Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

AcasaPortalCăutareÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Ultimele subiecte
» Dincolo de Oglinda - Un alt "Eu"
#3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark) I_icon_minitimeSam 2 Ian 2021 - 22:21 Scris de MMiauti

» Anime - Another
#3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark) I_icon_minitimeSam 2 Ian 2021 - 20:13 Scris de MMiauti

» Hi miau !
#3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark) I_icon_minitimeSam 2 Ian 2021 - 19:55 Scris de Sakumo

» A Christmas Story
#3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark) I_icon_minitimeJoi 24 Dec 2020 - 22:36 Scris de Sakumo

» Trei povesti scurte
#3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark) I_icon_minitimeJoi 24 Dec 2020 - 21:11 Scris de Sakumo

» Cuptorul
#3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark) I_icon_minitimeMier 16 Dec 2020 - 10:17 Scris de Hanamura

» hello
#3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark) I_icon_minitimeSam 28 Noi 2020 - 14:19 Scris de Sakumo

» A Pizza Delivery
#3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark) I_icon_minitimeMar 24 Noi 2020 - 17:52 Scris de Sakumo

» Short Horror Stories
#3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark) I_icon_minitimeSam 7 Noi 2020 - 23:37 Scris de Sakumo

» Diferite superstitii
#3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark) I_icon_minitimeVin 6 Noi 2020 - 14:13 Scris de Hanamura

» Ouija [Halloween Story]
#3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark) I_icon_minitimeMar 27 Oct 2020 - 0:57 Scris de Hanamura

» Cazul Lukacs Dalma
#3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark) I_icon_minitimeLun 26 Oct 2020 - 12:26 Scris de Hanamura

» [Portofoliu] Crystal Snow
#3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark) I_icon_minitimeMar 20 Oct 2020 - 13:23 Scris de Hanamura

» Babysitting
#3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark) I_icon_minitimeMar 13 Oct 2020 - 9:27 Scris de Hanamura

» Razboiul
#3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark) I_icon_minitimeLun 12 Oct 2020 - 15:18 Scris de Sarah chan

» Zoom Call
#3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark) I_icon_minitimeDum 11 Oct 2020 - 22:45 Scris de DedeDali

» School Email
#3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark) I_icon_minitimeVin 2 Oct 2020 - 17:39 Scris de Mihai

» Ice dancer in the garden of love [YYH FanFiction]
#3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark) I_icon_minitimeMier 30 Sept 2020 - 22:29 Scris de Crystal Snow

» Hey prieteni ^^
#3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark) I_icon_minitimeMier 30 Sept 2020 - 15:16 Scris de Eloise

» Dezastrul din San Andreas
#3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark) I_icon_minitimeMier 30 Sept 2020 - 15:14 Scris de Sarah chan

Staff Online
Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Daca nu ai acces la cont

In cazul in care esti un membru vechi care si-a uitat parola, intra pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou administratorului Sakumo.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

#3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark)

In jos 
AutorMesaj
Mihish
Incepator
Incepator
Mihish

Data de inscriere : 26/04/2014
Varsta : 23
Localizare : Cluj-Napoca

#3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark) Empty
MesajSubiect: #3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark)   #3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark) I_icon_minitimeDum 27 Apr 2014 - 19:50

După noaptea din pădurea de sânge am ajuns într-un sat mic de la marginea pădurii. Cum am intrat în sat toată lumea se uita la mine de parca aș fi fost un strigoi, eu nu prea i-am băgat în seama îndreptându-mă spre un han pentru a dormii măcar câteva ore. Intru în han și din nou acele-aș priviri ciudate ațintite spre mine. Ajung la bar și cer o cameră, Doamna de la bar tăcută îmi dă cheia si mă îndruma spre cameră. Intrând în camera simt ceva ciudat, ca o presiune luată de pe umerii mei. Dintr-o dă mi-am dat seama de ce am simțit acest lucru, mi-am dat seama că nu aveam încredere în acei oameni, că mă temeam de ei. în noaptea aceea am încercat sa dor dar neputând m-am îndreptat spre bar și așezându-mă aștept sa vina femeia să vina pentru a-mi lua comanda. După o jumătate de oră de așteptare îmi pierd răbdarea și ies din han plimbându-mă pe strada în căutarea liniștii. Dintr-o dată se aude un murmurat de undeva în stânga mea, mă întorc și văd un strigoi la cinci metri în fata mea, scot revolverul și trag, glonțul străpungându-i fruntea și omorându-l pe loc, liniștit îmi continui drumul prin sat.
- O seară cam agitată! Spun eu dar trecând de colț văd o mulțime de strigoi adunați la un foc și sacrificând un ied scoțându-i intestinele și aruncându-le pe jos îmbibând pământul cu sângele animalului. Unul dintre ei ma vede și încet vine spre mine. Eu fără să ma gândesc scot revolverul și trag dar din păcate ceilalți ma observaseră și se năpustiseră asupra mea. Luând-o la fuga mă uit în spate și văzând cât de mulți sunt o zbughesc și mai tare strigând după ajutor dar nimeni nu îmi sare în ajutor. Intru într-o casa și trântesc ușa sperând ca nu ma vor găsi, dar peste zece secunde ușa fu sparta de niște mâini puternice și aruncată cât colo. Mă uit în revolver.
-Cinci gloanțe... Spun eu descurajat dar ies din ascunzătoare trăgând în ori ce mișca. După acea fug sun la mansardă și ies pe geam urcându-mă pe acoperiș sărind pe acoperiș hanului și intrând în camera mea pe geam sperând ca strigoii nu mă văzuseră aici. Aud niște bătăi în ușa și apoi ușa zboară, în cameră intră trei strigoi dar tremurând se îndepărtează. Apoi am văzuto și mi-am dat seama de ce m-am simțit ușurat când intrasem în cameră, pe peretele din stânga mea se afla o cruce desenată.
-Camera! Strig, Camera e sfințita! Râd fericit ca trăiesc și luându-mi cuțitul din argint sfințit îi trag pe toți în camera ucigându-i dar când am prins de păr o tânăra fata strigoi și am traso în cameră m-am speriat, era fata de la bar, tânăra și tăcuta fată de la bar. De spaimă am căzut pe spate și m-am târât până la pat în timp ce ea urlă de durere încă pe loc sfințit dar îndepărtându-se. Eu mă ridic și re încarc revolverul trăgând prea speriat să mai folosesc cuțitul. După ce toți strigoi zăceau pe pământ observ ca fata strigoi încearcă sa fugă, arunc cuțitul după ea lovind-o în spate, ea cazu in genunchi când lama sfințita îi străpunse carnea. Îmi părea rău să ucid o fata frumoasa ca ea, am stat cu ea până dimineața când își revenii și i-am spus:
-Ieri seară te-am cruțat.... nu știu de ce dar am făcuto... te rog fugi...
-M...M.. Mulțumesc, îmi spuse ea timida și o lua la goana spre pădure. Nu știu de ce am lăsat acea fată strigoi sa plece știu doar ca am adormit câteva ore lângă ea după ce am legato în alta camera de pat. Ridicându-mă de jos și privind-o până ce dispare în pădure mă frec la gât într-o parte simțind mâncărimi dar ne băgând de seama că în gâtul meu se aflau două mici găuri de dinți ascuțiți. O iau într-o parte și continui drumul meu prin lume șchiopătând.
-Era un strigoi nou născut după cum se pare... Spun cu voce tare trecând prin satul gol. Știu că nu sa terminat cu ea.... Mai spun frecându-mi gâtul din nou.
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 102
Localizare : Neverland

MesajSubiect: Re: #3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark)   #3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark) I_icon_minitimeDum 27 Apr 2014 - 20:04

next obigatoriu si ai cateva greseli
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 19
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: #3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark)   #3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark) I_icon_minitimeLun 12 Mai 2014 - 18:26

Next
Sus In jos
Mada❤
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Mada❤

Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 21
Localizare : ai grija in spatele tau cu un cutit in mana

MesajSubiect: Re: #3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark)   #3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark) I_icon_minitimeDum 29 Iun 2014 - 20:00

Next
Sus In jos
Ema
Veteran
Veteran
Ema

Data de inscriere : 17/06/2015
Varsta : 22
Localizare : Cluj-Napoca

MesajSubiect: Re: #3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark)   #3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark) I_icon_minitimeMier 16 Sept 2015 - 12:33

Nu s-a mai postat de un an.
SubiectInchis
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: #3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark)   #3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark) I_icon_minitime

Sus In jos

#3 Satul strigoilor (Capitolele lui Mike Dark)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: