Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

AcasaPortalCăutareÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Ultimele subiecte
» Dincolo de Oglinda - Un alt "Eu"
Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 10:21 pm Scris de MMiauti

» Anime - Another
Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 8:13 pm Scris de MMiauti

» Hi miau !
Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 7:55 pm Scris de Sakumo

» A Christmas Story
Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 10:36 pm Scris de Sakumo

» Trei povesti scurte
Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 9:11 pm Scris de Sakumo

» Cuptorul
Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Dec 16, 2020 10:17 am Scris de Hanamura

» hello
Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Noi 28, 2020 2:19 pm Scris de Sakumo

» A Pizza Delivery
Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Noi 24, 2020 5:52 pm Scris de Sakumo

» Short Horror Stories
Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Noi 07, 2020 11:37 pm Scris de Sakumo

» Diferite superstitii
Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 2:13 pm Scris de Hanamura

» Ouija [Halloween Story]
Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Oct 27, 2020 12:57 am Scris de Hanamura

» Cazul Lukacs Dalma
Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Oct 26, 2020 12:26 pm Scris de Hanamura

» [Portofoliu] Crystal Snow
Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Oct 20, 2020 1:23 pm Scris de Hanamura

» Babysitting
Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Oct 13, 2020 9:27 am Scris de Hanamura

» Razboiul
Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Oct 12, 2020 3:18 pm Scris de Sarah chan

» Zoom Call
Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Oct 11, 2020 10:45 pm Scris de DedeDali

» School Email
Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Oct 02, 2020 5:39 pm Scris de Mihai

» Ice dancer in the garden of love [YYH FanFiction]
Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 10:29 pm Scris de Crystal Snow

» Hey prieteni ^^
Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:16 pm Scris de Eloise

» Dezastrul din San Andreas
Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:14 pm Scris de Sarah chan

Staff Online
Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Daca nu ai acces la cont

In cazul in care esti un membru vechi care si-a uitat parola, intra pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou administratorului Sakumo.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

Ingeri vs Demon

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Marius
Spammer
Spammer
Marius

Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 24
Localizare : Romania

Ingeri vs Demon - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ingeri vs Demon   Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Noi 11, 2013 4:30 pm

Foarte tare povestea..pune next
Sus In jos
LeonG
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum

Data de inscriere : 01/11/2013
Varsta : 21
Localizare : ...

MesajSubiect: Re: Ingeri vs Demon   Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Noi 11, 2013 4:35 pm

asteapta am treaba
Sus In jos
LeonG
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum

Data de inscriere : 01/11/2013
Varsta : 21
Localizare : ...

MesajSubiect: Re: Ingeri vs Demon   Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Noi 18, 2013 11:02 pm

Partea III : Unicornii si Harpiile

Zinda a ajuns intr-un sat in care erau multi Unicorni si pe cer erau multe Harpii (harpiile sunt femei cu corp de pasare) , ei se luptau de veacuri in sir din cauza ca harpiile vanau oamenii din sat. Intr-o secunda Zinda a ajuns in cer prinsa in ghearele unei harpii . Toti unicornii au inceput sa atace harpiile trimitand din cornurile lor raze de soare distrugandule pe veci pe harpii. Zinda scapase din ghearele harpiei si incepu sa cada cu putere spre pamantul de sub ea , dar un unicorn o prinse fix cand era sa se ciocneasca de pamant. Zinda le spusese cu fericire:
-Va multumesc mult , tuturor!
-Nu ,noi iti multumim fetito , cu ajutorul tau am putu infrange toate monstruozitatile de pe cer! spuse un unicorn .
-Dar cum , v-am ajutat eu ?intrebase uimita Zinda.
-Tu esti speciala , nu stiu cum dar tu ne-ai dat speranta de care aveam nevoie sa infrangem acele harpii!
Apoi un val de ceata s-a napustit pe unicorni disparand in mister, iar Zinda isi contiunuara drumul catre muntele Olimp, dar cu fata mirata si cu gandul la "Cum i-am ajutat eu ?" .

Capitolul IV: Ciclopul si Pegasii

Zinda a ajuns pe o campie unde dormea un Ciclop (om imens cu un singur ochi) , iar in aer erau multi Pegasi gata de a ucide acel ciclop. Zinda s-a gandit ca de data asta sa ajute si ea , facandul pe ciclop sa cada in groapa de langa locul unde dormea el. Zinda a acoperit groapa si s-a dus langa ciclop sa-l trezeasca. Acesta s-a trezit repede sia fugarit-o pe Zinda pana ce ea a incercuit groapa , iar ciclopul cazand in ea fara sanse de iesire. Pegasi s-au aproriat si au spus in cor :
-Multumim!
Si au disparut in vazduh . Zinda a inceput sa isi continue drumul spre munte.

Partea V : Ereniile lui Hades si Cerberul lui

Ajunsa la poalele muntelui Olimp , Zinda zari o scara care o ducea catre varf , dar era pazita de un Cerber (cainele cu 3 capete loial lui Hades)
si de 10 Erenii (fiicele de temut ale lui Hades si Persefona) . Zinda se tot gandea cum sa scape de ei ,dar in zadar . Apoi din senin multe raze de soare l-au strapuns pe cerber si l-au ucis , si mii de tornade au luat ereniile ducandu-le departe de munte. In vazduh se vedeau unicornii legati de spatele pegasilor si au strigat in cor:
-Tu ne-ai ajutat , noi te rasplatim!
Toti au disparut din nou in cer , iar Zinda a inceput s-a urce scarile pana in varf.

Va urma!

Scz ca e prea scurta ultima parte , dar nu am mai avut idei.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator

MesajSubiect: Re: Ingeri vs Demon   Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Noi 18, 2013 11:15 pm

:SL:
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 19
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Ingeri vs Demon   Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Feb 16, 2014 12:24 am

Next acum!
Sus In jos
† Dew †
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
† Dew †

Data de inscriere : 05/11/2013
Varsta : 22
Localizare : In intuneric...

MesajSubiect: Re: Ingeri vs Demon   Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Feb 16, 2014 10:25 pm

Next!
Sus In jos
† Neon LIGHT †
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
† Neon LIGHT †

Data de inscriere : 29/10/2013
Varsta : 20
Localizare : Pe pamant

MesajSubiect: Re: Ingeri vs Demon   Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Feb 16, 2014 10:33 pm

Scurt dar frumos.Astep ------->Next
Sus In jos
TheJoker
Avansat
Avansat

Data de inscriere : 27/10/2013

MesajSubiect: Re: Ingeri vs Demon   Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 22, 2014 9:18 am

ULTRA MEGA BEST SUPER :lol!: 
Sus In jos
mihuta7
Incepator
Incepator

Data de inscriere : 05/01/2014
Varsta : 20
Localizare : cauta

MesajSubiect: Re: Ingeri vs Demon   Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Feb 23, 2014 1:32 pm

NEXT NEXT NEXT NEXT NEXT
Sus In jos
Teodora Teo
Spammer
Spammer
Teodora Teo

Data de inscriere : 14/05/2014
Varsta : 19
Localizare : In spatele tau

MesajSubiect: Re: Ingeri vs Demon   Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Iun 24, 2014 11:46 pm

:SN:  :SN:  :SN:  :SN:  :SN:  :SN:  :SN:  :SN:
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ingeri vs Demon   Ingeri vs Demon - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos

Ingeri vs Demon
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: