Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

AcasaPortalCăutareÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Ultimele subiecte
» Dincolo de Oglinda - Un alt "Eu"
Mesagerii mei I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 10:21 pm Scris de MMiauti

» Anime - Another
Mesagerii mei I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 8:13 pm Scris de MMiauti

» Hi miau !
Mesagerii mei I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 7:55 pm Scris de Sakumo

» A Christmas Story
Mesagerii mei I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 10:36 pm Scris de Sakumo

» Trei povesti scurte
Mesagerii mei I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 9:11 pm Scris de Sakumo

» Cuptorul
Mesagerii mei I_icon_minitimeMier Dec 16, 2020 10:17 am Scris de Hanamura

» hello
Mesagerii mei I_icon_minitimeSam Noi 28, 2020 2:19 pm Scris de Sakumo

» A Pizza Delivery
Mesagerii mei I_icon_minitimeMar Noi 24, 2020 5:52 pm Scris de Sakumo

» Short Horror Stories
Mesagerii mei I_icon_minitimeSam Noi 07, 2020 11:37 pm Scris de Sakumo

» Diferite superstitii
Mesagerii mei I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 2:13 pm Scris de Hanamura

» Ouija [Halloween Story]
Mesagerii mei I_icon_minitimeMar Oct 27, 2020 12:57 am Scris de Hanamura

» Cazul Lukacs Dalma
Mesagerii mei I_icon_minitimeLun Oct 26, 2020 12:26 pm Scris de Hanamura

» [Portofoliu] Crystal Snow
Mesagerii mei I_icon_minitimeMar Oct 20, 2020 1:23 pm Scris de Hanamura

» Babysitting
Mesagerii mei I_icon_minitimeMar Oct 13, 2020 9:27 am Scris de Hanamura

» Razboiul
Mesagerii mei I_icon_minitimeLun Oct 12, 2020 3:18 pm Scris de Sarah chan

» Zoom Call
Mesagerii mei I_icon_minitimeDum Oct 11, 2020 10:45 pm Scris de DedeDali

» School Email
Mesagerii mei I_icon_minitimeVin Oct 02, 2020 5:39 pm Scris de Mihai

» Ice dancer in the garden of love [YYH FanFiction]
Mesagerii mei I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 10:29 pm Scris de Crystal Snow

» Hey prieteni ^^
Mesagerii mei I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:16 pm Scris de Eloise

» Dezastrul din San Andreas
Mesagerii mei I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:14 pm Scris de Sarah chan

Staff Online
Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Daca nu ai acces la cont

In cazul in care esti un membru vechi care si-a uitat parola, intra pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou administratorului Sakumo.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

Mesagerii mei

In jos 
AutorMesaj
[Leg] Green Angel
Veteran
Veteran
[Leg] Green Angel

Data de inscriere : 07/03/2014
Varsta : 21
Localizare : La batut Tzigani :D

Mesagerii mei Empty
MesajSubiect: Mesagerii mei   Mesagerii mei I_icon_minitimeDum Mai 11, 2014 12:06 am

Buna:) Sunt Tyrone. Am 15 ani, sunt frumusel, inaltut cu ochii capriu si parul castaniu.Traiesc intr-un orasel micut ,dar totusi frumos.Eram foarte fericit. Insa toata viata mea s-a schimbat. Parintii mei au murit intr-un accident groaznic de masina.Dar nici pana astazi, cand s-au implinit 4 ani de la moartea lor, nu se stie decesul si cine este vinovatul. Eu acum traiesc cu  bunica mea, care este o scorpie. Se poarta ca o vrajitoare si ma pune sa muncesc de zi cu seara. O urasc din inima. Insa cu toate acestea mi-am luat intr-o zi inima in dinti si am hotarat si plec de acolo sa traiesc undeva. Am mers mult, insa m-am oprit intr-un parc. Mi se facuse frig si am inceput sa tremur. Deodata ,cineva mi-a daruit o patura. Am incercat sa-i multumesc, insa a disparut. Mi s-a parut putin ciudat, insa ce obosit eram, am adormit pe loc. M-am trezit deodata de o bubuitura langa urechea mea dreapta. M-am trezit ,insa ma durea capul ingrozitor, de parca lumea se invartea sub picioarele mele. Am vazut o doamna imbracata in alb , care mi-a lasat un mesaj. Nu am putut sa il citesc deoarece era intruneric.Am hotarat sa il las pe maine dimineata. Si am adormit pe loc.
Urmatoarea dimineata, cand m-am trezit, aveam niste haine frumoase, aratand bine.M-am uimit, insa nu destul.Am pus mana in  buzunar si am citit biletelul. In el scria: "Sa ai grija la cei apropiati". Am stiut ca este vorba despre bunica mea. Am fugit cat am putut eu de repede. Eram foarte departe de locuinta bunicii mele deoarece m-am temut ca ma v-a cauta si ma v-a pedepsi foarte rau.Fugeam, si fugeam, si fugeam cat ma tineau picioarele. Imi faceam bataturi la picioare, insa credeam ca v-a merita.Am ajuns acolo. Usa era daramata.Totul era imprastiat. Parca venise viitura pe acolo.Am cautat prin toate camerele. Am gasit doar lucruri imprastiate. Mergeam prin toate camerele si ma gandeam unde era bunica.Din pacate, nu am gasit-o. M-am dus in baie. Am gasit corpul ei pe tavan , macelarit. Totul era plin de sange. Am tipat, insa parca nu mai aveam glas.Am fugit de acolo, deoarece stiam ca eu voi fi principalul suspect si voi fi acuzat de omor.Am fugit, dar mai intai mi-am facut bagajul.A durat 2 minute sa imi impachetez tot. Am fugit.Nimeni nu mai stia de mine.Acesta sunt eu.Tyrone; cel acuzat ca mi-am ucis singura ruda care o mai aveam si sunt prin intr-un mister care nu il stiam sa il dezleg.

Pun next la urmatoarele next-uri Laughing
Sus In jos
Libely
Veteran
Veteran
Libely

Data de inscriere : 01/03/2014
Varsta : 19
Localizare : Where ever you go

Mesagerii mei Empty
MesajSubiect: Re: Mesagerii mei   Mesagerii mei I_icon_minitimeDum Mai 11, 2014 1:05 am

partea asta seamana cu inceputul la Pazitorii o.o Apropo, orasel micut? Laughing ori spui orasel, ori oras micut Smile Hai cu next.
Sus In jos
blkthereaper93
Spammer
Spammer
blkthereaper93

Data de inscriere : 15/04/2014
Localizare : Bucuresti

Mesagerii mei Empty
MesajSubiect: Re: Mesagerii mei   Mesagerii mei I_icon_minitimeDum Mai 11, 2014 6:21 am

interesant... incearca sa descrii mai mult sentimentele personajelor ... de exemplu, trebuia sa spui ce a simtit Tyrone cand a vazut.o oe bunica lui moarta.... pune next
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 24
Localizare : Romania

Mesagerii mei Empty
MesajSubiect: Re: Mesagerii mei   Mesagerii mei I_icon_minitimeDum Mai 11, 2014 4:32 pm

Cam trista povestea,vreau next..
Sus In jos
[Leg] Green Angel
Veteran
Veteran
[Leg] Green Angel

Mesagerii mei Empty
MesajSubiect: Re: Mesagerii mei   Mesagerii mei I_icon_minitimeJoi Mai 15, 2014 12:26 pm

Fugeam... fugeam. Dar deodata m-am oprit sa imi trag rasuflarea si apoi sa o iau de la capat.Insa la stanga mea am vazut un restaurant. Imi era o foame de nici nuo mai puteam duce. Am intrat. Toti oamenii se uitau la mine , de parca am facut ceva rau. Din spatele meu a aparut o persoana. Avea o jacheta pe dansul, niste tatuaje si obrazul era negru. Mi-a spus pe un ton rautacios ca acest restaurant este unul privat. Doar cei care au rezervare pot intra. L-am rugat frumos pe acel om sa ma lase sa intru. I-am spus chiar ca platesc in plus daca ma lasa aici.
- Uite baiete, daca nu pleci de aici , te dau in suturi afara si iti iau si banii.
- Va rog frumos...
- Nici un Va rog frumos. Iesi afara
- Bine.
Am iesit de acolo intristat si infometat. Imi era o foame de parca nu am mai mancat de 10 ani, insa eu nu mancasem de 10 ore. Incepea sa imi vina rau, sa vomit. am inceput sa lesin. Am cazut jos. M-am trezit intr-o camera frumoasa, spatioasa, cu multe tablouri pe pereti. In fata mea statea o fata. Dupa fata ei, parea ingrijorata dupa mine. Vazand ca ma trezesc, acea fata a inceput sa se apropie de mine si sa ma ia in brate. Totusi, imi era ceva cunoscut la ea, insa nu stiam ce. Am incercat sa ma ridic din pat, insa nu am reusit. Parca aveam o greutate dubla cat a mea. Cu chiu cu vai, am incercat sa o intreb cine este si de ce m-a adus aici. Ea, incepand sa zambeasca, m-a luat in brate si mi-a spus ca ii pare bine ca isi vede fratele. Dar eu nu imi aduceam aminte de ea nici macar un pic. Nu stiam cum de era sora mea. Atunci ea si-a luat un scaun si a inceput sa imi povesteasca cum de nu am vazut-o nici odata, cum de au murit parintii nostrii si asa mai departe. Insa un subiect m-a lasat gata. Era vorba despre bunica mea, de care a disparut in mod miraculos de acolo. Eu ,in sinea mea, m-am gandit : Cum de ea stia despre bunica mea? Atunci ea, parca mi-a citit gandurile, mi-a raspuns ca ea este inzestrata cu o putere uriasa. Ea poate sa citeasca gandurile. Insa eu nu stiam nimic. Deodata , o persoana ciudata a aparut in fata usii. M-am uitat cu atentie la ea, insa nu am recunoscut-o.Atunci  sora mea mi-a spus ca ea este mesagerul ei.Mi-a  mai spus ca ea a salvat-o din accidentu ala care s-a petrecut in urma cu mult timp. Ma miram intr-un fel, deoarece nu stiam ca ea a fost implicata in acel accident. Doar bunica mea nu mi-a spus nimica. Si totusi, unde este ea ? Sora mea, ceea de care nu sunt sigur ca este ruda cu mine, mi-a spus ca ea este inchisa intr-o inchisoare de vraji magice. Dar, faza cea mai ciudata, de ce este inchisa intr-o inchisoare din vraji?
- Ea a fost inchisa in vraji deoarece ea este o vrajitoare care ar putea sa aduca sfaturi din interiorul acelora
- Dar cine sunt "aceia"?
- Off... Aici este vorba despre lumi paralele. Acela este un mesager care m-a ales pe mine. Insa pe tine nu sunt sigura ca cineva te-a ales. Dar sper sa fie.
- Ti-ai gasit treaba nu? Apropo, unde suntem?
- Suntem in camera mea cea secreta. Nimeni nu ne poate gasi

AUUUUUUUU!!!!
- Oh .. nu ... Ne-au gasit... Fuuugii !!

Pun next la urmatoarele cateva pareri
Sus In jos
Close
Spammer
Spammer
Close

Data de inscriere : 07/05/2014
Localizare : All over

Mesagerii mei Empty
MesajSubiect: Re: Mesagerii mei   Mesagerii mei I_icon_minitimeJoi Mai 15, 2014 1:29 pm

Ultima parte cand i-au gasit,trebuia sa descrii cam ce se intampla,parerea mea;Wink oricum  :SN: 
Sus In jos
blkthereaper93
Spammer
Spammer
blkthereaper93

Data de inscriere : 15/04/2014
Localizare : Bucuresti

Mesagerii mei Empty
MesajSubiect: Re: Mesagerii mei   Mesagerii mei I_icon_minitimeJoi Mai 15, 2014 2:22 pm

neeext... :p imi place
Sus In jos
[Leg] Green Angel
Veteran
Veteran
[Leg] Green Angel

Mesagerii mei Empty
MesajSubiect: Re: Mesagerii mei   Mesagerii mei I_icon_minitimeJoi Mai 15, 2014 6:59 pm

Anda, este buna parerea ta, insa acesta era finalul pentru suspans Smile
Sus In jos
Mada❤
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Mada❤

Data de inscriere : 06/06/2014
Localizare : ai grija in spatele tau cu un cutit in mana

Mesagerii mei Empty
MesajSubiect: Re: Mesagerii mei   Mesagerii mei I_icon_minitimeDum Iun 29, 2014 7:57 pm

Trista povestea dar vreau next
Sus In jos
Ema
Veteran
Veteran
Ema

Data de inscriere : 17/06/2015
Varsta : 22
Localizare : Cluj-Napoca

Mesagerii mei Empty
MesajSubiect: Re: Mesagerii mei   Mesagerii mei I_icon_minitimeMier Sept 16, 2015 12:32 pm

Nu s-a mai postat de un an.
SubiectInchis
Sus In jos
Continut sponsorizat

Mesagerii mei Empty
MesajSubiect: Re: Mesagerii mei   Mesagerii mei I_icon_minitime

Sus In jos

Mesagerii mei
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-