Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Vis sau realitate? I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Vis sau realitate? I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Vis sau realitate? I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Vis sau realitate? I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Vis sau realitate? I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Vis sau realitate? I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Vis sau realitate? I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Vis sau realitate? I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Vis sau realitate? I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Vis sau realitate? I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Vis sau realitate? I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Vis sau realitate? I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Vis sau realitate? I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Vis sau realitate? I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Vis sau realitate? I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Vis sau realitate? I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Vis sau realitate? I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Vis sau realitate? I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Vis sau realitate? I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Vis sau realitate? I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Vis sau realitate?

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Yasmin
Membru
Membru
Yasmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 3
Data de inscriere : 03/06/2014
Varsta : 24

Vis sau realitate? Empty
MesajSubiect: Vis sau realitate?   Vis sau realitate? I_icon_minitimeSam Iun 07, 2014 1:53 pm

Salut! Întâi vreau să mă prezint. Eu sunt Yasmin şi asta e prima mea poveste. Sper să vă placa.


   Adevarul

                   Am privit frumosul câmp înflorit din fața noastră. El înca ma ținea de mână, nesigur. Când am pășit in fata lui, totusi, mana lui libera mi se incolaci pe dupa mijloc. Se uită adânc in ochii mei si zâmbi. Un zâmbet adevarat, ce îi lumina tot chipul. Mă trase mai aproape. Apoi, se aplecă încet, rasuflarea lui incalzindu-mi buzele. Abia mai puteam respira. Buzele lui le atinsera pe ale mele.... BIIIIP! BIIIP! BIIIP! Telefonul meu.
                   M-am ridicat din pat, năucită. Totul fusese doar un vis. Un vis minunat, un vis din care nu vrei sa te trezești. Sau, cel putin, nu in felul acesta. Oricum, am luat telefonul în mână și am deschis cele trei mesaje, toate de la aceeasi persoană. Ashley.

                  A: Neața!  Very Happy 
                  A: În jumatate de oră. În parc.
                  A: E super urgent!


                  La naiba! De ce Dumnezeu nu se putea trezi si Ashley la ora 12 ca orice fata de 15 ani?! Oricum, asta nu mai conta acum. Mi-am ridicat privirea spre fereastră. Afară, o patură de nori acoperea cerul. Nu era o zi bună pentu o plimbare, dar asta nu conta pentru Ashley daca era ceva important la mijloc. Așa ca, am mers jos in bucatarie, am mânacat ceva, apoi am urcat si m-am îmbracat cu pereche de blugi si un tricou turcoaz și am plecat spre parc. Am ajuns acolo cu 5 minute înainte. Parcul, cum  ma așteptam, era pustiu. M-am asezat pe o băncuța si m-am întrebat dacă s-a întamplat ceva cu adevărat sau Ashley se apucase din nou de farse. Eram așa de prinsă în gândurile mele că nici nu am observat-o când s-a așezat lângă mine.
                  - Ce faci? m-a întrebat zâmbind cu gura până la urechi
                  - Te așteptam. Ce s-a întamplat? am intrebat-o curioasa. Ce-i cu atâta fericire?
                  - Fi atenta. Noaptea trecută am visat că pot zbura. Și când m-am trezit de dimineață eram cu un metru deasupra patului. Pluteam! tipa Ashley sărind de pe bancă.
                  Am avut nevoie de toată puterea mea sa nu bufnesc in râs. Cred că Ashley avea din nou chef de farse. De data asta o sa-i fac jocul. Așa ca m-am prefacut uimită.
                  - Serios?! Incredibil! am exclamat cât pe ce să bufnesc în ras. Poți să mai faci o data? am intrebat nerabdatoare. Chiar eram curioasă sa văd până unde poate merge cu gluma.
                  Ashley s-a incruntat. S-a așezat înapoi lângă mine.
                  - Nu știu. Mi-e teama ca n-o să mai cobor, a spus lăsând capul în jos. Știi, nu pot controla asta.
                  - Pai, atunci hai la mine. Oricum, cred că o să înceapă ploaia.
                  - Bine! Hai să mergem.
                  Am fost surprinsă să văd că entuziasmul ei a revenit imediat. Poate nu e o glumă... poate ea vorbește serios... NU!! Nu se poate! Așa ceva nu exista. Nu se poate ca, din senin, prietena mea cea mai buna sa zobare! Ce mai urmează? Să se transforme în pasăre?
                  După vreo cinci minute de mers, am ajuns acasă. M-am așezat pe canapea și i-am spus lui Ashley să nu-și facă griji pentru că părinții mei nu sunt acasă. Ea și-a dat jos jacheta și s-a întins pe spate pe podea. A închis ochii și a respirat adânc. I-am simțit incordarea și mi-am dat seama că ea chiar a vorbit serios. Ea chiar credea că poate zbura. Am mai așteptat câteva clipe și când am vazut că nu se intamplă nimic m-am ridicat și am ramas muta de uimire. Ashley plutea! Era cu cațiva centimetri deasupra podelei și se tot înălța.  A deschis ochii și a reușit să revină pe podea. Eu eram mută de uimire, dar cu un efort imens mi-am revenit. M-am așezat langa ea și am privit-o. Era fericită de reușita ei, dar puteam totuși sa vad in ochii ei că era și un pic îngijorată.
                  - Cine mai știe de asta? am intrebat privind-o adânc în ochi
                  - Mama.
                  - Și ce a zis? am întrebat curioasă
                  -  A zis să-ți arăt și ție și apoi sa mergem până la ea. I-a sunat și pe ai tăi.
                  - Ce?
                  - Mda... Deci, mergem?
                  -Ăăă... da. Hai să mergem, am spus nesigura. Oare este ceva ce trebuia să știu de mai mult timp?
                  Din păcate, afară ploua cu găleata. N-am avut încotro decât să o luăm la fugă. Când am ajuns acasă la Ashley....

 


                  Îmi cer scuze dacă mai sunt greseli de ortografie.  :SP:
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Vis sau realitate? Empty
MesajSubiect: Re: Vis sau realitate?   Vis sau realitate? I_icon_minitimeSam Iun 07, 2014 2:16 pm

super! :SN:
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Vis sau realitate? Empty
MesajSubiect: Re: Vis sau realitate?   Vis sau realitate? I_icon_minitimeSam Iun 07, 2014 2:28 pm

Imi place inceputul,pune next:)
Sus In jos
Mada❤
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Mada❤

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 309
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 24
Localizare : ai grija in spatele tau cu un cutit in mana

Vis sau realitate? Empty
MesajSubiect: Re: Vis sau realitate?   Vis sau realitate? I_icon_minitimeSam Iun 07, 2014 4:49 pm

super next
Sus In jos
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

Vis sau realitate? Empty
MesajSubiect: Re: Vis sau realitate?   Vis sau realitate? I_icon_minitimeSam Iun 07, 2014 6:38 pm

baga next ca e prea smechera povestea
Sus In jos
Dandelion
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Dandelion

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/04/2014
Varsta : 23
Localizare : Marte

Vis sau realitate? Empty
MesajSubiect: Re: Vis sau realitate?   Vis sau realitate? I_icon_minitimeSam Iun 07, 2014 8:27 pm

Foarte interesantă povestea ! Te pricepi Very Happy

 :SB: :SN: 
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Vis sau realitate? Empty
MesajSubiect: Re: Vis sau realitate?   Vis sau realitate? I_icon_minitimeDum Iun 08, 2014 11:49 am

Are descriere , are dialog , are naratiune..e o poveste reusita:)
Sus In jos
Yasmin
Membru
Membru
Yasmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 3
Data de inscriere : 03/06/2014
Varsta : 24

Vis sau realitate? Empty
MesajSubiect: Re: Vis sau realitate?   Vis sau realitate? I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 2:44 pm

Din păcate, afară ploua cu găleata. N-am avut încotro decât să o luăm la fugă. Când am ajuns acasă la Ashley, o amețeală puternică m-a făcut să-mi pierd echilibrul, clătinându-mă. M-am prins de clanța ușii și am simțit cum pielea îmi ardea cu putere. Am tras mâna speriată și atunci mi s-a făcut rău de-a binelea. Piciorul mi-a alunecat pe scară, iar Ashley s-a întins să mă sprijine.
                                      - Ești în regulă? m-a întrebat încet, în glas observându-i-se îngrijorarea.
                                      Am vrut să-i răspund, dar n-am putut. În jurul meu totul s-a estompat. O senzatie puternică de greață m-a pătruns, iar ultimul lucru pe care mi-l amintesc este strigătul disperat al celei mai bune prietene.

                                      Cred că am fost inconștientă vreo două ore. Când m-am trezit eram în camera mea, iar Ashley stătea lângă mine vorbind încet la telefon.
                                      - Mamă, nu mai înteleg nimic! a exclamat în șoaptă. Ce se întâmplă? A tăcut pentru o clipă. Eu vreau să știu ce are Rose! A aruncat o privire rapidă spre mine. Eu mă prefaceam încă inconștientă, mai trăgând din când în când cu ochiul către ea. Mamă, grabește-te, te rog! Mai tăcu o clipă, după care zise: Bine. Aștept pâna se trezește să văd cum se simte și apoi te sun. Pa.
                                      Ashley închisă telefonul și plecă din cameră. După ce am auzit-o cum coboară scările, m-am ridicat din pat și am văzut ca durerea de cap nu dispăruse complet. M-am chinuit totuși să cobor scările și să ajung în bucătărie unde Ashley pregătea ceva de mâncare.
                                      - Ashley, ce s-a întâmplat?
                                      - Doamne, Rose! a zis ea sărind în picioare. De ce te-ai ridicat din pat?!
                                      - Mă simt bine, am spus simplu. De ce aș fi rămas în pat?
                                      - Nu arăți bine! spuse ea nervoasă.
                                      - Gata, gata! am liniștit-o eu. Nu s-a întâmplat nimic.
                                      - Ai înnebunit?! Ai uitat cum faceai?! Parca erai posedată! țipa ea gesticulând din mâini.
                                      - Ce? am spus eu încet. Știi ce, nu contează asta. Ce facem aici? Parcă eram la tine acasă, am spus încruntându-mă.
                                      - Păi, eram. Dar după ce ai leșinat, m-a apucat și pe mine durerea de cap. Am încercat sa intru în casă, dar clanța ardea! Așa că, te-am luat în brațe și am plutit până aici.
                                      - Serios? Chiar ai plutit atât? am întrebat surprinsă.
                                      - Păi, a trebuit, zise ea ridicând din umeri.
                                      - Cât timp am fost inconștientă?
                                      - Cateva ore.
                                      - Oh! Acum, explica-mi și mie ce se întamplă.
                                      - Tu crezi că eu știu?! Mama a zis doar ca trebuie să ne închidem în casă și să nu lăsăm pe nimeni să intre. Pe absolut nimeni. Nici măcar pe ei.
                                      - D-dar... N-are nicio logică! Cum să nu-i las să intre?!
                                      - Mama a zis că ei pot intra aici printr-un alt mod. Fără să fie nevoie să deschidem ușa. Uite Rose... știu că e greu. Și pentru mine e greu. Nu înțeleg nimic și știi cât de mult mă deranjază asta. Dar în siuații ca asta, trebuie să avem încredere în ei.
                                      Am stat o clipă pe gânduri. Avea dreptate. În situații critice, trebuie să te bazezi pe familia ta. Mereu. Așa ca i-am spus că am înțeles și am plecat spre camera mea, gândindu-mă cum ar putea intra părinții mei în casă fără ca ușa să fie deschisă."Poate intră pe fereastră", am gândit eu. "Oh, sau poate ca intră prin horn ca Mos Crăciun!"
                                      În timp ce mă gândeam la toate posibilitățiile ridicole de a intra în casă, telefonul meu a sunat. M-am rugat să fie mama sau tata, dar din păcate (și din fericire) era Adam. Am răspuns la telefon zâmbind:
                                      - Alo?
                                      - Bună Rose. Sunt Adam, a spus el cu o voce tensionată
                                     - Da, știu, am spus chicotind
                                     - Ce mai faci?
                                     - Ăăă... Bine. Tu?
                                      - Sunt bine. Știi, eu te-am sunat să te întreb ceva.
                                      - Da? am spus cu sufletul la gură
                                      - Păi, știi...ăă... voiam să... ăă... să te înteb, ăă... dacă... știi tu... dacă vrei... să ieși cu mine, a zis el bâlbâindu-se.
                                      - Sigur, am răspuns încercând să par indiferentă
                                     - Perfect, a zis el detensionându-se. Ce zici de sâmbătă? Un picnic?
                                     - Da, sigur. Rămâne pe sâmbătă. Atunci, mai vorbim, nu?
                                     - Da. Ăăă.. pa!
                                     - Paa! am zis închizând telefonul.
                                     Chiar când voiam să merg să-i spun lui Ashley ce s-a întamplat, telefonul a sunat din nou. De data asta a fost...



                                     Păreri? Scuze dacă sunt greșeli și scuze și pentru întârziere.  :oops: Examenul ăsta mă omoară!!  Smile Smile :SP:
Sus In jos
Dandelion
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Dandelion

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 415
Data de inscriere : 18/04/2014
Varsta : 23
Localizare : Marte

Vis sau realitate? Empty
MesajSubiect: Re: Vis sau realitate?   Vis sau realitate? I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 3:21 pm

Foarte frumos ! Aştept cu nerăbdare următorul capitol Very Happy

 :SB: :SN: 
Sus In jos
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

Vis sau realitate? Empty
MesajSubiect: Re: Vis sau realitate?   Vis sau realitate? I_icon_minitimeLun Iun 09, 2014 5:21 pm

hai ca-i smechera asa ca baga next
Sus In jos
Continut sponsorizat





Vis sau realitate? Empty
MesajSubiect: Re: Vis sau realitate?   Vis sau realitate? I_icon_minitime

Sus In jos
 
Vis sau realitate?
Sus 
Pagina 1 din 2
 Subiecte similare
-
» Realitate imbinata cu lumea virtuala devenita chiar ea realitate :D
» Vis sau realitate?
» Realitate sau ficţiune ?
» Cosmarul devenit realitate!
» Realitate Paralea

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: