Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

AcasaPortalCăutareÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Ultimele subiecte
» Dincolo de Oglinda - Un alt "Eu"
Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 10:21 pm Scris de MMiauti

» Anime - Another
Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 8:13 pm Scris de MMiauti

» Hi miau !
Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 7:55 pm Scris de Sakumo

» A Christmas Story
Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 10:36 pm Scris de Sakumo

» Trei povesti scurte
Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 9:11 pm Scris de Sakumo

» Cuptorul
Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeMier Dec 16, 2020 10:17 am Scris de Hanamura

» hello
Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeSam Noi 28, 2020 2:19 pm Scris de Sakumo

» A Pizza Delivery
Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeMar Noi 24, 2020 5:52 pm Scris de Sakumo

» Short Horror Stories
Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeSam Noi 07, 2020 11:37 pm Scris de Sakumo

» Diferite superstitii
Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 2:13 pm Scris de Hanamura

» Ouija [Halloween Story]
Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeMar Oct 27, 2020 12:57 am Scris de Hanamura

» Cazul Lukacs Dalma
Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeLun Oct 26, 2020 12:26 pm Scris de Hanamura

» [Portofoliu] Crystal Snow
Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeMar Oct 20, 2020 1:23 pm Scris de Hanamura

» Babysitting
Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeMar Oct 13, 2020 9:27 am Scris de Hanamura

» Razboiul
Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeLun Oct 12, 2020 3:18 pm Scris de Sarah chan

» Zoom Call
Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeDum Oct 11, 2020 10:45 pm Scris de DedeDali

» School Email
Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeVin Oct 02, 2020 5:39 pm Scris de Mihai

» Ice dancer in the garden of love [YYH FanFiction]
Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 10:29 pm Scris de Crystal Snow

» Hey prieteni ^^
Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:16 pm Scris de Eloise

» Dezastrul din San Andreas
Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:14 pm Scris de Sarah chan

Staff Online
Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Daca nu ai acces la cont

In cazul in care esti un membru vechi care si-a uitat parola, intra pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou administratorului Sakumo.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

Legenda celor 4 elemente

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
XiulianX
Avansat
Avansat
XiulianX

Data de inscriere : 19/11/2013
Varsta : 21
Localizare : Oriunde o_O

Legenda celor 4 elemente Empty
MesajSubiect: Legenda celor 4 elemente   Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeDum Mar 02, 2014 9:08 pm

Inainte sa incep sa scriu as vrea sa va spun ca cn vr sa fie pus in poveste sa spuna deoarece nu vr sa pun pe cnv in poveste apoi sa se supere ca vezi doamne dc lam pus:D:D Very Happy Very Happy 

Capitolul 1:Introducerea

Salut ma numesc Iulian am 13 ani si astazi o sa va povestesc ce mi sa intamplat.
Era o zi de vara era vineri ora 8 dimineata ca de obicei singur parinti mei erau plecati cateva luni la niste prieteni apropiati de familie iar eu asteptam sa vina matusa mea ea trebuia sa stea cu mn pana se intorc parinti mei
Cum stateam eu se facuse ora 10 am inceput sa ma panichez dc oare nu mai venea matusa mea dar am inceput sa ma calmez si mam pus la TV ince incet am adormit incepusem sa visez urmatorul lucru
''Eram intrun palat imens si din senin in fata mea a aparut un mos inbracat intro roba neagra acesta mia zis
Mosul:Tu esti alesul!Tu trb sa unesti cele 4 elemente
Eu:Nici nu stiu cum sa fac asta
Mosul:Ai incredere in tn!Trb sa te grabesti altfel intunericul va stapani lumea''
Ma trezisem din acel vis confuz eram transpirat dar din mirarea mea langa mn era un document foarte vechi atunci am inceput sa citesc din el
Se numea Legenda celor 4 elemente
''Elementele sunt :Apa,Foc,Pamant si Aer odata la o mie de ani sunt alesi 4 oameni care va trb sa duca lupta la sfarsit,mai spunea si ca sunt 4 elemente bune si 4 rele adika exista elementul Foc bun si elementul Foc rau cele bune erau conduse de regina luminii si cele rele de regele intunericului''
''Fiecare element are cate un semn care ai da puterea de a stapani elementul corespunzator de ex:
Focul are ca semn Dragonul
Pamantul are ca semn O Cartita
Aerul are ca semn un Vultur
Iar Apa are ca semn un Delfin''
Dupa ce am citit acest document am inceput sa fie speriat deoarece aveam ca semn din nastere pe mana chiar un Delfin
Oare eu sunt.....

Sper ca va placut si astept multe multe pareri
Si in caz ca vi se pare scurt promit pe urmatorul o sal fac mai lung
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 19
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Legenda celor 4 elemente   Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeDum Mar 02, 2014 9:12 pm

Interesanta poveste!Astept next!
P.S.:Daca vrei, pune-ma pe mine ca fiind regina luminii!
Sus In jos
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 18
Localizare : In lumea Anime

MesajSubiect: Re: Legenda celor 4 elemente   Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeDum Mar 02, 2014 9:16 pm

pe mine ma pui aer pls? si next
Sus In jos
XiulianX
Avansat
Avansat
XiulianX

MesajSubiect: Re: Legenda celor 4 elemente   Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeDum Mar 02, 2014 9:17 pm

ok doar spunemi care dintre voi e alexy sau byby

si da cosmin poti sa fii aer
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 19
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Legenda celor 4 elemente   Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeDum Mar 02, 2014 9:17 pm

Byby
Sus In jos
Cosmar
Spammer
Spammer

Data de inscriere : 31/12/2013

MesajSubiect: Re: Legenda celor 4 elemente   Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeDum Mar 02, 2014 9:19 pm

SI EU VREAU Razz alegi tu personajul negativ sau pozitiv + elemntul sau puterea

Ultima editare efectuata de catre ИIGHTMAЯE! in Dum Mar 02, 2014 9:52 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Legenda celor 4 elemente   Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeDum Mar 02, 2014 9:22 pm

Si noi vrem Smile
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Legenda celor 4 elemente   Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeDum Mar 02, 2014 9:23 pm

Iti dau sfatul meu : SA NU FACI POVESTE PE PERSONAJE ! Ar fi complet diferit daca ai avea personaje propii . Asculta-ma .  :geek: 
Sus In jos
Ale
Spammer
Spammer
Ale

Data de inscriere : 27/10/2013
Varsta : 20
Localizare : In patutul meu cald si moale de unde nu ma va putea lua NIMENI O.O

MesajSubiect: Re: Legenda celor 4 elemente   Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeDum Mar 02, 2014 9:24 pm

Si eu vreau! P.S:As vrea sa fiu element de gheata. ^.^ Smile
Sus In jos
XiulianX
Avansat
Avansat
XiulianX

MesajSubiect: Re: Legenda celor 4 elemente   Legenda celor 4 elemente I_icon_minitimeDum Mar 02, 2014 9:37 pm

Capitolul 2:Aerul

Deci se pare ca eu eram elementul Apa deci trebuie sa plec repede in cautarea celorlalte elemente dar cum sa fac asta nici nu stiu sa controlez apa....Nu conteaza o sa gasesc urmatorul element si o sa ma antrenez cu el
Facandumi bagajele miam adus aminte ca nu pot sa plec ce o sai spun matusii mele.
Lasa o sa ai las un bilet
Acestea find spuse am luat toti bani care iam gasit in casa miam luat bagajul si am plecat in cautarea urmatorului element mergand foarte mult se facuse ora 7 seara si neavand unde sa stau am cautat cazare la niste oameni spre fericirea mea am gasit o familie draguta si simpatica care au vrut sa ma cazeze ei aveau un baiat
Ei miau zis ca voi sta cu el in camera deoarece avea paturi supra-etajate
''In dormitor''
Eu:Salut eu sunt Iulian
Cosmin:Salut eu sunt Cosmin!Decic at timp vei sta cu noi?
Eu:Nu stiu totusi nu o sa stau mult deoarece am o misiune importanta
Cosmin:Serios?Si care e acea?
Eu:Pai sunt in cautarea celor 4 elemente Foc Apa Pamant si Aer
uite citeste acest document si vei afla totul
''Dupa jumatate de ora''
Cosmin:Woow nu stiam ca sunt elementul aerului
Eu:Poftim?!?!?!?!
Cosmin:Da uite vezi am pe picior un semn cu un vultur
Eu:Ok deci am gasit urmatorul element dar problema este urmatoarea.
Cosmin:Care?
Eu:Inainte sa plecam in cautarea celorlante elemente va trb sa ne antrenam cel putin sa putem sa controlam elementele
Zis si facut eu cu Cosmin am mers la culcare era cred ora 10:30 seara
Ziua urmatoare:
Eu:Deci fii atent u incearca si vezi daca poti folosi vantul sa misti acele sticle legate de creanga copacului iar eu o sa incerc sa ridic apa acea si o sa o duc pana in partea cealalta a curtii
Zis si facut am incercat asa ore bune pana intrun final am reusit amandoi
Cosmin:Uraa am reusit insfarsit
Eu:Da a fost mai greu decat am crezus
Cosmin:Haide in casa am obosit si mie tareeee foamee
Eu:Tie mereu tie asa foame/?
Cosmin:Doar atunci cand face mama gratar
Eu:Ai spus cumva gratar?
Cosmin:Da dc?
Eu:Pt ca este preferatul meu
Cosmin:OK haidee repede
Astfel sa terminat prima zi de antrenament Va urma....

Acesta a fost capitolul 2
Astept pareri si sper ca va placut
(si inca mai astept raspunsuri cn vrea sa fie personaj)
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Legenda celor 4 elemente   Legenda celor 4 elemente I_icon_minitime

Sus In jos

Legenda celor 4 elemente
Sus 
Pagina 1 din 6Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: