Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
O noapte de groază I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
O noapte de groază I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
O noapte de groază I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
O noapte de groază I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
O noapte de groază I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
O noapte de groază I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
O noapte de groază I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
O noapte de groază I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
O noapte de groază I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
O noapte de groază I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
O noapte de groază I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
O noapte de groază I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
O noapte de groază I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
O noapte de groază I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
O noapte de groază I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
O noapte de groază I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
O noapte de groază I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
O noapte de groază I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
O noapte de groază I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
O noapte de groază I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 O noapte de groază

In jos 
AutorMesaj
Ema Snow
Membru
Membru
Ema Snow

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 3
Data de inscriere : 26/06/2013
Varsta : 25

O noapte de groază Empty
MesajSubiect: O noapte de groază   O noapte de groază I_icon_minitimeMier Iun 26, 2013 6:57 pm

E prima mea poveste pe acest forum, sper să vă placă. Va fi pe părţi.

Era o zi însorită de vară, în care toată lumea era bine dispusă şi cu zâmbetul pe buze, bucurându-se de razele soarelui. Totuşi, Katie încă stătea oarecum captivă în casă, cocoţată pe masa din sufragerie aşteptându-şi de mai bine de jumătate de oră prietena. Adolescenta bătea uşor din picior, privind insistent ceasul de pe perete şi jucându-se cu părul său blond şi ondulat. Răsuflă puternic când auzi soneria, apoi se dădu jos de pe masă şi se îndreptă către uşă. Fata deschise uşa şi o văzu pe nimeni alta decât prietena sa, Ivy. Katie o pofti înăuntru şi o servi cu un pahar de suc.

"Începusem să cred că te-a mâncat autobuzul." îi spuse Katie, chicotind uşor.

"Nu autobuzul, ci metroul." punctă Ivy, sorbind din suc. "Eu zic ca mai bine să ne apucăm de teme şi apoi să stăm la taclale. Am un referat la istorie de predat mâine şi ştii că nu merge scuza cu ` Mi-a mâncat câinele tema `. "

"Atunci să ne apucăm de treabă." aprobă Katie, îndreptându-se către camera sa, urmată de Ivy.

Când cele două adolescente îşi terminaseră temele se făcuse deja ora zece iar afară începuse să plouă. Fetele hotărâseră să urmărească un film de groază. Zis şi făcut. În timp ce Katie şi Ivy se aşezaseră comfrotabil în faţa televizorului iar filmul începea, ploaia se transformase într-o adevărată furtună, cu tunete şi fulgere. Ivy tresări uşor în timp ce Katie zâmbea oarecum amuzată de situaţie, urmărind filmul.

"Fricoaso." şopti Katie, neluându-şi ochii de la film.

"Ce ? Nu-s fricoasă !" protestă Ivy, jucându-se cu o buclă de păr brunet.

"Cum spui tu." chicoti blondina, aruncându-i o privire şireată prietenei sale.

Dintr-o dată se luă curentul iar Ivy bâjbâia agitată în buzunarul blugilor săi, într-un final scoându-şi telefonul pe care-l folosi pe post de lanternă. Răsuflă uşurată când îi văzu chipul lui Katie ce o privea calmă, spre deosebire de ea.

"Probabil e doar o pană de curent. Nu trebuie să ne îngrijorăm." îi spuse blondina zâmbind. "Şi oricum, fratele meu ajunge acasă în câteva ore. Nu e el cine ştie ce electronist, dar se pricepe la chestii de genul ăsta."

Ivy o aprobă uşor şi se îndreptă către baie. Deschise uşa încet însă nu o închise. Bruneta îşi dădu cu puţină apă rece pe faţă şi apoi se şterse cu un prosop. Simţi o răsuflare rece în ceafă, simţind mii de fiori de-a lungul şirei spinării. Pentru câteva secunde fata încremeni însă scutură uşor din cap. E doar în imaginaţia mea, gândi bruneta. Se îndreptă către uşă, însă nici nu apucase să atingă clanţa acesteia căci se înshise puternic. Ivy începu să respire panicată şi se întoarse către oglindă. Adolescenta ţipă înfricoşată când văzu urmele de sânge de pe oglindă, precum şi mesajul scris cu sânge : Ţi-e frică ? Ar trebui.
Sus In jos
Lykarus
Avansat
Avansat
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 90
Data de inscriere : 24/06/2013
Varsta : 25
Localizare : Abrud

O noapte de groază Empty
MesajSubiect: Re: O noapte de groază   O noapte de groază I_icon_minitimeMier Iun 26, 2013 7:26 pm

:cheers: Abia astept urmatoarea parte,sunt curios Thinking oare ce se v-a intampla ?
Sus In jos
Assa
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 33
Data de inscriere : 05/05/2013
Varsta : 26
Localizare : În cimitirul Eroilor din Caransebeş, primul sicriu pe stânga

O noapte de groază Empty
MesajSubiect: Re: O noapte de groază   O noapte de groază I_icon_minitimeJoi Iun 27, 2013 2:30 am

ÎNSFARŞIT O POVESTE CARE ÎMI PLACE!
Aşa, gramatică bună, îmi place
Pe părti, imi place
Ai putea folosi liniuţa de dialog in loc de ghilimele
Am o intrebare : Ai mai fost inscrisă si pe alte forumuri?
In orice caz aştept nextul :*
Sus In jos
Ema Snow
Membru
Membru
Ema Snow

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 3
Data de inscriere : 26/06/2013
Varsta : 25

O noapte de groază Empty
MesajSubiect: Re: O noapte de groază   O noapte de groază I_icon_minitimeJoi Iun 27, 2013 8:17 am


Lykarus : Mă bucur că-ţi place. Very Happy

Assa : Ştiu, dar m-am obişnuit să folosesc ghilimele şi nah...

De fapt, am ceva experienţă pe un forum RPG ( Role-Playing Game ) : Darkmark. Deşi e un forum Harry Potter, îţi înbunătăţeşte modul de a scrie , te perfecţionezi , ca să spun aşa. E simplu şi uşor, îţi creezi un personaj şi apoi începi RP ( Role Play - RP este Abrevierea de la "Role-Play", iar RPG vine de la "Role-Playing Game". RP, dupa cum si numele sugereaza asta, este arta de a juca un rol. Creezi un personaj, cu nume, atribute, etc si apoi tu ii joci rolul, creendu-i povestea si interactionand cu celelalte caractere. Da. am spus poveste, iar asta implica Limba si Literatura Romana. Daca esti analfabet, nu ai sanse sa supravietuiesti mult timp acolo. ) cu alte personaje în diferite locaţii. ( lac, coridoare , bibliotecă etc. ) Desigur, ar fi indicat să ştii măcar lucrurile de bază despre seria HP , gen cine-i Lordul Întunecat , Casele de la Hogwarts , materiile etc.

O să încerc să postez continuarea cât mai repede. Smile
Sus In jos
Assa
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 33
Data de inscriere : 05/05/2013
Varsta : 26
Localizare : În cimitirul Eroilor din Caransebeş, primul sicriu pe stânga

O noapte de groază Empty
MesajSubiect: Re: O noapte de groază   O noapte de groază I_icon_minitimeJoi Iun 27, 2013 6:18 pm

Sincera sa fiu am vazut un film Herry Potter din greseala la TV
Deci nu stiu nimic din seria HP
In orice caz interesant jocu stiam de jocurile astea da n-am incercat niciodata dar mi-ar placea să incerc
Si eu am ceva eperienta, eram pe un forum dedicat trupei TH (Tokio Hotel, trupa mea preferata)
Scriiam tot felu de povesti cu vampiri care aveau un iz de poveste de dragoste si chestii deastea, doar ca acolo eu eram ceva gen ~ale.TH~ şi nah m-am enervat ca...eram incepatoare, adica nu chiar incepatoare mai scrisesem dar inca nu ma familializam (unele cuvinte nu le pot pronunta deci nici scrie , ce sa-i faci trec eu si de astea) cu gramatica si scriam de ex:

A- Asta e nush ce
B- Da stiu si eu nush ce


Si nu era ok si ma corectau, acceptam critici dar cand au inceput sa shimbe site-ul si sa puna ei regului pana si la culoarea titlului m-am suparat ca nah...totusi aveai dreptu sa alegi tu culoarea si brusc sa-ti schimbe ei...
Si am renuntat si am scris pe caiete si acum mam apucat iara pe acest forum

Zici ca am lasat eu next inaintea ta =))
Sus In jos
Continut sponsorizat





O noapte de groază Empty
MesajSubiect: Re: O noapte de groază   O noapte de groază I_icon_minitime

Sus In jos
 
O noapte de groază
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» O noapte de groaza
» O noapte de groaza .
» Noapte de groaza!
» O noapte de groaza
»  cea mai de groaza noapte posibila

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: