Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Inchiziţia - Începutul Sfârşitului

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Skargard
Incepator
Incepator
Skargard

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 49
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 25
Localizare : Transylvania

Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchiziţia - Începutul Sfârşitului   Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Iun 14, 2014 5:54 pm

Capitolul III - Eleganta si Brutalitate

Eram intr-un autobuz, plin de vampiri obisnuiti care nici macar nu pretind ca le-ar pasa de ce este in jurul lor. Toti se duc la munca apoi acasa si tot asa pana mor, invatati sa execute doar ordine si incapabili sa gandeasca pentru ei insisi. Era oarecum amuzant, eram cel mai inalt si masiv din autobuz, toti se uitau la mine dar nimeni nu avea curaj sa zica ceva... Intr-un final am ajuns la destinatie, m-am "strecurat" printre cetatenii din autobuz pana la usa, i-am platit soferului pentru calatorie si am coborat. O adevarata caracatita de autostrazi suspendate printre aceste cladiri imense, si totusi nu prea vezi masini cazand de pe ele chiar daca nu au balustrade... Cui ii pasa, nu mie, hehe, acum tot ce conta era sa ii administram serul lui Vollim. Ajuns in fata cladirii am batut in usa. Rose mi-a deschis si m-a tras repede inauntru.
-Trebuie sa ii dam serul repede, Abel nu il mai poate tine in frau... Rose imi dadu seringa si fugi.
-Abel, se lupta cu Vollim, trebuie sa vad asta. Am urcat scarile pentru a ajunge la balconul de deasupra salii de antrenament in care eram sigur ca o sa ii gasesc pe cei doi. Am fost socat cand am vazut ce agil era Abel, nu il lovea pe Vollim dar stia cum sa il oboseasca. Cand Vollim sarea spre Abel cu sabiile, invartindu-le deasupra capului, Abel se transforma intr-un nor de lilieci si se ferea de lovitura. Vrei ajutor, acolo jos? am strigat eu la Abel fluturand seringa.
-Ar fi frumos sa te vad aici jos si pe tine, Kain... spuse Abel inainte sa isi ia un picior un gura de la Vollim si sa fie aruncat in aer. Am sarit de la balcon si m-am prolulsat din abdomenul lui Abel, care inca era in aer, spre Vollim. Cu un singur pumn l-am doborat la pamant.  Insa stiam ca nu va fi asa usor sa il infrang pe Vollim, era totusi un Raven. In doar o clipa acesta se ridica si ma ataca folosind cele doua sabii alea sale. Am aruncat antidotul in sapte spre Abel care venea spre mine transformat in norul de lilieci. I-am prins sabiile lui Vollim in palme si Abel sarii din spatele meu transformandu-se in vampir cu antidotul in mana. Facand o pirueta, cu capul in jos, in aer, Abel cazu pe umerii lui Vollim si ii infipse seringa in gat lui Vollim. Acesta inceta sa se mai zbata si lesina in cele din urma.
-Ar trebuii sa lucram mai des in echipa, imi spuse Abel in timp ce isi aranja parul.
-Eleganta si Brutalitate, spuse Rose tinandu-se singura in brate, in spatele nostru.
-Prefer sa lucrez singur, am spus eu nervos parasind sala de antrenament.
...
-Ce i-ai facut, Rose, nu pleca, spuse Abel spre Rose insa tot ce primi ca raspuns a fost Rose care s-a intors si a plecat din camera. De ce imi ascundeti atat de multe lucruri, baieti? Am ramas singur... Abel se aseza in fund pe podeaua rece de marmura neagra a camerei.
...
Dupa o ora eram toti patru in camera de sedinta a Ordinului.
-Daca nu stiati, Adrian Black, este viu, nu stim cum este posibil dar este viu! am spus eu aratand pe ecranul imens din spatele meu niste poze in care se presupune ca era el. Eu l-am vazut facut in mii de bucati chiar de mine...
-Poate este o clona a acestuia, a spus Vollim, sau... Nu conteaza, nu este posibil...
-Ce este, a intrebat Rose, ce vrei sa zici Voll?
-Daca nu este un Hybrid si de fapt este un Polimorf...
-Ce este un Polimorf? intreba Abel.
-Un Polimorf, este o creatura capabila sa se adapteze la orice imprejurare sau amenintare singurul scop al acestei creaturi fiind doar supravietuirea. Am auzit zvonuri ca cei din Purgatoriu lucreaza la aceste arme dar nu credeam ca deja au reusit sa le creeze, Vollim ofta si se uita pe ecran.
-Si cum putem sa il omoram? am intrebat oarecum ingrijorat.
-Sincer, NU STIU!!! spuse Vollim lasand capul in jos.

La marginea orasului, Death statea si admira peisajul metropolei. Dupa atatia ani, ACASA! spuse Death disparand in inutneric.


-Any si Dali -> La ce o sa urmeze si eu mi-as fi dorit ca Adrian sa fie de partea lui Kain.. .Laughing Dar neaahhh, viata nu e mereu corecta.
 :SP: :SP: :SP:

Si poza cu Kain, Rose si Abel(sper sa nu fie prea mare):
Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 KePwr4G
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchiziţia - Începutul Sfârşitului   Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Iun 14, 2014 7:54 pm

Laughing i bun asa Razz Laughing) :SN: :SN: :SN: :SN:
Sus In jos
Bulinaandrei
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Bulinaandrei

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 328
Data de inscriere : 04/09/2013
Varsta : 23
Localizare : drunkland

Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchiziţia - Începutul Sfârşitului   Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Iun 15, 2014 1:47 am

no ma, povestea e geniala Laughing) sincer nush dc da ma gandesc la vampiri cyborgi cand iti citesc povestea:)) hai, baga next
Sus In jos
ωσяgєηχ
Incepator
Incepator
ωσяgєηχ

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 16
Data de inscriere : 12/06/2014
Varsta : 26
Localizare : ναℓнαℓℓα

Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re:Inchiziţia - Începutul Sfârşitului   Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Iun 15, 2014 2:43 am

Geniala Very Happy
Mai baga!! Razz


 :SN: :SN: :SN: :SN: :S+: :S+:



 :face:
Sus In jos
Skargard
Incepator
Incepator
Skargard

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 49
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 25
Localizare : Transylvania

Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchiziţia - Începutul Sfârşitului   Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Iun 15, 2014 3:01 am

Capitolul IV - Jurisdictia Purgatoriului

Ca orice ordin, si cel din care fac eu parte trebuie sa dea socoteala Purgatoriului. Si de cand cu acest Adrian Black, toate Ordinele au primit misiunea de al cauta si anihila, iar cei care vor reusi sa il ucida vor primi o suma imensa de bani. Dupa ce am auzit ce vrea Purgator de la noi, nu mai exista nicio indoiala, Adrian este un Polimorf.
-Vollim, ai idee cum putem sa dam de ceilalti membri ai ordinului? l-am auzit pe Abel strigand din sala de mese.
-Nu avem cum, ai uitat ca au plecat in niste misiuni secrete, nu avem cum sa dam de ei si daca nu sunt morti, o sa se intoarca in cel mult trei luni! ii raspunse Vollim lui Abel.
Rose se invartea cu niste dosare in brate prin sediu, nu stiu de ce facea asta dar parea fericita asa ca nu am deschis subiectul care sunt sigur ca ar fi deranjat-o. Abel manca in timp ce se aranja intr-o oglinda portabila si isi facea cu ochiul in ea. Vollim statea in sala de conferinte si se uita peste dosarele trimise de la Purgatoriu, despre Adrian Black. Eu stateam pe un scaun in fata usii de la intrare, nu stiu de ce dar asteptam pe cineva.
Brusc, usa se deschise, chiar in momentul cand Vollim, Abel si Rose treceau pe hol, si din spatele usii aparu Death(singurul om care a putut sa fie transformat complet in vampir si sa nu moara dupa transformare), dupa 4 ani, Death s-a intors... Si arata mult mai diferit ca atunci cand plecase si in acelasi timp si mult mai puternic. Acum avea pielea alba si ochii galbeni, avea si el un sigiliu al Inchizitiei pe mana stanga si parea mult mai rece si distant, sigur patise ceva.
-Yeeey, striga Rose si ii sari in brate lui Death, acesta nu schita nicio expresie.
-Am treaba, va rog sa ma lasati in pace si sa nu ma deranjati, o sa fiu in camera mea. Nu ma deranjati! spuse Death fara sa se uite la noi si trecand pe langa noi ca si cand am fi fost niste straini.
-Hei, ce este cu tine omule, dispari 3 ani si acum tot ce poti sa ne spui este sa nu te deranjam, Abel il prinse de brat si il trase in spate, moment in care Death il pocneste in fata pe Abel aruncandu-l in usa de la intrare.
-Hai sa il lasam in pace, a spus Vollim. Poate are nevoie de ceva timp sa se acomodeze.


Niste explozii puternice se auzira afara, Rose veni la noi in sala de conferinte:
-A...Adrian Black, se lupta cu doi soldati din Ordinul lui Lilith, la.. la patru strazi distanta de noi, Rose respira greoi, alergase pana aici.
-Kain, Abel, mergeti si voi sa vedeti despre ce este vorba, eu o sa raman aici sa termin de scris raportul despre Adrian Black, spuse Vollim intorcandu-se la munca sa.
Fara sa mai stam pe ganduri am fugit in locul in care se dadea lupta intre Adrian Black si soldatii lui Lilith.
Cand am ajuns la locul actiunii, era deja prea tarziu pentru solati, fusesera ucisi de Adrain. Acesta arata acum ca un vampir si avea coltii de sus uriasi, iesindu-i din gura. Pana sa coboram la el, Adrian i-a muscat pe cei doi gat si le-a baut sangele.
Cand am ajuns langa el, isi facu aparitia si Nosfer ( demonul care mi-a ucis familia ).
-Aici iti voi sapa mormantul, spuse Nosfer sarind spre Adrian Black cu viteza sunetului... 


-Sper ca am pastrat coerenta, e tarziu si d'asa nici nu am reusit sa scriu foarte lung capitolul.
-O sa incerc sa scriu si maine un capitol ceva mai lung sau poate chiar 2 capitole si unul BONUS*
-"BULLEt" este un personaj pe care l-am scos din poveste pentru ca era mult prea sadic, si o sa il introduc in Capitolul Bonus, daca vreti. Very Happy
-Si poza cu Vollim, Adrian Black ( Vampir ) si Nosfer:


Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 Yfi6izn

 :SP: :SP: :SP:
Sus In jos
Skargard
Incepator
Incepator
Skargard

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 49
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 25
Localizare : Transylvania

Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchiziţia - Începutul Sfârşitului   Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Iun 15, 2014 5:17 pm

Mai are rost sa continui povestea, nu de alta dar nu prea vad pe nimeni interesat si vreau sa stiu daca are rost?
Sus In jos
Skargard
Incepator
Incepator
Skargard

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 49
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 25
Localizare : Transylvania

Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchiziţia - Începutul Sfârşitului   Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Iun 15, 2014 10:11 pm

Capitolul V "Partea I - Nosfer V.S. Adrian Black"

Nosfer sari spre Adrian Black cu o viteza incredibila, acesta il lovi cu pumnul in piept pe Adrian, suflul loviturii aruncandu-ne pe mine si Abel cativa metrii in spate, insa Adrian ramase pe loc de parca nici nu l-ar fi atins ceva.
Adrian isi ridica privirea din pamant si zambindu-i lui Nosfer isi schimba infatisarea, devenind un goblin. Pielea i se inverzii ochii i se dilatara si ii devenira rosii, masa musculara ii crescu de doua ori mai mare decat era in forma sa de vampir iar dintii i se transformara in colti. Roba de pe el se rupse si ea si lasa la vedere tatuajul de pe pieptul sau, o creatura care se roaga.
Nosfer ii mai arunca inca doua lovituri cu viteza sunetului lui Adrian, dar acesta a reusit sa se fereasca de ele si ii prinse mana lui Nosfer in palma si i-o suci atat de mult incat osul antebratului ii iesi prin mana si inca tinandu-l in priza Adrian incepu sa isi arunce asupra lui lovituri de doua ori mai rapide decat ale lui Nosfer. Dupa cinci secunde in care Adrian il lovi de aproximativ o suta de ori, Adrian facu o pauza pentru a putea sa se concentreze pe o ultima lovitura, fatala. Adrian trase aer in piept si cand il lovi cu pumnul direct in barba pe Nosfer il propulsa prin cel putin 5 cladiri, ramanand cu bratul sau dreapt in mana. Forma de goblin a lui Adrian era mult mai puternica decat cea de vampir. Oare acesta devenea asemenea celui cu care se lupta? Este foarte posibil, inainte sa il atinga Nosfer, era vampir pentru ca se luptase cu doi vampiri. Si cand Nosfer l-a atins acesta a devenit ceva asemanator cu el ne putand sa devina un Gargoyle( cand l-am vazut la 10 ani pe Nosfer mi s-a parut ca semana cu un liliac ca mai tarziu sa aflu ca era de fapt un gargoyle).
-AAAHHHHHH!!! urla Adrian Black fixandu-ma pe mine si Abel cu privirea, in special pe mine... Disparu din locul in care statea lasand doar un nor de praf in urma, si mana a lui Nosfer. Va uitati dupa cineva, baieti, o voce groasa si foarte inspaimantatoare se auzi fix in spatele nostru intre noi. Era Adrian, pregatit sa ne ucida pe amandoi. Adrian zbura printre mine si Abel ca si cand ar fi fost lovit in spate.
-Rose are nevoie de voi, spuse Death, distant si rece, ma ocup eu de Adrian!
Tot ce am putut sa fac in acel moment a fost sa ii ascult ordinul lui Death si impreuna cu Abel sa fugim spre sediu, advarul este ca Adrian era mult prea puternic chiar si daca as fi lucrat in echipa cu Abel. Si se pare ca puterea lui Death a crescut incredibil de mult, il depasea chiar si pe Nosfer ( Acesta fiind printre cei mai puternici Inchizitori din Moonlight )
-In aceasta noapte doar unul dintre noi va pleca viu de aici! spuse Death aruncandu-si sabia pe strada. Nu am nevoie de ea ca sa te omor, Death zambi si transformandu-se intr-un nor de lilieci se apropie cu o viteza incredibila de Adrian.
Explozii puternice se auzeau din spatele nostru, din locul in care Death se lupta cu Adrian Black. Acum eu si Abel eram pe drum spre Rose, pentru a o ajuta.

Va urma... "Partea a II-a - Adrian Black V.S. Death, Lord si Lilith"  


-Adrian Black ( Goblin ) si Death:
Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 Q5QQ88x

 :SP: :SP: :SP:
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchiziţia - Începutul Sfârşitului   Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Iun 15, 2014 10:23 pm

Bine, iar mi-am adus aminte de HP Laughing Cu Sirius si Peter, faza cand Peter si-a taiat degetul, facand sa para ca Sirius l-a omorat. E geniala femeia aia O.O Si si tu Wink Razz Deci neeeeeext +.+
Sus In jos
Bulinaandrei
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Bulinaandrei

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 328
Data de inscriere : 04/09/2013
Varsta : 23
Localizare : drunkland

Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchiziţia - Începutul Sfârşitului   Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Iun 15, 2014 11:47 pm

e super tare omule, da ce program folosesti ca sa faci desenele?
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchiziţia - Începutul Sfârşitului   Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Sept 08, 2015 7:41 pm

Poveste blocata!


Va ador Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 Grinfaceplz
Sus In jos
Continut sponsorizat





Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inchiziţia - Începutul Sfârşitului   Inchiziţia - Începutul Sfârşitului - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Inchiziţia - Începutul Sfârşitului
Sus 
Pagina 2 din 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: