Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

AcasaPortalCăutareÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Ultimele subiecte
» Dincolo de Oglinda - Un alt "Eu"
.............................. I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 10:21 pm Scris de MMiauti

» Anime - Another
.............................. I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 8:13 pm Scris de MMiauti

» Hi miau !
.............................. I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 7:55 pm Scris de Sakumo

» A Christmas Story
.............................. I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 10:36 pm Scris de Sakumo

» Trei povesti scurte
.............................. I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 9:11 pm Scris de Sakumo

» Cuptorul
.............................. I_icon_minitimeMier Dec 16, 2020 10:17 am Scris de Hanamura

» hello
.............................. I_icon_minitimeSam Noi 28, 2020 2:19 pm Scris de Sakumo

» A Pizza Delivery
.............................. I_icon_minitimeMar Noi 24, 2020 5:52 pm Scris de Sakumo

» Short Horror Stories
.............................. I_icon_minitimeSam Noi 07, 2020 11:37 pm Scris de Sakumo

» Diferite superstitii
.............................. I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 2:13 pm Scris de Hanamura

» Ouija [Halloween Story]
.............................. I_icon_minitimeMar Oct 27, 2020 12:57 am Scris de Hanamura

» Cazul Lukacs Dalma
.............................. I_icon_minitimeLun Oct 26, 2020 12:26 pm Scris de Hanamura

» [Portofoliu] Crystal Snow
.............................. I_icon_minitimeMar Oct 20, 2020 1:23 pm Scris de Hanamura

» Babysitting
.............................. I_icon_minitimeMar Oct 13, 2020 9:27 am Scris de Hanamura

» Razboiul
.............................. I_icon_minitimeLun Oct 12, 2020 3:18 pm Scris de Sarah chan

» Zoom Call
.............................. I_icon_minitimeDum Oct 11, 2020 10:45 pm Scris de DedeDali

» School Email
.............................. I_icon_minitimeVin Oct 02, 2020 5:39 pm Scris de Mihai

» Ice dancer in the garden of love [YYH FanFiction]
.............................. I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 10:29 pm Scris de Crystal Snow

» Hey prieteni ^^
.............................. I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:16 pm Scris de Eloise

» Dezastrul din San Andreas
.............................. I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:14 pm Scris de Sarah chan

Staff Online
Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Daca nu ai acces la cont

In cazul in care esti un membru vechi care si-a uitat parola, intra pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou administratorului Sakumo.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

..............................

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
dream36
Veteran
Veteran

Data de inscriere : 08/07/2013
Varsta : 19
Localizare : In Iad, vad mii de demoni calcati in picioare de Satana

.............................. Empty
MesajSubiect: ..............................   .............................. I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 8:20 am

Scuze ca n-are titlu dar vreau sa fie mai interesanta.....
Capitolul 1: Introducerea

Ma cheama Adi si am 13 ani (este adevarat). Prietenii mei cei mai buni sunt Alexandra(Alexy) Andrei, Vlad si Denis.
Eram cu totii intr-un sat cu fantome si vrajitoare si alte minunatii de creaturi.
Pe atunci era o vrajitoare la conducere pentru ca mereu dadea ordine si demonii le implineau. Cred ca va intrebati: ''De unde demoni?''. Va zic acuma: ea,vrajitoarea, avea un glob cu 12 diavoli si 3 fluiere magice : unul de cupru, de argint si unul de aur cu ajutorul carora ieseau cainii malefici. Mai avea ceva vrajitoarea pe langa astea 15: cartea de magie ''Archamada Book of Spells'', un baston magic si multa magie neagra,dar mai avea o prietena pe care o chema Moartea( cea cu coasa). Zgripturoaica avea o sora geamana dar buna si avea aceleasi lucruri ca ea dar schimbate. Sora ei era in temnita.....

O s-o continui dupa parerile voastre. Ma bucur ca am revenit pe site-ul asta
si sper sa va placa. Uitasem.... sa spun ceva: pe vrajitoarea rea o chema Hope si pe cea buna Anodin. Lucrurile magice pe care le avea Anodin sunt: un glob cu 12 ingeri, 3 fluiere dar cu caini non-malefici, cartea aceiasi, bastonul magic si multa magie alba pe care nu le putea folosi in temnita deoarece temnita avea o vraja puternica care: atunci cand cineva este in ea nu-si putea folosi puterile.
Sus In jos
ALEXANDRA
Incepator
Incepator
ALEXANDRA

Data de inscriere : 22/03/2014
Varsta : 27
Localizare : Slanic Ph,Orasul Bantuit

MesajSubiect: nxt   .............................. I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 9:23 am

:SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: 
Dar precizeaza si cum ati ajuns acolo,in rest e ok
Sus In jos
Dandelion
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Dandelion

Data de inscriere : 18/04/2014
Varsta : 20
Localizare : Marte

MesajSubiect: Re: ..............................   .............................. I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 9:49 am

Interesant...
Sus In jos
dream36
Veteran
Veteran

MesajSubiect: .........................   .............................. I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 9:55 am

Capitolul 2: In prezent
Cum am spus am 4 prieteni. Avem casele foarte aproape. Langa noi este o casa bantuita. Ne-am gandit sa mergem si am spus:
Adi:Eu zic sa mergem in casa aia bantuita. Ce ziceti boys?
Alexy:Te-ai ticnit, fratele meu! Laughing)))
Denis:Eu vreau sa vad ce-i in casa aia derapanata.
Vlad:Si eu!
Andrei:Nu stiu ce sa zic! Bine, si cu ce mergem acolo?
Adi: O camera foto sau video, 5 sticle cu apa, 5 lanterne, 5 cutite si cel mai important: aghiasma sau/si lantisoare si bratari cu cruciulite sfintite.
Andrei: Aduc eu lanternele si cutitele si astea religioase ca am destule.
Adi: Deci eu is sef, eu aduc camera video si sticlele cu apa.
Vlad: Ne intalnim la ce ora? Sunt confuz  Razz 
Alexy: Ne intalnim la ora 21:00 si le spunem parintilor ca mergem la Denis
Adi/Andrei/Denis/Vlad: Ok fato!

Sus In jos
OxygenX
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
OxygenX

Data de inscriere : 31/05/2014
Varsta : 17
Localizare : In my friend's dead body

MesajSubiect: Re: ..............................   .............................. I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 9:58 am

1.Baga next mai repede.
2.Cand faci nextul,fa-l mai lung!
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: ..............................   .............................. I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 10:17 am

Prea scurta , prea mult dialog. Incearca sa o faci de maxim 25 de randuri si sa nu aiba numai dialog in el , ci si descriere.
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 24
Localizare : Romania

MesajSubiect: Re: ..............................   .............................. I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 10:22 am

mai lunga,mai multa descriere si va fi o poveste perfecta  :SL:   :SN: 
Sus In jos
Dandelion
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Dandelion

Data de inscriere : 18/04/2014
Localizare : Marte

MesajSubiect: Re: ..............................   .............................. I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 10:29 am

Foloseşte mai multă descriere . Încearcă să descrii locurile pe unde mergi sau na , înţelegi tu Razz
În rest e totul ok.

:SN: 
Sus In jos
dream36
Veteran
Veteran

MesajSubiect: ..............................   .............................. I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 5:01 pm

Capitolul 3: Casa bantuita

Eram in fata casei bantuite la ora 21 fix. Era cald afara fiind o noapte de vara, cu luna cea alba pe cer.
Ne-am intalnit cu Alex, un vechi prieten care ne era foarte drag. L-am luat si pe el si am deschis usa casei. Cand s-o lasam deschisa, ea, parca automat s-a inchis cu un zgomot puternic. La bucatarie(la parter), am vazut intr-un dulap o schita a casei: un parter, un etaj si un pod.
Parterul avea o bucatarie, o sufragerie si o baie.
Etajul incepea avea tot o sufragerie dar mai mica, o baie si 2 camere.
Casa este plina de panze de paianjeni si cu pete rosii pe pereti sau tavan.
Alex si cu mine am fost in pod, Alexy si Andrei la parter si Denis si Vlad la etaj.
Mai intai, a inceput echipa de la parter ca doar nu era sa-i povestesc pe toti ca-i uit.
Alexy a fost in baie. Acolo era un WC, o chuveta si o oglinda. WC avea urme colorate cea ce am presupus cu totii ca era voma. Chiuveta avea urme de sange si oglinda era aburita si prafuita. Andrei s-a dus in bucatarie,dar acolo peretii aveau urme de zgarieturi si erau 80% distrusi. Sufrageria nu era deloc inspaimantatoare, dar cand sa intram s-a auzit un ras malefic incat ne-a dat fiori. Am terminat cu parterul si ne-am dus cu totii la etaj. Mai intai s-a dus prima echipa cu parterul deoarece odata ce termini te duci si-i ajuti pe ceilalti. Cand sa paseasca pe ultima treapta s-a rupt, dar bine ca au sarit in acelasi timp de pe ea. Apoi ne-am dus cu totii sus. Sufrageria era stil vechi cu mobila care era daramata si mare parte era arsa. In baia de sus era o chiuveta, o toaleta si un dus cu un dulap cu 3 rafturi. Peste tot era o duhoare pe care nu puteai s-o suferi, dar cand am tras perdeaua, era un cadavru, mai precis o femeie de vreo 40 ani. Pe acele rafturi era un borcan pe care scria: ''TUTUN", pe un altul scria: "MORFINA'' si pe ultimul scria: "HEROINA". Am zis ca acela era un drogat, dar cand ne-am uitat la ''omul'' ala adica femeia, am observat o franghie la gat si am spus ca a fost strangulata. Ne-am despartit la cele 2 camere si am vazut in prima: pe pereti erau foarte multe parti componente ale unui om si ne-am dat seama ca le si transa din cauza ca erau cadavre taiate si in a doua am vazut un spirit care se uita la noi si ne-a zis:
-Plecati! O sa vedeti ca n-o sa va fie bine aici! Si a disparut.
- Lol! a spus Denis.
Am plecat in pod si am vazut o lumina puternica care ne-a orbit pe loc si am cazut unul cate unul. Eram tot acolo,dar eram legati de sfori magice.
-Cine ne-a facut asta? a spus Alex
-Eu!  :twisted: , a spus o creatura. Sunt un mesager de-al lui Anodin.
-Daca esti un mesager de-al cuiva, n-ar trebui sa ne spui mesajul si nu sa ne legi, a spus Adi(eu).
- Voi sunteti intrusii din casa lui Anodin.
- Nu suntem intrusi, am auzit ca este un portal catre Ledgerdomain si am vrut sa-l vedem, a spus Alexy.
Mesagerul: Cum va cheama? Eu sunt Hex
Andrei: Eu sunt Andrei, el este Vlad, ea este Alexandra sau Alexy, el este Adi, el este Alex si el este Denis.
-Profetia s-a adeverit si a rostit cuvintele: Berdi Mordo Nata si ne-a eliberat din legaturile magice. Trebuie sa veniti cu mine imediat! a spus Hex
-De ce? a rostit Alex
-N-am timp! Aveti incredere in mine!
-Bine! am spus cu totii, zambind  Very Happy 
- Va multumesc! si a rostit: Rest Ituo Nowitus Wespinaetro Itus Vigoratus Perwita
O s-o continui mai tarziu, cand o sa vad parerile voastre.
Sus In jos
x98ShsKydyX
Veteran
Veteran
x98ShsKydyX

Data de inscriere : 06/06/2014
Localizare : Unde nu sunt bine venita!

MesajSubiect: Re: ..............................   .............................. I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 5:23 pm

next si daca ai putea sa spui ce inseamna cuvintele alea ar fi minunat
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: ..............................   .............................. I_icon_minitime

Sus In jos

..............................
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: