Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 In Delicia( Noi şi Andra )

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator
avatar



In Delicia( Noi şi Andra ) Empty
MesajSubiect: In Delicia( Noi şi Andra )   In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeLun Apr 21, 2014 4:26 pm

"In Delicia" mi s-a parut intotdeauna cea mai buna poveste de groaza, dintre toate cele citite de mine si parerea mea a ramas aceeasi pana in prezent. Aceasta este o poveste postata pe vechiul Spectru al Realitatii, dar care a prins o amploare fantastica, impanzind tot internetul. Noi, impreuna cu utilizatorul Andra, am hotarat sa va readucem aminte de aceasta poveste incredibila si sa nu o lasam sa se piarda chiar pe forumul care a facut-o celebra. Respect autoarei!


    Este Sâmbăta. Orologiul din centrul oraşului Vaslui bate ora 12 noaptea.
    Strada este pustie. Doar trei persoane abia se disting in lumina slaba a felinarelor. Suntem noi:Eu, Alexandra si Ana. Ne aflam in fata Deliciei, un restaurant ce a ars cu mult timp in urma, cu gândul de a intra. In fata noastră se afla o fereastra pe care ne cătarăm, pentru ca uşile sunt încuiate. Dincolo de acea fereastra se afla un hol ce duce spre baie si spre restul clădirii. Intram in baie , unde observam ca WC-urile si chiuvetele sunt sparte , si este apa pe jos. Teama creştea in noi cu fiecare clipa cu care stăteam mai mult acolo. In acel moment, când ne pregăteam sa ieşim din acea baie , Alexandra a simţit ceva picurând pe umărul ei. Ne-am hotărât sa ne uitam toate in sus pentru a descoperi sursa, si asta am si făcut. Dar am văzut ceva ce cu siguranţa nu ne aşteptam:deasupra capetelor noastre se afla trupul mutilat al unei persoane spânzurate de lustra.
    Am ţipat intr-un glas cat ne-au ţinut plămânii si am luat-o la fuga pentru a ieşi de acolo...Dar surpriza! Fereastra pe care intraserăm era încuiată. Singurul lucru pe care îl mai puteam face era sa căutam alta ieşire. Am intrat in camera centrala. Flăcările si-au lăsat mult amprenta in aceasta camera, înnegrind totul in jur.
    Speriate deja, am văzut ca pe peretele din spatele tejghelei scris cu ceva roşu: ”Aici ti-e sfârşitul! Vei muri, iar numele ti se va scrie pe pereţii acestei camere!”Ne-am uitat pe pereţi si am descoperit ca intr-adevăr, pe ei erau scrijelite mai multe nume. Dar ne-am gândit ca poate e doar o gluma proasta , si ne-am urcat pe tejghea sa vedem daca scrisul este făcut cu sânge. Ana a fost prima , eu a doua , iar Alexandra a rămas in spatele nostru. Dincolo de tejghea se vedea ceva mişcându-se in întuneric, aşa ca nu am avut curaj sa păşim acolo. Am îndreptat lanternele in întuneric spre locul cu pricina si am observat cu stupoare ca cei ca se mişcau erau nişte şobolani ce se hrăneau din cadavrul unei fete ce părea a fi cam de vârsta noastră. Astfel am descoperit ca scrisul de pe perete este făcut cu sânge, si ca aparţinea acelei fete. Ne-am întors câtre Alexandra cu fetele albe ca varul , si am refuzat sa-i spunem ce văzusem.
    Intru iar mai departe trebuia sa trecem printr-un culoar îngust ce dădea spre bucătărie, mansarda si pivniţă. Uşa bucătăriei era scoasa din balamale si pe suprafaţa ei se distingeau multiple zgârieturi. Am intrat. Aerul era inabusit, si era un miros greu de suportat. Faianţa de pe pereţi era umeda. In capătul bucătăriei se afla un aragaz , iar la câţiva pari de el un frigider. Pe aragaz era o oala in care fierbea ceva. Am ridicat capacul cratiţei, surprinse de ce vedeam. In oala se aflau organe interne ce păreau a fi omeneşti.
    Am scăpat capacul din mana, producând un zgomot puternic. Alexandrei i se faci sete , aşa ca se gândi ca in frigider ar putea fi o sticla cu apa rece, si deschise frigiderul. Insa acolo nu era apa.
    Singurul lucru care se afla i frigider era un cap de femeie. Alexandra trânti uşa frigiderului cat putu de tare , si am luat-o la fuga cat am putut de repede. Când am ieşit din bucătărie am observat ca Ana nu mai era cu noi. Dar n-am avut destul curaj încât sa ne întoarcem acolo. Am urcat scările spre mansarda cu speranţa ca ne vom reîntâlni. Uşa de sus era întredeschisa, aşa ca am împins-o încetişor. Când am păşit înăuntru am simţit ceva moale sub picior,insa nu m-am uitat sa vad ce e, crezând ca e doar un covor.
    Am îndreptat lanternele spre tavan,unde erau spânzurate mai multe persoane. Ne-am apropiat de ei si am observat ca pe câţiva dintre ei ii cunoşteam. Era acolo si profesoara noastră de desen, ceea ce însemna ca zvonurile ca ieşise la pensie erau neadevărate. Ne-am hotărât sa plecam de acolo pentru ca nu era nici o ieşire, când am aflat pe ce calcasem:pe cadavrul mutilat al colegei noastre, aşa ne-am speriat mai rău ca niciodată si am luat-o la fuga pe scări. Am coborât pana in pivniţa. Acolo erau numai lăzi. Am auzit nişte voci stranii , aşa ce am rămas după acele lăzi. Nu am înţeles prea bine ce spuneau,dar din cate am văzut noi păreau a fi satanişti. Am încercat sa ne furişam înapoi pe scări, insa am fost descoperite. Au început sa alerge după noi, si am si fost prinse. Dar când credeam ca nu mai avem scăpare, ei ne-au dat drumul din strânsoare si au făcut un pas in spate. Nu ştiu de ce, dar nu am rămas acolo ca sa aflam. Am luat-o la fuga. Am urcat scările, am trecut pe lângă uşa deschisa a bucătăriei, pe lângă tejghea, iar Alexandra s-a oprit in acea camera, făcând nişte ochi mari. M-am uitat si eu in acelaşi loc pe care îl ţintise ea cu privirea si am rămas surprinsa: Numele prietenei noastre era acum scrijelit pe unul dintre pereţi... Dar pentru ca probabil sataniştii veneau după noi am luat un scaun din acea camera si am forţat cu el fereastra ,m pana ce am reuşit sa o deschidem. Am ieşit de acolo! In fata noastră Soarele se ridica pe cerul întunecat. Nu ne venea sa credeam ca Ana nu mai era in viata. Am rămas cava timp acolo pentru a ne linişti si ne-am tot gândit care o fi fost motivul pentru care noi nu am păţit nimic iar colega noastră da. Si atunci a venit si răspunsul nostru: Jos, pe asfaltul rece se afla cruciuliţa Anei, care probabil ii căzuse de la gat înainte de a intra. Am luat-o cu noi,si ne-am îndreptat speriate spre casa. Nu am spus nimic despre cele întâmplate părinţilor noştri. Cat despre Ana...Politia a căutat-o tip de câteva zile, si pentru ca nu au găsit-o, au închis cazul.

                     Va urma...


Utilizatorul Andra va posta partea a doua a acestei povesti.
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

In Delicia( Noi şi Andra ) Empty
MesajSubiect: Re: In Delicia( Noi şi Andra )   In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeLun Apr 21, 2014 4:32 pm

wow e super! Andra pune next
Sus In jos
Anna
Veteran
Veteran
Anna

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 181
Data de inscriere : 27/07/2013
Varsta : 24
Localizare : In spatele tau :P

In Delicia( Noi şi Andra ) Empty
MesajSubiect: Re: In Delicia( Noi şi Andra )   In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeLun Apr 21, 2014 4:41 pm

Neeext Very Happy imi place povestea Razz
Sus In jos
Cosmar
Spammer
Spammer
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 595
Data de inscriere : 31/12/2013

In Delicia( Noi şi Andra ) Empty
MesajSubiect: Re: In Delicia( Noi şi Andra )   In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeLun Apr 21, 2014 4:59 pm

Incredibil :shock: Nam cuvinte. Doar ceva mai am de spus Next
Sus In jos
DeliaCriss
Incepator
Incepator
DeliaCriss

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 31
Data de inscriere : 27/12/2013
Varsta : 24

In Delicia( Noi şi Andra ) Empty
MesajSubiect: Re: In Delicia( Noi şi Andra )   In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeLun Apr 21, 2014 6:37 pm

Stiu povestea de cand eram mai mica Smile Tot de aici o stiu Razz Este si preferata mea, chiar ma bucur ca ati postat-o. Imi era dor de ea Very Happy  :SN: :SN: 
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

In Delicia( Noi şi Andra ) Empty
MesajSubiect: Re: In Delicia( Noi şi Andra )   In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeMar Apr 22, 2014 6:48 pm

Wow O.o Pacat ca inceputul totusi a fost putin cam grabit, dar restul e wow...si ce e cu acei satanisti? O.o Chiar vreau next, pacat ca nu stiam de vechiul spectru...
Sus In jos
DrAcUsOr
Veteran
Veteran
DrAcUsOr

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 179
Data de inscriere : 21/04/2014
Varsta : 22
Localizare : In Cautarea Lui Dracu!

In Delicia( Noi şi Andra ) Empty
MesajSubiect: Re: In Delicia( Noi şi Andra )   In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeMar Apr 22, 2014 7:02 pm

Wow o_O CEA MAI TARE POVESTE VREAU NEXT CĂ DE NU MOR PE LOC o_O o_O
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

In Delicia( Noi şi Andra ) Empty
MesajSubiect: Re: In Delicia( Noi şi Andra )   In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeMier Apr 23, 2014 3:48 pm

next odata ma ti in suspams
Sus In jos
[Leg] Green Angel
Veteran
Veteran
[Leg] Green Angel

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 246
Data de inscriere : 07/03/2014
Varsta : 25
Localizare : La batut Tzigani :D

In Delicia( Noi şi Andra ) Empty
MesajSubiect: Re: In Delicia( Noi şi Andra )   In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeMier Apr 23, 2014 4:23 pm

_____|
|____| Super Lovestruck NEXT Very Happy :affraid: 
( O O )
( 0 )
----
Sus In jos
DrAcUsOr
Veteran
Veteran
DrAcUsOr

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 179
Data de inscriere : 21/04/2014
Varsta : 22
Localizare : In Cautarea Lui Dracu!

In Delicia( Noi şi Andra ) Empty
MesajSubiect: Re: In Delicia( Noi şi Andra )   In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitimeVin Apr 25, 2014 1:48 am

Nu mai bagi next?
Sus In jos
Continut sponsorizat





In Delicia( Noi şi Andra ) Empty
MesajSubiect: Re: In Delicia( Noi şi Andra )   In Delicia( Noi şi Andra ) I_icon_minitime

Sus In jos
 
In Delicia( Noi şi Andra )
Sus 
Pagina 1 din 3
 Subiecte similare
-
» LA MULTI ANI ANDRA!!! :D
» Andra feat Marius Moga-Atata timp cat ma iubesti

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: