisprezece ani. Aproape era sa uit, un lucru important este ca...’’ si atunci mama fetei muri. In clipa urmatoare in capul fetei se invarteau un milin de intrebari  referitoare la ce dorea mama ei sa ii spuna.
          Hai sa lasam trecutul si sa ne intoarem in prezent. Cum Eliza stia ca nimeni nu o sai organizeze nici o petrecere ea s-a gandit ca ar trebui sa o organizeze singura ca in fiecare an. Asa ca ea isi ia nite bani pentru un tort, suc de portocale, fursecuri, lapte si miere. De unde sa ia banii? Pai, parintii Elizei erau foarte bogati si aveau zece case. In fiecare casa aveau cate 3 camere mari pline cu bani. Desi familia fetei avea multi bani, toti erau foarte modesti si nu cumparau totul. Aproape am uitat sa v-a spun. Una dintre cele zece era cea de lac.
        Dupa moartea parintior Elizei, toti bani detinuti de familia ei au devenit banii Elizei. Cum fata nu avea ce face cu toti bani si cu toate casele, ea a pastrat o parte din bani si o casa. Cu o parte din bani a revovat celelalte noua case pentru a le folosi in scopuri caritabile. Ea a renovat casele ca sa semene cu orfelinate, scoli si adaposturi pentru animale.  Nu pot sa cred!!! Am spus sa lasam trecutul si tot acolo am ajuns. Acum chiar sa lasam trecutul si sa ne intoarcem in przent.
      Cum spuneam, Eliza  si-a  luat  niste bani casa duca la cofetarie sa cumpere tortul si celelalte lucruri.
       Cum mergea fata pana la cofetarie, a vazut pe o banca o fata cu par lung blond cu suvite albastre care statea ghemuita si plangea. Cand Eliza a vazut-o a spus :
      -Buna. Ce s-a intamplat ? De ce plangi ? Cum te cheama ?
        Cand fata aceea a auzit asta s-a oprit din pland si si-a ridicat privirea. Cand a facut-o Eliza a putut sa ii vada ochi. Erau de un albastru cristalin superb.
       Apoi fata aceea a raspuns cu un zambet micut pe fata :
      -Buna. Plang fiindca am fost data afara de la lucru si nu ar fi fost asa de rau daca
nu as fi locuit acolo. Cum parintii mei au murit am fost adoptata si pusa sa lucrez. Apropo ma cheama Nicole imi pare bine sa te cunosc. Pe tine ?
      -Pe mine Eliza si si mie imi pare bine sa te cunosc. Si stiu cum te simti . Mama mea a murit in accident de masina si pe tatal meu nu l-am cunoscut. Ai vrea sa te muti cu mine ? Am o casa mare si clar e destul loc pentru amandoua. Deci, vrei sa vi?
      -Normal cavreau !!! spuse Nicole cu un zambet mare pa fata.
     -Mai intai trebuie sa mergem la o cofetarie sa cumparam un tort, suc de portocale, fursecuri, lapte si miere.
     -Bine hai sa mergem.
      Dupa ce fetele s-au dus la cofetarie sa cumpere tot ce trebuie, s-au intors la casa Elizei. Cand Nicole a vazut casa a incremenit de uimire. Casa era mare si foarte frumoasa. Era stilata, curata si nu avea panze da paianjen sau crapaturi. Era casa  perfecta !!!!!
       Dupa ce fetele au lasat la bucatarie ce au cumparat, Eliza si-a amintit ca...
      Pun  :SN: la cateva pareri pozitive si scuze pentru greseli daca sunt.
Sus In jos
♫Medi♫
Veteran
Veteran
♫Medi♫

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 150
Data de inscriere : 05/07/2014
Varsta : 25
Localizare : in spatele tau cu un cutit in mana deci AI GRIJA!!

Lacul bantuit - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lacul bantuit   Lacul bantuit - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Iul 06, 2014 11:05 am

Este super povestea si pune  :SN: pleaseee!!!
Sus In jos
Ema
Veteran
Veteran
Ema

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 272
Data de inscriere : 17/06/2015
Varsta : 25
Localizare : Cluj-Napoca

Lacul bantuit - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lacul bantuit   Lacul bantuit - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iul 30, 2015 9:11 pm

:subiect:
Motiv: nu s-a mai postat de un an
Sus In jos
Continut sponsorizat





Lacul bantuit - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Lacul bantuit   Lacul bantuit - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Lacul bantuit
Sus 
Pagina 2 din 2
 Subiecte similare
-
» Lacul Eilensee
» Scrânciobul bântuit
»  Iubirea distrusă pe lacul din parcul Inokashira
» Un loc bantuit
» Blocul bantuit.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: