Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Sa imi pese?

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Sa imi pese? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa imi pese?   Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 10:19 am

baga next  :SL: as vrea si eu in poveste.
Sus In jos
ALEXANDRA
Incepator
Incepator
ALEXANDRA

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 22
Data de inscriere : 22/03/2014
Varsta : 30
Localizare : Slanic Ph,Orasul Bantuit

Sa imi pese? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa imi pese?   Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 10:39 am

Cea din poza mea de profil este Anya,bine intrati toti in povestire,incerc sa bag next cat mai curand,sper sa va placa poza,voi mai pune  ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ 
Sus In jos
ALEXANDRA
Incepator
Incepator
ALEXANDRA

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 22
Data de inscriere : 22/03/2014
Varsta : 30
Localizare : Slanic Ph,Orasul Bantuit

Sa imi pese? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: nxt   Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 12:40 pm

-Ale am incredere,dar...ce sunt alea? Niste creaturi hidoare,cu capul urias,albastre si costum de astronaut veneau spre noi,simteam cum frica ma devora,urma sa mor?
-Extraterestrii,Alexander vino incoace!!!
-Ce este,vine Alx (asa am de gand sa ii zic,nu ma judecati pamantenilor  👽 )?
-Uite-te in fata ta,ai puteri uriase cu "semenii" tai,hai sa plecam!
-Stati asa,mah,vorbesc eu cu ei,asa-i ca sunt un geniu?!
Alx se ducea spre ei cu foarte mult curaj,face un fel de reverance,care arata ciudat...vorbeste ceva ciudat cu ei,ei aratau foarte indiferenti si deodata,il ridica pe sus (la propriu) pe Alx,acesta injura incet,si vazand ca nu mai are ce face,mergea cu ei.
-Ne vedem fetelor,ii fac eu cumva,urla Alx descumpanit si speriat!
-Anya,am pierdut un ciudat,spune Ale.
-Da,ok,sa plece! Dar vreau sa merg acasa,stau de 2 zile aici,cred ca m-au dat disparuta!
-Nu,doua zile in spatiu inseamna 2 secunde pe Terra,daci sa nu ai griji,dar nu ii mai vedea niciodata,hai sa iti arat cum sa faci o sfera calatoare,si sa plecam mai repede de pe planeta asta mizera....
Simteam cum lacrimile imi inundau ochii,ma sterg repede cu maneca,si incerc sa ma abtin,cat de mult s-au schimbat lucrurile,urasc eweari!
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Sa imi pese? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa imi pese?   Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 2:25 pm

:SN:
Sus In jos
ALEXANDRA
Incepator
Incepator
ALEXANDRA

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 22
Data de inscriere : 22/03/2014
Varsta : 30
Localizare : Slanic Ph,Orasul Bantuit

Sa imi pese? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: nxt   Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 3:58 pm

-Ale,dar nu putem face nimic,pentru a deveni oameni,suna prostesc,dar...merita!
-Ar fi un mit,se spune ca oricine va ajunge la sfarsitul Universului i se indeplinesc 28 de dorinte,acolo salasuieste Uni Versus,e cam ciudat,dar cine bate atata drum!
-Eu,si mai sunt persoane care vor asta,hai Ale,sunt sigura ca vrei sa calci pe pamantul tau natal,sa te revezi cu cei dragi tie,incearca.
-Sa nu mai spui asta in veci,sa stii ca ma plimb de doua ere prin univers,m-am nascut in 1600,fiica unor nobili francezi,nu stii despre ce vorbesc,nu!
-Totul e posibil,te rog!
-Bine,incerc si eu,ca sa iti fac pe plac tinere ewear!

Eram asa de fericita,dar pentru a pleca trebuia sa fac o sfera calatoare.Era greu,dar simt cum energia pulsa in mine,aveam dorinta unui om,a unui om liber,nu lasat sa putrezeasca pe cine stie ce planeta.Lucram de 3 ore,dar la final mi-a reusit...aveam asa multe de facut,sa il gasim pe Alexander,ce era,ce scop avea...am asa de multe de aflat ca nu cred ca imi ajunge un secol.
Sfera mai avea putin si pleca spre neant,Ale facea ea sfera,pentru ca eu nu eram intocmai pregatita,aveam emotii,dar uneori risc prea mult pentru a imi apara propria piele.
In calatorie vedeam stele,galaxii,mergeam spre galaxia Abell,cea mai departata de Pamant,dupa spusele astrologilor,in spatiu erau fantome?!
-Ce sunt astea Ale?
-Fantomele oamenilor care nu au vrut sa creada in fortele proprii,aici raman!
-Ajutor,sunt GhostBoy,va rog pot merge cu voi,era o fantoma draguta,vine cu noi  ❤ ❤ !
-Ale,avem nevoie de ajutor,hai,lasa-l sa vina cu noi,urlu eu!
-Da,vino cu noi,dar iti vom spune Axel!
-Bine,vroiam sa par mai interesant,spune Axel!
next pun mai tarziu,dar vreau si cateva pareri!!!
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Sa imi pese? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa imi pese?   Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 4:09 pm

:SN:
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Sa imi pese? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa imi pese?   Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 4:58 pm

Grozava povestea :SL:.. NEXT:)
Sus In jos
ALEXANDRA
Incepator
Incepator
ALEXANDRA

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 22
Data de inscriere : 22/03/2014
Varsta : 30
Localizare : Slanic Ph,Orasul Bantuit

Sa imi pese? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: nxt   Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 5:24 pm

-Asadar Ax,sa stii ca noi vrem sa ajungem la capatul Universului si sa ne spunem dorintele!
-Da si eu vreau asta mai mult decat orice,dar pentru a ajunge acolo trebuie sa treci chiar intr-un alt Univers,va fi foarte greu,chiar imposibil!
-Si cum ajungem in acel Univers,tipa Ale!!!
- Pai printr-o gaura neagra,gaura Metero,nu multi scapa vii de acolo,dar merita sa incercam,plus cunosc un ewear care stie sa treaca prin gauri negre,este cel mai tare,se numeste Maryus,spune Ax filozofic...
- Hai sa il gasim pe acest tip,imi aduce aminte de un vechi prieten  :x ,spun eu.
Marius era cel mai bun prieten al meu,il cunosteam de la gradinita,intodeauna imi lua jucariile,era cel mai bun prieten al meu,pana cand a fost dat disparut,in ultimul timp era tare ciudat,nu mai vorbea asa mult cu mine,chiar mi-a spus sa plec,sa ma ascund,sa ma apar,sau voi deveni ca el! Niciodata nu am inteles spusele lui,si nici pana acum nu a fost gasit,l-am pierdut la 12 ani,asa isi aminteau si oamenii toate lucrurile care ii faceau sa sufere,cred ca inca mai sunt om...
-Ganditoareo,am ajuns,spunea Ale.
-Da,Ax tu ce dorinte ai?
-Sa fiu om!
-Si eu,esti o fantoma draguta  :affraid: 
Maryus era acolo,pe acea planeta avea o casa uriasa,dar el...era foarte inalt (in comparatie cu mine care am 1,70),avea parul saten,nu negru si ochii albastrii inchis,imi parea cunoscut!
-Va ajut,yolo,spunea Maryus!
-Yolo?! spun eu suspicioasa.
-Da,imi aduce aminte de o persoana,o fata de pe Terra,au trecut 3 ani pe Pamant..
-Cumva o chema Anya?
-Da,de unde stii?!
-Eu sunt,chiar tu esti?
Vine la mine si ma ia in brate,ma cearta ca nu l-am ascultat,ca de ce mie?Eram fericita,prea fericita......
Pun  :SN: mai tarziu,sper ca v-a placut!
Sus In jos
ALEXANDRA
Incepator
Incepator
ALEXANDRA

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 22
Data de inscriere : 22/03/2014
Varsta : 30
Localizare : Slanic Ph,Orasul Bantuit

Sa imi pese? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa imi pese?   Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 5:24 pm

MaR¥u$ a scris:
Grozava povestea :SL:.. NEXT:)
MERCI ENORM,VEZI CA APARI SI TU IN NEXT Smile
Sus In jos
x98ShsKydyX
Veteran
Veteran
x98ShsKydyX

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 244
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 23
Localizare : Unde nu sunt bine venita!

Sa imi pese? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa imi pese?   Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 5:42 pm

next si daca mai ai nevoie de personaje as vrea si eu
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sa imi pese? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa imi pese?   Sa imi pese? - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Sa imi pese?
Sus 
Pagina 2 din 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: