Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

AcasaPortalCăutareÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Ultimele subiecte
» Dincolo de Oglinda - Un alt "Eu"
Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 10:21 pm Scris de MMiauti

» Anime - Another
Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 8:13 pm Scris de MMiauti

» Hi miau !
Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 7:55 pm Scris de Sakumo

» A Christmas Story
Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 10:36 pm Scris de Sakumo

» Trei povesti scurte
Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 9:11 pm Scris de Sakumo

» Cuptorul
Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeMier Dec 16, 2020 10:17 am Scris de Hanamura

» hello
Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeSam Noi 28, 2020 2:19 pm Scris de Sakumo

» A Pizza Delivery
Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeMar Noi 24, 2020 5:52 pm Scris de Sakumo

» Short Horror Stories
Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeSam Noi 07, 2020 11:37 pm Scris de Sakumo

» Diferite superstitii
Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 2:13 pm Scris de Hanamura

» Ouija [Halloween Story]
Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeMar Oct 27, 2020 12:57 am Scris de Hanamura

» Cazul Lukacs Dalma
Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeLun Oct 26, 2020 12:26 pm Scris de Hanamura

» [Portofoliu] Crystal Snow
Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeMar Oct 20, 2020 1:23 pm Scris de Hanamura

» Babysitting
Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeMar Oct 13, 2020 9:27 am Scris de Hanamura

» Razboiul
Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeLun Oct 12, 2020 3:18 pm Scris de Sarah chan

» Zoom Call
Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeDum Oct 11, 2020 10:45 pm Scris de DedeDali

» School Email
Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeVin Oct 02, 2020 5:39 pm Scris de Mihai

» Ice dancer in the garden of love [YYH FanFiction]
Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 10:29 pm Scris de Crystal Snow

» Hey prieteni ^^
Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:16 pm Scris de Eloise

» Dezastrul din San Andreas
Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:14 pm Scris de Sarah chan

Staff Online
Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Daca nu ai acces la cont

In cazul in care esti un membru vechi care si-a uitat parola, intra pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou administratorului Sakumo.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

Varcolac sau Vampir ?

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
Gabriellaa2
Expert
Expert
Gabriellaa2

Data de inscriere : 19/04/2014
Varsta : 21

Varcolac sau Vampir ?  Empty
MesajSubiect: Varcolac sau Vampir ?    Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeSam Apr 19, 2014 1:58 pm

Buna,eu sunt Mia,am aproape 17 ani si sunt atrasa intr-un mod ciudat de paranormal. Very Happy
Astazi ma certasem din nou cu parintii si cu fratele meu mai mare Andrei si am plecat din casa trantind usa zgomotos,in spatele meu venea Andrei alergand,ma prinde din urma si imi spune :
-Mia,intoarcete acasa,lasane sa iti explicam de ce ti-am ascuns asta..
-De ce sa ma intorc Andrei ? Ca sa ma mintiti din nou ? Nu mersi..si pana ca fratele meu sa mai spuna ceva..am disparut de acolo atat de repede incat nici eu nu imi pot explica cum am facut-o..Surprised
M-am dus la prietena mea Lylyen si i-am povestit tot,ea ma facut sa inteleg ca nu am procedat bine si ca trebuie sa ma duc acasa..probabil "parintii mei" si-au facut griji..dar nu cred asta..
pe la 23:50 ma duc acasa,dar pentru a ajunge acasa trebuie sa traversez padurea,nu stiu de ce dar nu imi era teama..Eram in mijlocul padurii,cand deodata se aude un zgomot in spatele meu Surprised ..ma intorc,nu era nimeni asa ca imi continui drumul..dupa vro 4 minute se aude din nou dar acum parca mai aproape..ma intorc din nou dar de data asta spun :
-Hai nu va mai tineti de glume prostesti..nu mai incercati sa ma speriati,nu merge..dar nimeni nu spune nimic..asa ca merg in continuare..la acelasi interval de timp iar se aude acel zgomot dar acum era exact in spatele meu..ii puteam simti prezenta si mi-am dat seama ca era ceva dar nu era uman..ma intorc incet si acolo era un baiat cam de vro 18 ani ,cu par roscat cu ochii caprui si cam inalt..mai multe nu am observat ca deodata nu stiu ce sa intamplat..dar simt ca imi pierd cunostinta..Dupa ceva timp ma trezesc intr-o camera frumos mobilata cu pereti albastii si cu un geam pe care intrau razele soarelui care ma cam deranjau dar nu stiu de ce..semana mult cu camera mea..aveam o durere incredibila de cap..si se aude usa,eu ma prefac ca dorm crezand ca este fratele meu si nu mai aveam chef de cearta..dar nu era asa..pe usa intra...Surprised

NEXT la o parere Kiss
P.S. Sper sa va placa Very Happy
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 102
Localizare : Neverland

MesajSubiect: Re: Varcolac sau Vampir ?    Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeSam Apr 19, 2014 2:01 pm

1) pune next ca ai o parere si imi place mult
2) pot aparea in poveste ca personaj pozitiv?
Sus In jos
Mary
Spammer
Spammer
Mary

Data de inscriere : 02/02/2014
Varsta : 20
Localizare : Bârlad

MesajSubiect: Re: Varcolac sau Vampir ?    Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeSam Apr 19, 2014 2:50 pm

Interesant, next
Sus In jos
Gabriellaa2
Expert
Expert
Gabriellaa2

MesajSubiect: Re: Varcolac sau Vampir ?    Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeSam Apr 19, 2014 2:54 pm

Da sigur o sa te pun :*
O sa pun next mai tarziu sa il termin si il voi pune
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 24
Localizare : Romania

MesajSubiect: Re: Varcolac sau Vampir ?    Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeSam Apr 19, 2014 3:04 pm

Bravo,imi place povestea,daca doresti vreau sa ma pui si pe mine in poveste ca personaj negativ.. :SL: :SN:
Sus In jos
[Leg] Green Angel
Veteran
Veteran
[Leg] Green Angel

Data de inscriere : 07/03/2014
Localizare : La batut Tzigani :D

MesajSubiect: Re: Varcolac sau Vampir ?    Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeSam Apr 19, 2014 3:19 pm

La mine place :)Apropo, as vrea sa apar si eu ca personaj negativ care il uraste pe Marius Laughing)) Next
Sus In jos
Gabriellaa2
Expert
Expert
Gabriellaa2

MesajSubiect: Re: Varcolac sau Vampir ?    Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeSam Apr 19, 2014 3:21 pm

Bine..pun next pana la 7 daca o termin..cel mult 8 Very Happy
Sus In jos
Gabriellaa2
Expert
Expert
Gabriellaa2

MesajSubiect: Re: Varcolac sau Vampir ?    Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeSam Apr 19, 2014 3:48 pm

Pe usa intra un baiat inalt..era acelasi baiat pe care il vazusem in padure..dar mai era cu cineva..
-Ale,se pare ca nu sa trezit,te rog,cat timp voi fi plecat ai grija de ea..nu vreau sa pateasca nimic..
-Bine Razvan,te rog ai grija calatoria ta poate fi grea si plina de pericole..
-Da Alle am sa am grija..acum trebuie sa plec..cam in 3 zile voi veni acasa..nu o lasa sa plece..
-Bine,asa am sa fac...si baiatul parasi camera..
Dupa ce auzisem asta eram sigura ca nu ma aflu acasa..Dupa ce nu mai aud nimic prin camera ma ridic din pat,durerea de cap persista si nu ma pot tine pe picioare si cad jos..facand zgomot si in urmatoarea secunda Ale aparu in camera,ma ridica de jos si imi spune :
-O Doamnee..ai grija te poti rani daca continui asa..
Eu ma uit speriata la ea si o intreb :
-Cine esti tu si ce caut aici ?
-Eu sunt Alexandra dar imi poti spune Ale..aici te-a adus fratele meu..
-Dar de ce ma adus aici ? Ce vreti de la mine ?
-Te-a adus aici pentru ca trebuie sa fii in siguranta..
-Dar de cine trebuie sa ma protejati ? Si de ce ?
-Draga mea iti voi raspunde la toate intrebarile dar asteapta pana diseara la cina,acum trebuie sa te odihnesti..presupun ca inca te mai doare capul..
-Bine..spun eu si ma pun sa dorm agitata..
Ea paraseste camera si se lasa liniste...cand ma trezesc...Ale era pe marginea patului astepta ca eu sa ma trezesc..:
-O,te-ai trezit, cum te mai simti ? Spuse ea..
-Sunt bine..multumesc de intrebare..
-Bine..vezi ca ai niste haine in dulap,schimbate si dupa vii jos..sa luam cina..
-In regula..voi veni imediat..
Ea pleaca..si eu iau din dulap o rochita rosie,de culoarea sangelui,o rochita superba...si cand eram gata sa cobor jos,inchid luminasi Geamul se sparge
Sus In jos
Gabriellaa2
Expert
Expert
Gabriellaa2

MesajSubiect: Re: Varcolac sau Vampir ?    Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeSam Apr 19, 2014 3:49 pm

Next la cateva pareri Very Happy
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 24
Localizare : Romania

MesajSubiect: Re: Varcolac sau Vampir ?    Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitimeSam Apr 19, 2014 4:03 pm

Mor de nerabdare..Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Varcolac sau Vampir ?    Varcolac sau Vampir ?  I_icon_minitime

Sus In jos

Varcolac sau Vampir ?
Sus 
Pagina 1 din 10Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: