Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

AcasaPortalCăutareÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Ultimele subiecte
» Dincolo de Oglinda - Un alt "Eu"
Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 10:21 pm Scris de MMiauti

» Anime - Another
Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 8:13 pm Scris de MMiauti

» Hi miau !
Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 7:55 pm Scris de Sakumo

» A Christmas Story
Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 10:36 pm Scris de Sakumo

» Trei povesti scurte
Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 9:11 pm Scris de Sakumo

» Cuptorul
Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeMier Dec 16, 2020 10:17 am Scris de Hanamura

» hello
Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeSam Noi 28, 2020 2:19 pm Scris de Sakumo

» A Pizza Delivery
Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeMar Noi 24, 2020 5:52 pm Scris de Sakumo

» Short Horror Stories
Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeSam Noi 07, 2020 11:37 pm Scris de Sakumo

» Diferite superstitii
Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 2:13 pm Scris de Hanamura

» Ouija [Halloween Story]
Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeMar Oct 27, 2020 12:57 am Scris de Hanamura

» Cazul Lukacs Dalma
Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeLun Oct 26, 2020 12:26 pm Scris de Hanamura

» [Portofoliu] Crystal Snow
Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeMar Oct 20, 2020 1:23 pm Scris de Hanamura

» Babysitting
Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeMar Oct 13, 2020 9:27 am Scris de Hanamura

» Razboiul
Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeLun Oct 12, 2020 3:18 pm Scris de Sarah chan

» Zoom Call
Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeDum Oct 11, 2020 10:45 pm Scris de DedeDali

» School Email
Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeVin Oct 02, 2020 5:39 pm Scris de Mihai

» Ice dancer in the garden of love [YYH FanFiction]
Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 10:29 pm Scris de Crystal Snow

» Hey prieteni ^^
Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:16 pm Scris de Eloise

» Dezastrul din San Andreas
Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:14 pm Scris de Sarah chan

Staff Online
Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Daca nu ai acces la cont

In cazul in care esti un membru vechi care si-a uitat parola, intra pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou administratorului Sakumo.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

Nu e nevoie de cuvinte ..

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator

Nu e nevoie de cuvinte .. Empty
MesajSubiect: Nu e nevoie de cuvinte ..   Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeDum Iun 29, 2014 4:01 pm

Nu e nevoie de cuvinte ...

Prolog ...

-Promite-mi ca nu vei pleca!
    -Iti promit!
    -Promite-mi ca vei fi mereu aici, langa mine.. langa noi...
    -Iti promit! ..
    -Si daca voi pleca eu?
    -Voi veni cu tine.
    -Si daca nu vei veni?
    -Te voi astepta aici. Mereu..
    -Dar daca..
    -Gata! Fara niciun "daca".. Nu te voi lasa niciodata! Voi fi intotdeauna legat de tine, cumva.. cumva..
    -Pai si ce se va intampla atunci cand.. voi face ceva rau, atat de rau, pentru care sa nu ma poti ierta vreodata? Atunci..
    -Atunci tot nu te voi uita. Vei ramane mereu o parte a sufletului meu, oricat de intunecata.. Dar tot te voi tine acolo...
    -Imi promiti?
    -Iti promit!
    Si lacrimi calde incepusera sa brazdeze obrajii fierbinti ai fetei. Voia.. Isi dorea mai mult decat orice sa creada aceste vorbe! Dar pur si simplu nu putea... Se simtea singura, simtea ca.. ca locul ei nu mai este acolo.. Sau poate ca... nu mai are loc acolo.
    -Te rog, doar.. Nu... nu fa ceva necugetat!
    -Imi pare rau...
    *Era o vreme cand credeam toate aceste vorbe... Era o vreme cand tot ce imi puteam dori era sa fiu aici, cu voi... Era o vreme cand credeam ca va simt asa de aproape!... Si va simteam, dar.. Nu stiu ce s-a intamplat, dragii mei.. Si daca ma judecati, nu ma supar.. Stiu ca e vina mea, exact ca... ca intotdeauna..
    Fiecare particica din mine imi sopteste neincetat "Pleaca! Ei nu te vor aici..". Dar eu incerc sa ripostez.. "Si promisiunile facute?" .. Insa totul este in zadar... "Le crezi? Mintea ta nu le vrea aici, stie ca nu sunt adevarate. Pentru ca eu sunt mintea ta! Stiu ce gandesti! Stiu ca vrei, dar.. ce dovezi ai? Vorbele nu inseamna nimic... Nimic..".
    Ce sa cred? Nu stiu... Sunt confuza.. Iar pierderea lui, ma... Ma intristeaza teribil, ma face sa nu ma mai simt la locul meu niciunde. Dar ceea ce a facut.. Ceea ce mi-a zis inainte sa plece... El a facut ce a facut pentru prietenii lui, pentru ca fusese acceptat, pentru ca.. pentru ca a inteles cu adevarat conceptul sortii... Simt ca il tradez.. Dar daca stau, simt ca ii tradez pe toti. Nu mai am nimic aici, decat umbre ale trecutului. Umbre care patrund in mine si ma coplesesc cu anxietatea lor. Ce as putea face? Sa cred, sau.. nu? Tot ce am vrut a fost sa va simt aproape, sa va simt langa mine...
    "Nu vom pleca!" ; "Vom fi impreuna mereu!" ; "Vom tine de prietenia asta!" ; "Vom fi noi! Noi.. impotriva lumii!" ; "Mereu aici, cu totii!". Mereu aici... Ce s-a intamplat? ..
    Ploaia poate cadea, dar greselile nu se pot spala, revarsa odata cu ea.. Vantul poate bate, dar durerea nu trece odata cu el... Ce intrebari sa-mi mai pun acum? Mai merita macar sa ma gandesc? Sa.. incerc?
    Si daca ei m-au uitat cu totul? Mie asa imi pare... Oare au gasit deja.. drumul inapoi? Sau poate ca eu trebuie sa-o fac..
    Mi-as dori sa gasesc raspunsul...
    Dar trebuie sa il gasesc singura? Sau oare motivul pentru care stau si plang este ca am nevoie de ajutor pentru a-l gasi?
    Adevarul e ca nu pot sa cred... Incerc, ma straduiesc, dar.. nu mai pot crede. Tot ce a fost, tot ce am avut.. s-a pierdut in fumuri, adanc in spate... Cine a ramas? .. Cine s-a intors? ..
    Nu imi face bine, dar nu inteleg.. De ce imi pasa? De ce? .. Pana acum, am vazut ca sunt singura, ca nu mi se intoarce aceeasi pasare. Sau exista acolo undeva, o ceata care nu ma lasa sa vad?
    Oare?.. Oare nu vad pentru ca nu se afla nimic acolo, sau.. pentru ca ceva ma distrage? ...
    Ce sa cred? .. Ce sa cred...?.. Va mai putea fi vreodata totul, exact ca inainte? Nu cred.. De ce ar fi? Fericirea nu se leaga de mine. Nu trebuie sa fiu eu prezenta, pentru ca fericirea sa fie. Asa-i? ...
In fiecare zi, in fata ochilor gasesc acelasi vis urat: singuratatea.

** Singuratatea.. Exista ceva in mine, ceva ce nu exista si in realitate. E un gol ce ma doare neincetat... Si daca sunt criticata, pai.. Ma intreb oare cati stiu ca.. singuratatea si sentimentul ca esti nedorit sunt cea mai mare saracie? Ma intreb oare cati.. Si da, uneori e bine sa te folosesti de singuratate, insa.. nu sa fi folosit de ea.
    Cati nu or zice ca astfel de vorbe cer atentie?.. Niciunul nu isi da seama ca singuratatea nu e o victorie inaintea celorlalti, ci e de fapt.. un naufragiu personal.
    Singuratatea e... dieta spiritului. Mortala cand e prea indelungata.. Cineva mi-a spus odata "Pentru a scapa de singuratate, chiar si o tovarasie rea pare buna..". Nu vreau sa cred asta... Vreau sa cred ca o sa se rezolve totul, cumva..
    Stiu ca pare nebunesc, dar.. numai oamenii care au fost macar odata cu adevarat singuri, cunosc adevaratele valori ale prieteniei. Pentru un singuratic, prietenii reprezinta.. totul.
    Poate ca multi considera toate astea ca fiind.. porcarii, sau nebunie... Insa incepi sa stii ce e singuratatea atunci cand auzi tacerea lucrurilor...

***-Tati, de ce ploua afara? De ce plange cerul?
    -Ploua pentru ca cerul e trist, fata mea.
    -Si de ce e rosu? ochii intrebatori ai fetei, priveau geamul ud al camerei.
    -E rosu, fata mea, pentru ca.. inima cuiva a fost ranita.
    -Dar eu nu plang cand ma lovesc!
    -Durerea inimii e... diferita, draga mea. Nu e o durere fizica, e o durere... imateriala. De aceea cerul e rosu si plange.
    -Deci.. fata isi cobori privirea in pamant, cu lacrimi in ochi. Ploua cu lacrimi de sange?
    -Nu plange, fata mea! Va veni o zi in care cerul va plange si pentru tine. Si atunci vei vedea ca inima poate fi ajutata. Vei stii ca trebuie sa mergi cu capul sus si sa privesti mai departe, caci.. doar asa vei putea trece peste.
    -Si durerea nu va pleca niciodata? fetita isi strangea rochita de noapte, in jurul pieptului.
    -Ba da, draga tatii. Va pleca. Va pleca atunci cand cea mai mica si neinsemnata raza de amintire va reinvia in tine. Cand vei descoperi ca nu a fost totul in zadar. Atunci vei stii cine a fost cu adevarat alaturi. Si va trebui sa pretuiesti asta!
    -Si se va intampla sigur?
    -Nu, nu e sigur.. Dar e posibil! Si daca nu se va intampla, bucura-te pentru ce a fost si pentru fericirea lor. Asta va insemna mult mai mult decat poti crede!
    Ochii mari si caprui ai fetei reflectau cu dragoste soarele...
    -Tati, dar daca ei nu vor intelege?
    -Cine trebuie, o va face.. Crede-ma...

Nu e nevoie de cuvinte...
Sus In jos
Dandelion
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Dandelion

Data de inscriere : 18/04/2014
Varsta : 20
Localizare : Marte

MesajSubiect: Re: Nu e nevoie de cuvinte ..   Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeDum Iun 29, 2014 4:38 pm

Cât de frumos este ❤️
Dar totuşi , dacă va mai exista o continuare sau chiar şi fără , puteai scrie cu o culoare ceva mai deschisă pt. că nu prea se înţelege Razz .

În rest ce să zic...pur şi simplu , m-ai lăsat fără cuvinte .

:SB: 
Sus In jos
Ionella♥
Expert
Expert
Ionella♥

Data de inscriere : 27/06/2014
Varsta : 19
Localizare : Sarutandu-ma cu Enrique Iglesias. Is my love ♥

MesajSubiect: Nu e nevoie de cuvinte..   Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeDum Iun 29, 2014 4:54 pm

Frumoasa este melodia din clipul de la inceput, si al doilea clip nu lam vazut, dar mi-a placut si ceea ce ai scris  :SB:   :SD: ...
Sus In jos
Mary
Spammer
Spammer
Mary

Data de inscriere : 02/02/2014
Localizare : Bârlad

MesajSubiect: Re: Nu e nevoie de cuvinte ..   Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeDum Iun 29, 2014 4:56 pm

Minunat... Magnific... Altfel nu pot descrie aceasta poveste.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Nu e nevoie de cuvinte ..   Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeDum Iun 29, 2014 5:30 pm

Pai... Multumesc ..
Sus In jos
BlackThrax
Veteran
Veteran
BlackThrax

Data de inscriere : 28/06/2014
Varsta : 23

MesajSubiect: Foarte Fain   Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeDum Iun 29, 2014 7:54 pm

Foarte faina facuta Very Happy :SB: 
Sus In jos
DeXe36
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
DeXe36

Data de inscriere : 23/07/2014
Varsta : 21
Localizare : Jud ialomita,Oras Amara

MesajSubiect: Re: Nu e nevoie de cuvinte ..   Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeSam Iul 26, 2014 9:55 pm

Nu am cuvinte  :affraid: :SL: :SD: :SD: :SB: :SB: :S+: :S+: :S+: 
Sus In jos
Teodora Teo
Spammer
Spammer
Teodora Teo

Data de inscriere : 14/05/2014
Varsta : 19
Localizare : In spatele tau

MesajSubiect: Re: Nu e nevoie de cuvinte ..   Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeMier Iul 30, 2014 9:17 pm

Nu am cuvinte! A ba da am un singur cuvant :SB:

¤Educată de destin ¤
¤Simt mult şi arăt puțin!¤
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 17
Localizare : Canapea :)

MesajSubiect: Re: Nu e nevoie de cuvinte ..   Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeMier Sept 10, 2014 9:42 am

Magnific! Pur si simplu magnifi! Ai un mare :SB: din partea mea si :S+:
Sus In jos
Vixen.
Spammer
Spammer
Vixen.

Data de inscriere : 04/07/2014
Localizare : Bacău

MesajSubiect: Re: Nu e nevoie de cuvinte ..   Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitimeMier Sept 10, 2014 9:51 am

Any , m-ai lăsat fără cuvinte . Felicitări , foarte frumos . <'3 :SB:

Baby, it's easy to fake a smile

When you've been doing it
for a while

Nu e nevoie de cuvinte .. 2agp4l
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Nu e nevoie de cuvinte ..   Nu e nevoie de cuvinte .. I_icon_minitime

Sus In jos

Nu e nevoie de cuvinte ..
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ :: Povești-
Mergi direct la: