Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

AcasaPortalCăutareÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Ultimele subiecte
» Dincolo de Oglinda - Un alt "Eu"
Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 10:21 pm Scris de MMiauti

» Anime - Another
Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 8:13 pm Scris de MMiauti

» Hi miau !
Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 7:55 pm Scris de Sakumo

» A Christmas Story
Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 10:36 pm Scris de Sakumo

» Trei povesti scurte
Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 9:11 pm Scris de Sakumo

» Cuptorul
Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeMier Dec 16, 2020 10:17 am Scris de Hanamura

» hello
Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeSam Noi 28, 2020 2:19 pm Scris de Sakumo

» A Pizza Delivery
Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeMar Noi 24, 2020 5:52 pm Scris de Sakumo

» Short Horror Stories
Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeSam Noi 07, 2020 11:37 pm Scris de Sakumo

» Diferite superstitii
Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 2:13 pm Scris de Hanamura

» Ouija [Halloween Story]
Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeMar Oct 27, 2020 12:57 am Scris de Hanamura

» Cazul Lukacs Dalma
Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeLun Oct 26, 2020 12:26 pm Scris de Hanamura

» [Portofoliu] Crystal Snow
Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeMar Oct 20, 2020 1:23 pm Scris de Hanamura

» Babysitting
Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeMar Oct 13, 2020 9:27 am Scris de Hanamura

» Razboiul
Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeLun Oct 12, 2020 3:18 pm Scris de Sarah chan

» Zoom Call
Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeDum Oct 11, 2020 10:45 pm Scris de DedeDali

» School Email
Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeVin Oct 02, 2020 5:39 pm Scris de Mihai

» Ice dancer in the garden of love [YYH FanFiction]
Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 10:29 pm Scris de Crystal Snow

» Hey prieteni ^^
Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:16 pm Scris de Eloise

» Dezastrul din San Andreas
Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:14 pm Scris de Sarah chan

Staff Online
Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Daca nu ai acces la cont

In cazul in care esti un membru vechi care si-a uitat parola, intra pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou administratorului Sakumo.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

Cosmarul devenit realitate!

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
▼ Yin and Yang ▼
Expert
Expert
▼ Yin and Yang ▼

Data de inscriere : 10/05/2014
Varsta : 20
Localizare : ACOLO UNDE FERICIREA SI LUMINA NU AJUNG! :D

Cosmarul devenit realitate! Empty
MesajSubiect: Cosmarul devenit realitate!   Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeSam Mai 10, 2014 7:58 pm

Cosmarul devenit realitate!  border=" />

Cine sunt eu?
Eu sunt o persoana ciudata care adora sa se uite la filme horror,sa stea pe calculator toata ziua si sa viseze tot felul de tampenii!

Ador sa ma uit la filme de groaza deoarece imi  creste adrenalina iar atunci cand ea creste POTI FACE ORICE...dar atunci cand acel val de energie dispare...apare frica care te imbratiseaza strangandu-te usor, usor de gat!
Sperand ca tu vei ramane in viata te zbati si incerci sa te eliberezi strigand si zbatandu-te din ce in ce mai tare pana cand lumea viselor te prinde de maini si de picioare soptindu-ti la ureche
"-ADIO!"
Si asa mori incet si dureros sperand sa ajungi acolo unde toti vor dar,...doar cei mai puternici ajung.

Ei bine...nu vreau sa intru in detalii foarte mult.....putine vorbe multe fapte!

Eu sunt Alexandra o fata de 14 ani care scrie povesti de groaza si spera ca cele mai urate vise ale ei sa dispara prin aceasta "pasiune".
Atunci cand scriu simt ca raul din capul meu se desprinde usor de creier si se evapora dar nu pentru mult pentru ca  ele devin realitate noaptea iar cel mai mare cosmar al meu e sa FIU DOAR EU PE LUME!
Cateodata imi doresc ca toata lumea sa dispara iar eu sa stau linistita cu castile in urechi si sa-ma relaxez sperand ca toate relele si problemele sa se resolve singure dar stiu ca sunt doar tampenii!
Toti suntem invatati de mici sa ne comportam frumos sa fim oameni buni la suflet sa ajutam si sa IUBIM dar toate astea sunt doar MINCIUNI toti stim ca nu suntem buni si aceasta calitate nu o dombandeste nimeni doar DUMNEZEU dar,El e prea bun pentru lumea in care traim!

Trecand peste filozofia mea care mai mult de 5 minute nu tine sa ne trezim la realitate!
Din nou toti stim ca visele si cosmarurile sunt doar in imaginatiile noastre ei bine va ganditi ca un cosmar nu e decat ceva ce ti-ai imaginat iar adoua zi v-a disparea...la mine nu s-a intamplat asa si am sa v-a explic si dece!

Era o zi normal pentru mine, scoala se terminasera de 3 zile si eu ma-m culcat la 1-2 noaptea cum obisnuiam eu! Very Happy
Totul era normal pana cand am inceput sa imi imaginez tot felul de tampenii ca daca as fi singura pe lume si nu ar mai fi nimeni as fi libera dar dupa cateva secunde de gandire mi-se face sete asa ca ma duc la bucatarie care e foarte aproape de camera mea Smile

Ajunsa acolo imi i-au un pahar de apa  si-l dau pe gat...dupa ce la-m baut mi-am mai pus unul ca sa nu mai fac un drum degeaba..mergand stau si ma gandesc la o noua poveste de groaza.
Dar cand ajung in camera.......

Heii,Buna,Salut,Saru'mana!
Eu-s Alexandra,Corina si mda sunt noua..poate aceasta poveste nu e de groaza acum dar in viitor sper ca va fi deoare ce am atatea ideei si sper ca daca le combin va iesi ceva bun dar daca nu..asta e viata merge inainte Very Happy
Astept pareri si bune si negative deoare ce povestea mea nu e perfecta si am nevoie de putin ajutor si daca aveti pareri spuneti-le vreau sa invat din ele Very Happy 
Si daca am gresit la scriere va rog sa ma iertati nu am verificat decat odata:)))
Sus In jos
blkthereaper93
Spammer
Spammer
blkthereaper93

Data de inscriere : 15/04/2014
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Cosmarul devenit realitate!   Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeLun Mai 12, 2014 3:34 am

povestea este interesanta... ai cateva greseli, dar se mai intampla Very Happy
Astept next
Sus In jos
Close
Spammer
Spammer
Close

Data de inscriere : 07/05/2014
Varsta : 21
Localizare : All over

MesajSubiect: Re: Cosmarul devenit realitate!   Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeLun Mai 12, 2014 4:52 pm

N'ziua, si tie! baga next^^.Apropo,imi place cum descrii intamplarile:P  :SB:  :SB: 
Sus In jos
▼ Yin and Yang ▼
Expert
Expert
▼ Yin and Yang ▼

MesajSubiect: Re: Cosmarul devenit realitate!   Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeLun Mai 12, 2014 6:30 pm

Ajunsa acolo imi i-au un pahar de apa  si-l dau pe gat...dupa ce la-m baut mi-am mai pus unul ca sa nu mai fac un drum degeaba..mergand stau si ma gandesc la o noua poveste de groaza.

Dar cand ajung in camera vad ca telefonul meu suna ceea ce e ciudat pentru ca e seara si nu are cine sa ma sune!
Uitandu-ma la ceasul meu roz vad ca e ora 3 dimineata si afara e inca intuneric si o ceata groasa prin care nu poti vedea nimic.
Deodata telefonul se opreste iar ecranul se intuneca rapid.Putin agitata incerc sa vad cine m-a sunat.

Apropindu-mi degetul de ecranul telefonului vad ca nu am doar un apel piedut ci inca 2 vreau  sa vad a cui este numarul....dar surpriza era numar ascuns la toate apelurile.Ma asez usor pe patul meu moale si cald incercand sa adorm dar, ceva ma deranjeaza telefonul incepe sa sune din nou.
Speriata incerc sa raspund

DIALOG*

-Alo? raspund eu putin emotionata
-Tic,tac,tic,tac! se auzea un sunet de ceas
-Alo? spun eu si mai ingrijorata
-Tic,tac,tic,tac te voi prinde!
-Ce?
-ADIO!
-Nu stai te rog!

Prea tarziu deja inchisese....

Ok stiu ca e scurta dar nu am avut foarte mult timp la dispozitie Sad
 :SP:
Sus In jos
blkthereaper93
Spammer
Spammer
blkthereaper93

MesajSubiect: Re: Cosmarul devenit realitate!   Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeLun Mai 12, 2014 7:05 pm

Creepy Very Happy imi place. next Very Happy
Sus In jos
Close
Spammer
Spammer
Close

MesajSubiect: Re: Cosmarul devenit realitate!   Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeLun Mai 12, 2014 7:09 pm

Cool:> baga si next^^
Sus In jos
▼ Yin and Yang ▼
Expert
Expert
▼ Yin and Yang ▼

MesajSubiect: Re: Cosmarul devenit realitate!   Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeLun Mai 12, 2014 9:52 pm

](IMI CER SCUZE AM UITAT SA SPUN CA PERSONAJUL PRINCIPAL TRAIESTE DOAR CU MATUSA CARE E O SCORPIE SI O URASTE)

Prea tarziu deja inchisese....

DISCUTIE CU MINE*
-Ce fac acum?
-Stai iar  visez?
-Nu totul e real! Shocked
-Ok acum trebuie sa ma calmez si sa-i spun matusii tot poate ma va ajuta!

Grbita plec spre camera matusii!
Holul pe care trebuie sa-l travesez e lung si are o oglinda mare si veche!
In timp ce picoarele mele tremurau violent incercam sa le controlez pentru a putea calca pe covorul fin din  matase.Nici nu imi mai simteam mainile era ca si cum nu le-as fi avut.Fiecare fibra din corpul meu tremura de frica.

In sfarsit ajung in fata acelei oglinizi blestemate.Inima incepe sa imi bata din ce in ce mai tare si simt ca imi va sarea din piept.Respiratia devine grea si simt cum temperature camerei scade cu un nivel alarmant(desi era vara si afara erau 25-30 grade) frica pune stapanire pe mine desi nu are dece!

EU IN GAND*
-Haide poti sa o faci e doar o oglinda
-Nu nu pot imi e frica
-Mergi odata!

Atunci am inceput sa fug de parca viata mea depindea de asta.Simteam cum ceva ma urmareste dar, nu aveam acel
sentiment de ura pe care le au toate fantomele!
In timp ce fugeam fac marea greseala sa intorc capul pe partea stanga unde era oglinda....cand intorc capul vad....ma vad pe mine dar, nu eram eu!Era fata mea dar nu aratam asa parca eram o stafie:
Aveam fata alba si palida cu gene lungi, buzele erau vinetii si ochii la fel, in jurul ochilor aveam cate o dunga foarte inchisa la culoare ba chair era neagra,ochii nu existau era doar intunericul.
Linistea se lasa...speriata am incremenit uitandu-ma incontinuare la "mine"
In timp ce ma rugam sa nu mor asa deodata se aude un zgomot.
Paralizata de frica nu ma mai pot misca dar cu ultimele mele puteri incerc sa scot un tipat!!
Atunci speriata matusa veni si ma intreba:
-Ce-i cu tine?Dece urli asa ?
-Pai te rog crede-ma am vaz...am vazut...o fantomaaa :affraid: 
-Te-ai drogat? rase ea
-Nuuu crede-ma!
-Vrei sa te duci din nou la orfelinat?
-TE URSAC DACA MAMA SI TATA AR FI AICI TI-AR PAREA RAU SCORIPIE CE ESTI NESIMTIT-O TE URSC VREAU SA DISPARI!!! :twisted: 
Atunci matussa se opri din ras si se apropie cu viteza de mine si....

SUSPANS..imi cer scuze pentru greseli si multumesc pentru parerile pozitive si pentru unele sfaturi ma ajuta foarte mult Very Happy
Astept :SP: 
Stiu ce e :SS:  dar  nu am avut idei si mdaa...asta e Wink
Sus In jos
blkthereaper93
Spammer
Spammer
blkthereaper93

MesajSubiect: Re: Cosmarul devenit realitate!   Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeLun Mai 12, 2014 10:18 pm

siii? urasc suspansu Sad
pune next
Sus In jos
Close
Spammer
Spammer
Close

MesajSubiect: Re: Cosmarul devenit realitate!   Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeLun Mai 12, 2014 10:28 pm

Presimt ca o sa-i dea o palma buna matusa fetei:-s apropo SUPER!Very Happy tine-o tot asa;)  :SN: 
Sus In jos
blkthereaper93
Spammer
Spammer
blkthereaper93

MesajSubiect: Re: Cosmarul devenit realitate!   Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitimeMar Mai 13, 2014 6:23 pm

pui next/ ? pleaaase:(
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cosmarul devenit realitate!   Cosmarul devenit realitate! I_icon_minitime

Sus In jos

Cosmarul devenit realitate!
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: