Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Civitas Ossa (Cu membrii forumului)

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator
avatar



Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Civitas Ossa (Cu membrii forumului)   Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mar 12, 2014 11:02 pm

-Alessa
-164 de ani
-Prințesă a timpului
-Exilată - reprofilată, adoptând ulterior identitatea unei vrăjitoare a elementelor, sub numele Any (deci și cu puterile unei prințese a timpului, doar că, pentru început, ascunse, și cu puterile unei vrăjitoare a elementelor, pe care le și folosesc de la început)
-sensibilă, curajoasă. Nu se lasă doborâtă de frică. Ajutătoare, nu suportă să vadă persoane suferind și face tot posibilul pentru a le ajuta, dar și nesimțită, tupeistă și cam irascibilă Razz (nu mereu)
-înaltă, păr lung, șaten deschis și șuvițat, ochi negri Very Happy

Dalia
-idem Alessa, mai puțin:
-ascunsă sub numele Dali
-insensibilă, curajoasă, tupeistă nesimțită, irascibilă (mai mereu), loială
-micuță de statură, păr mediu ca lungime, ochi căprui spre verzi

Cam asta am vrea, dacă ești și tu de acord, și să fim surori, iar cu tine prietene. (când ne țineam adevărata identitate ascunsă, căci, fiind prințese, în realitate eram... ceva mai sus Razz Dar să aflați mai târziu cine suntem cu adevărat, dacă vrei și tu) Very Happy
Sus In jos
Lore
Expert
Expert
Lore

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 113
Data de inscriere : 12/03/2014
Varsta : 24
Localizare : Wonderland

Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Civitas Ossa (Cu membrii forumului)   Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Mar 14, 2014 12:22 am

Cap I.
Lory's point of view:
Cu cat inaintam mai mult cu atat zidul prindea marimi de proportii uriase. Am plecat acum 200 de ani. Micutul si dragul meu satuc Pax Village, numit acum Civitas Ossa, era imprejmuit tot de un zid de piatra. Iar dupa vibratiile transmise este clar ca vrajitoarele elementelor l-au creat. Dar de ce? Si mai important. Cum au reusit sa lucreze impreuna? Intrebari ale caror raspunsuri am sa le aflu. Evident.
Ajunsa in sfarsit langa zid, acesta emana un fel de unda electrica, ce-mi facea urechile sa tiuie. Dracie. Am inceput sa merg de-a lungul acestuia. Soarele se scufunda incet la orizont, lasand dare palide de roz, galben si portocaliu. Era liniste, auzindu-se doar pasii mei care parca ar fi calcat pe cioburi. Eu cu sapca in cap, niste pantaloni militaresti in culoarea vomei, indesati jos in cizme de cauciuc murdare de namol si tricou negru spalacit patat de sudoare, imi taram ruxacul dupa mine, fiind aproape nerabdatoare sa-mi mai revad din prieteni. Daca m-as vedea mi-ar fi mila de mine.
Dupa aproape jumatate de ora zaresc o urma de civilizatie. O intrare in oras, dar cu bariera si stand la panda cativa strajeri. Ok. Asta e ciudat. Ajung acolo, acestia holbandu-se la mine ca la felul 14, apoi unul rosteste:
-Actele dumneavoastra va rog. Daca nu dispuneti de ele, trebuie sa faceti cale intoarsa.
-Ma boracule, am 670 de ani, nu cred ca am nevoie de acte pentru a-mi atesta existenta da? Acum lasa-ma sa trec pana nu trag carnea de pe tine si ma scobesc intre dinti cu oasele tale.
Amandoi fac ochii mari. Unul da un telefon, ma roaga sa astept, apoi imi intinde o sticla cu apa. O dau pe gat, apoi fac mototol din ea aruncand-o pe jos. Dupa alta jumatate de ora soseste o masina neagra. Din ea coboara un tip.
Imbracat la patru ace, isi aseaza sacoul negru, aruncandu-mi o privire patrunzatoare. Avea ochii mãrii, un albastru-verzui sclipitor in contrast cu pielea palida.
-Oh, hei Ionut. Ce placere sa te revad.
-Nu pot spune acelasi lucru.
-Nu cred ca am mai intalnit pe cineva care sa nu-mi duca dorul. Ii spun prietenos.
Cine este el? Ionut. Are 569 ani, cred. Vechi prieten. Creatura care in trecut s-ar fi numit "cavaler al noptii". Manipuleaza intunericul, de aici alte puteri interesante cum ar fi producerea cosmarurilor catre o anumita persoana. Oricum, nu e prea prietenos.
-Kalvin, mi-a cerut sa te duc la el. Urca in masina. Imi spune acesta ranjind
-Kalvin? Oh la ultima verificare il lasasem in cripta cu un arsatal infipt in inima.
-S-au schimbat multe. Ai de ales. Ori te urci in masina, mergi la Kalvin si de azi nu mai poti parasi orasul, sau pleci si nu te mai intorci.
~4 ore mai tarziu~
Ce pot spune. Am ramas, vrand neaparat sa aflu tot si sa-i demonstrez lui Kalvin ca eu pot schimba totul, eu ii pot intoarce lumea perfecta pe dos, eu ii pot transforma conducerea intr-un iad. Dar sa povestim ce s-a intamplat dupa ce Ionut mi-a dat libertate de alegere. Ce dragut. In fine. Evident ca am urcat in masina fiind condusa la Kalvin.
Am luat aminte pe drum la alte grozavii. Orasul era incojurat de padure, ce se intindea cam pe 50 de km, apoi padurea era inconjurata de zidul de piatra. Rostul acestei dispuneri pe straturi? Pai esta aceala de a opri plecarea oricarei creaturi. In fine Kalvin mi-a povestit tot. Dupa plecarea mea de acum 200 de ani, alte creaturi, au parasit si ele satul ajungand printre oameni si facand ravagii. De aici toate miturile aflate in oamenire desre varcoalaci, vampiri, vrajitoare, demoni etc. Care sunt adevarate. Kalvin a vrut sa ne pastreze existenta secreta asa ca a creeat acest sistem.
Originalii sunt tratati regeste intr-o parte a orasului din cate am inteles. Iar provenitii, au servicii normale, antrenamente, scoli si chestii. O viata ca asta e nasoala. Ei n-au libertate. Oricum, Kalvim mi-a oferit gazduire regeasca. Am refuzat. Da, din cate se pare aveam sa traiesc intr-un fel de camin al provenitilor. De fapt locul in care ma aflu acum si meditez holbandu-ma la tavan.
Ideea e ca orasul asta e plin numai de creaturi. Ne putem spune creaturi sechestrate, pentru ca nu dispunem de intreaga libertate, iar sa traiesti asa pentru toata vesnicia. Ei bine, e destul de mult.
Ale noutati ar fi ca de la an la an, apar diferite specii noi. Ceea ce e interesant. Insa majoritatea mor, neavand stransa legatura de sange cu originalii. Civitas ossa e imens se poate spune, plin de tehnologie. Nimic pitoresc sau macar ceva care sa-ti dea vreun indiciu a existentei unui sat numit Pax Village.
Atat decoamdata. Imi pare sincer rau ca nu ati aparut toti, dar faceam un ghiveci si nu se intelegea nimic. Aceasta e doar o introducere, iar la next, care apare peste 2, 3 zile o sa apara aprox toate personajele. Inca odata scuze, nu va suparati. Cat despre groaza, ea isi face prezenta mai tarziu cand incepem actiunea.
P.s: proveniti= termen pentru descendentii originalior
arsatal=pumnal vrajit
Sus In jos
Victor
Veteran
Veteran
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 192
Data de inscriere : 16/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Pitesti

Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Civitas Ossa (Cu membrii forumului)   Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Mar 14, 2014 8:23 am

E genial.
Continua si asta cat mai repede. Si ai un talent aparte la chestiile astea,dupa cum descrii si ce cuvinte alegi.
 :SN: :SN: :SN: :SB: :SB: :S+: :S+: :SB:
Sus In jos
DeliaCriss
Incepator
Incepator
DeliaCriss

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 31
Data de inscriere : 27/12/2013
Varsta : 24

Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Civitas Ossa (Cu membrii forumului)   Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Mar 14, 2014 7:21 pm

Interesant, felicitari! Smile :SN: :SN:
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Civitas Ossa (Cu membrii forumului)   Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Mar 14, 2014 8:25 pm

Ce imi place cum descrie Lore Smile Next te rog Razz
Sus In jos
Anna
Veteran
Veteran
Anna

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 181
Data de inscriere : 27/07/2013
Varsta : 24
Localizare : In spatele tau :P

Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Civitas Ossa (Cu membrii forumului)   Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 15, 2014 9:28 am

Neeext Razz
Sus In jos
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Civitas Ossa (Cu membrii forumului)   Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 15, 2014 12:49 pm

next si pune cine spune replica ca m-am incurcat, si nu cred ca doar eu
Sus In jos
Lore
Expert
Expert
Lore

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 113
Data de inscriere : 12/03/2014
Varsta : 24
Localizare : Wonderland

Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Civitas Ossa (Cu membrii forumului)   Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Mar 16, 2014 2:57 pm

Lory's point of view:
Era aproape ora 16, iar eu tot in pat ma aflam. Kalvin imi oferise cazare la caminul provenitilor care nu au familii. Probabil ar fi cazul sa cobor. M-am ridicat mecanic de pe pat, aflandu-ma inca in costumatia nasoala. Usa a scos un scartait enervant cand am deschis-o, ceea ce m-a facut sa strang clanta in mana pana a crapat. Lucruri ieftine.
Incep sa merg de-a lungul holului pe unde erau insirate alte camere numerotate. Ajunsa in capul scarilor, cobor doua etaje ajungand la parter intr-un living decorat in stil rustic. Prea anost. Chiar nu-mi place locul asta. Ma asez pe un fotoliu in timp ce-mi trosnesc degetele. O sa inceapa sa apara provenitii, asa ca vreau sa par cat mai prietenoasa.
Trec 10 minute, mai trec 5, mai trece o jumatate de ora si nici o miscare. Da-o incolo de treaba ca doar nu sunt singura in camin. Ma ridic iritata, facand pasi mari catre iesire. Ei, dar ce sa vezi. Exact in acel moment intra o blonda cu un pahar de plastic in mana plin cu ciocolata calda. Pe cine s-a varsat continutul? Pe mine. Amandoua eram pe jos. Imi trage o privire furioasa si cu ocazia asta o analizez si eu. Avea trasaturi fine cu ochi mari verzi ca de jad, cu o fetisoara miniona incadrata de bucle aurii.
Ea: Ce-ar fi sa te uiti pe unde mergi?
Eu: Ce-ar fi daca ai purta o pereche de ochelari?
Ea: Eu te-am intrebat prima.
Eu: Si eu ti-am raspuns cu o alta intrebare.
Ne mai privim pret de cateva secunde, apoi incepem sa radem amandoua. Ea se ridica, apoi imi intinde mana in semn de pace ajutandu-ma sa ma pun si eu pe picioare. Realizez si ca e mai inalta ca mine cu un cap.
Ea: Eu sunt Andra, imi pare bine.
Eu: Loredana, dar poti sa-mi spui Lore sau Lory si mie-mi pare bine.
Andra: Ãmm. Scuze pentru tricou
Eu: A avut si zile mai bune.
Spre surprinderea mea se ofera sa-mi imprumute niste haine. Ce pot spune. Dragut din partea ea. Mergem la ea in camera. Lucru interesant. Ea se afla la doua usi distanta de a mea. Initial imi da niste blugi si-o bluza cu maneci stramte, dar nu am flexibilitate in costumatia asta asa ca imi aleg eu o pereche de pantaloni de trening gri si un tricou larg pe umar negru. Ea se stramba la alegerea mea.
Eu: Daca nu iti plac hainele astea, de ce le mai ai in dulap?
Andra: Nu stiu. Poti sa le pastrezi. Chiar nu am de gand sa le port.
Zambesc in semn de multumire. Chiar daca pantalonii erau cam lungi, imi placeau.
Andra: Si...erm...ce creatura esti?
Eu: Sunt varcolac.
Andra: Ador forma voastra animalica.
Eu: De fapt doar varcolacii proveniti sunt lupii aia draguti si mari. Originalii ca mine au o forma...ei...hidoasa.
Se uita lung la mine.
Andra: Pai ca original de ce stai aici?
Eu: Asa i-am cerut lui Kalvin. Oricum poveste lunga. Tu esti vrajitoare nu?
Andra: Ai stiut dupa miros, varcolacii originali au simturi dezvoltate si in forma de umana. De fapt a ce miros vrajitoarele?
Eu: Suc de pucioasa.
Andra: Eww. Trebuie mai mult parfum. Da haida jos sa faci cunostinta cu ceilalti.
Dau din cap in semn de confirmare. Provenitii sunt mult mai prietenosi decat originalii care se cred superiori. Si stiu ca si eu sunt tot un original, dar nu exagerez legat de asta. In living erau foarte multe creaturi. Ei da mai devreme unde ati fost fratilor. Andra ma trage de mana meragand tinta spre doua fete aflate intr-un colt retras.
Andra: Hei gasca. Ea e Lore. Lore ea e gasca. De fapt nu e chiar toata, dar mna.
Zambesc prietenos apoi ma asez langa ele. Nadia este o micuta vrajitoare si spun micuta pentru ca are 100 de ani. Este mai inalta ca mine, de fapt, in general vrajitoarele sunt inalte. Asta si faptul ca eu sunt scunda. Nadia se uita la mine cu ochii de culoarea mahonului posedand o sclipire entuziasta. Anna, in schimb, isi arata dezinteresul si plictiseala in timp ce se juca cu o sfera pe degete.
 Atat Nadia, cat si Anna dadeau dovada de o frumusete aparte, amandoua fiind puse in antiteza un de cealalta. Nadia cu par castaniu si ochi ciocolatii, iar Anna cu par auriu si ochi de un albastru marin pus in evidenta de tusul negru cu care era data. Poti spune ce vrei despre vrajitoare, dar nu si ca sunt urate.
Toate patru ne-am lansat intr-o conversate despre istoria orasului, amintindu-ne ce mai stim despre Tardeus si moartea sa subita de atunci. De asemenea, ne gandeam si la instrumentele ale conducerii. Prinse in discutie nu realizam cand printre noi se strecoasa o silueta masculina.
El: Bau!
Andra: Hei Cosmin.
Cosmin: Sa fiu al naibii asta seara e luna bocitoare si ies grovarii din pamant. Cica sunt de 3 ori mai puternici si...cine esti tu?
Intreaba satenul incruntat avand o expresie derutata in ochi ce-i tulbura culoarea acestora asemeni ciocolatei calde.
Anna: Cosmin ea e Lore, un original varcolac, Lore el e Cosmin un tip gen Spider-man numai ca poate controla si electricitatea, are 566 de ani. Batran da-l incolo.
Cosmin: 1. Prefer termenul de ninja. 2. Original? Foarte tare. 3. Vi cu noi la vanatoare de grovari?
Eu: Erm,...da, cred. Adica eu n-am mai fost de 200 de ani, ce sunt aia grovari?
Nadia: Gen zombie. Sunt provenitii care mor repede deoarece n-au legatura stransa cu sangele originalilor. Si dupa ce mor la fiecare luna plina ies din morminte si umbla prin padure, in oras n-au cum sa ajunga datorita campului magnetic.
Andra: Da, dar noua ne place sa-i vanam. Sunt doar corpuei goale care umbla si amnanca tot ce misca daca-l prind, insa au i viteza destul de mare. Si in general la lunile bocitoare, cum e in seara aceasta, puterea lor creste. O sa fie distractiv.
Eu: Interesant. Normal ca vin
Cosmin: Pai ok, o sa mai vina si Any, Dali si l-am convins si pe Neon. Oricum ne vedem diseara dupa stingere fetelor trebuie sa plec. Pa
Ii facem cu mana in timp ce alearga in sus pe scari. Ma ridic si eu vrand sa merg sa ma odihnesc. Am rugat-o pe NAdra sa ma trezeasca atunci cand va trebui sa plecam, apoi m-am indreptat spre camera mea. Deschis usa, iar pe pat statea insins Ionut.
Eu: ai intrat pe geam nu?
Ionut: Ce deducere..vrei un premiu?
Eu: Tot reterd esti.
Ionut: Stii n-am chef de copilarii, am venit sa te evertizez. Bine ar fi a nu mergi cu acel grup, nu stii de fapt in ce consta vanatoarea.
Eu: Esti mana dreapta a lui Kalvin, as preferea sa nu-i spui de vanatoare pentru ca nu vreau ca noii mei prieteni sa dea de probleme. Sau in caz contrar iti inchid eu gura.
Rade infundat, apoi se indreapta spre fereastra sarind pe pervezul acesteia si cu o ultima privire sarcastica sare.
Alerg catre geam si ma uit dupa el vaznd doar o forma neclara ce se imbina cu intunericul.
Eu: Esti o vaca!
Inchid fereastra apoi ma pun in pat adorminnd repede.

Hmm, asta a fost cap II. In capitolul urmator o sa apara si personajele care nu au aparut acum si o sa fie putine actiune acum ca am trecut de intriduceri si toate cele. Sper ca v-a placut :3
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Civitas Ossa (Cu membrii forumului)   Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Mar 16, 2014 3:05 pm

Andra : - A ce miros vrajitoarele ?
Lore : - A suc de pucioasa .
Cea mai tare faza ever :lol!:
 :lol!: :SL: :SL: :SN: :SC: 
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Civitas Ossa (Cu membrii forumului)   Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Mar 16, 2014 3:10 pm

Ieeee :3 Mergem sa vanam gropari  :lol!: :lol!:  Foarte, foarte tare! :SN:  :SN: :SN: :SN: :SN:  #me gusta Razz
Sus In jos
Continut sponsorizat





Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Civitas Ossa (Cu membrii forumului)   Civitas Ossa (Cu membrii forumului) - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Civitas Ossa (Cu membrii forumului)
Sus 
Pagina 2 din 5
 Subiecte similare
-
» Membrii forumului.
» O poveste cu membrii forumului!
» O poveste cu membrii forumului
» Poveste cu membrii forumului
» O poveste cu membrii forumului

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: